Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 02.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано05.05.03 22:15



Здравейте.
Реших да се допитам до вас като хора с опит.
Решили сме да си вземем котка, евентуално руска синя - описанието на характера и много ми допадна, особено това че е тиха, мързелива, асоциална и че може да живее в апартамент. Но въпросите ми са:
Наистина ли Руската синя порода е такава?
Какво правите ако отивате за 2-3 седмици в отпуска и не можете да вземете котката със себе си?
Какво е по-добре - котарак или женска котка?(не искаме котенца, защото нямаме време за такива...)
Котките не дерат ли безобразно мебелите?
Аз досега винаги съм имала кучета, и просто нищо не знам по котешкия въпрос - моля, помогнете



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: divinora]  
Автор Mesmerisa (нюейджърка)
Публикувано06.05.03 00:29



За породата нищо не мога да ти кажа, защото не съм имала такава котка.
От лични наблюдения обаче знам, че котките си имат характери също като хората и невинаги описанието на дадена порода ти гарантира, че точно твоята котка ще е точно такава. Много повече зависи от това как ще я приемеш, как ще я възпиташ, колко ще я обичаш...такива работи... И навярно си има и някакви вродени, нейни си качества. Просто всяка котка е специална и уникална. Мисля, че дори зодиакалният й знак има значение - на моята например доста й личи, че е Овен - игрива, общителна, егоцентрична, малко безцеремонна, адски храбра, малко нахална и изключително емоционална. Само че аз съм Водолей и с мене тя си намери майстора.:) Просто зачитам правата й, приемам я като равна, обръщам й внимание в огромни количества, не й преча да дреме до компютъра и адски се кефя на свободолюбието й - и мисля, че тя оценява високо всичко това.:)))

По въпроса за отпуските: вероятно всеки се справя както може. В моя случай например аз оставям на баща ми, който живее наблизо, ключ от апартамента и големи запаси храна - просто идва да я нахрани. Иначе тя се справя сама, въпреки че й е мъчно...

За пола - лично аз предпочитам женска котка. Доколкото знам женските са малко по-чистоплътни, особено през периода на разгонване. Чувала съм, че мъжките котараци имали гадния навик да пишкат където им падне, когато са разгонени - но дали това е наистина така, ще кажат стопаните на котараци. Иначе и двата пола са еднакво проблематични, когато се разгонят.

Мебелите: пак зависи как ще я възпиташ, както и от това дали имаш мебели, подходящи за дране.:) По принцип котето, когато е мъничко, задължително прави пакости от време на време - просто защото е мъничко - като всяко дете. Моята например беше истинско зверче като малка - докарвала ме е до сълзи просто... Беше като бясна - тичаше, скачаше, събаряше всичко по пътя си, нападаше без причина....дори правеше опити да скопи гостите-мъже, като скачаше и забиваше нокти сещаш се къде. И всичко това изчезна рязко след първото й разгонване - тогава сякаш "порасна" и се укроти. И постепенно се превърна точно в котката, за която винаги бях мечтала. В момента нямам никакви проблеми с нея - нищо не дере и не съсипва. Има си специално "острило" за нокти и си го ползва по предназначение. Страхотна е просто. Е, случва се да "кръстосаме шпаги", но това е задължителна част от всяко съжителство, независимо дали е с човек или животно.

Приветствам решението ти да си вземеш котка - мисля, че няма да съжаляваш! Просто е невероятно колко деликатно, уютно и нежно е присъствието на котка у дома...някак си преобразява къщата по начин, който трудно може да се опише с думи. Получаваш от нея страшно много - от теб се иска само да се грижиш за нея, да я уважаваш и много, ама наистина много да я обичаш...



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: Mesmerisa]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано06.05.03 20:15



Много ти благодаря наистина! Дори да имах някакви колебания отностно вземането на котка след постинга ти биха се изпарилиАз дълго време мислех да вземем куче, но в апартамент, който освен това е безлюден в по-голямата част от деня, то би се мъчило само. Котките са по- самостоятелни, а аз искам животинчето ми, каквото и да е то, да е щастливо.
Благодаря още веднъж.



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: divinora]  
Автор тpиkpako мyлe (beauty)
Публикувано07.05.03 13:14



Като собственичка на котарак искам само да отбележа, че при разгонването си не е задължително да опишкват всичко


Aledar~

Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: divinora]  
Авторrлaypyнr (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 14:15



наистина женските са по-чистоплътни а и по-игриви(собствено мнение)
а ако ти се родят женски руски сини въобще няма да се чудиш какво да ги правиш - ще има много кандидати
лошото е че май руска синя не се намира никак лесно



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: rлaypyнr]  
АвторVlady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 16:19



По добре си намери бял облагороден лабораторен плъх



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: rлaypyнr]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано07.05.03 22:05



А, тогава да съм спокойна за поколението!
Тук (в Холандия) поне не е трудно да се намери чистокръвна Руска синя, има няколко много реномирани семейства (не мога да ги нарека развъдници, зашото не са), които имат редовно котета. Само са страааашно скъпи, но поне могат да се намерят, пък и човек не купува котка всеки ден



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: Vlady]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано07.05.03 22:06



Едва ли на бъдещата ми котка би ихаресало такова съжителство



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: divinora]  
АвторБилka (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 23:36



направо завиждам за руската синя - толкова ми харесват, като съм ги гледала по снимки... живо такова коте не съм виждала.
аз да се изкажа по два от въпросите ти - като че ли котараците миришат повече, в сравнение с женските котки. при женските има неприятният проблем с честото разгонване, който се преодолява с хапчета, инжекции или стерилизация, така че всъщност не е проблем.
за точенето на нокти - точат, гадините :) не знам дали е възможно да се възпита котка на нещо, въпреки многобройните разкази - според мен по-скоро е случайност. три поредни котки сме имали, които сами се научаваха да ползват тоалетната чиния, при това адски остроумно и чисто - само водата не схванаха как да си пускат. една от тях също така сама си беше намерила и една дъска на балкона, в която напълно доброволно си точеше ноктите. последното коте, което си взехме, решихме да научим от малко на тези пинизи - и тоалетната му показвахме, и дъската, хващах му лапичката и я прекарвах по дъската, белким се сети за какво служи - но не... на нищо не успяхме да го научим. с това не искам да те обезсърчавам напълно относно мебелите - възможно е котето да ги пропусне, да си хареса някой специално направен за целта предмет, или поне да ги дере от задната страна, както едно от моите предишни котета. но не разчитай, че можеш да го научиш.



Тема Re: Неопитна (бъдеща)котешка стопанканови [re: Билka]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано08.05.03 15:01



Гледах някога котарак 13 г. беше много красив и много проклет. вярно е,че ходеше по малка нужда навсякъде, също дереше по мебелите, но въпреки това го обичах много. това е също като дете - може да те ядосва, но пак го обичаш. таяка еч , вземи си котка смело - няма по -хубаво и приятно жинвотно, освен това, когато се разболееш, действа лечебно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.