Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема имам синови  
Авторneis (Нерегистриран)
Публикувано23.12.02 18:01



ПРИВЕТ,НА ВСИЧКИ ОТ ПРЕКРАСНИЯТ КЛУБ!!!ОТ НЯКОЛКО ЧАСА СИ ИМАМ АНГОРСКО КОТЕ В КЪЩИ .МИСЛЕХ,ЧЕ ЩЕ БЪДЕ МНОГО ЛЕСНО,НО ВЕЧЕ НЕ СЪМ ТОЛКОВА СИГУРНА!НЕ ЗНАЯ-КАК ДА СЕ ГРИЖА ЗА НЕГО.КУПИХ МУ СУХА ГРАНУЛИРАНА ХРАНА -МНОГО Я ХАРЕСА,ТОАЛЕТНА И ПЯСЪК-ХОДИ ВЕЧЕ ЕДИН ПЪТ. ПРИТЕСНЯВА МЕ КАК ЩЕ СЕ НАУЧИ САМО ДА ХОДИ В БАНЯТА .ДАЙТЕ МИ МОЛЯ САВЕТ КАК ДА СЕ ОПРАВЯМ В НЯКОЙ СИТУАЦИЙ.КОТКИТЕ КЪПЯТ ЛИ СЕ И АКО -ДА КОЛКО ЧЕСТО.НЕ ЗНАЯ КЪДЕ ЩЕ СПИ? ЗА В БЪДЕЩЕ МИСЛЯ ДА МУ СЕ НАПРАВИ КЪТ ОТДОЛУ С ЛЕГЛО ВЪРХУ НЕГО КАТЕРУШКА С РАЗНИ ЗАНИМАВКИ.КАЖЕТЕ МИ МОЛЯ МНЕНИЕТО СИ ПО ВЪПРОСА.ПРОПУСНАХ КОТЕТО Е ЖЕНСКО НА 5 МЕСЕЦА. БЛАГОДАРЯ!!



Тема Re: имам синови [re: neis]  
АвторHektor (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 15:46



Да ти е честито котето.
Аз пък си имам сиамка. Котката не е нужно да я къпеш - тя сама си поддържа хигиената, както вече може би си забелязал. Аз мойта я къпя един път, най-много два пъти в годината и задължително лятото, за да не настива, но и дори един път да не я изкъпеш, не е проблем. Явно държиш пясъка в тоалетната. Ами според мен най-лесния начин е като я занесеш там, оставяш я известно време в тоалетната да се изпишка, ако после в стаята става нервна, мяука и обикаля отваряш вратата и я водиш до тоалетната и тя за ден-два най-много ще се научи да ходи там. Мойта спи при мен в леглото, така че не знам доколко ще успееш да я научиш да си спи в леглото, което си й приготвил, ако е в твойта стая.
За сега се сещам толкова, ако искаш повече информация, питай, подсети ме за повече подробности, поздрави на теб и твоето коте



Тема Re: имам синови [re: Hektor]  
Авторneis (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 20:26



Здравейте,имам котето вече от 20 дни.Много неща научий за характера му-май то е възпитателят в къщи.Харесало си е един стол в кухнята и като види някой седнал на него мяучи докато не станат от него,за да се настани то.Нощем спи на възглавничка в хола на един фотьойл,но сутрин по часовник след тоалетна в 6 часа се шмугва под юргана и заспива там.Проблеми с тоалетната вече няма.Сега незная нищо за имунизациите!!!Скоро време ще посетя ветринаря.Дадох на Сиси половин таблетка -ПРАЗИМЕК-С-за вътрешни и външни паразити,по препоръка от ветринарна аптека.Котето почти по цял ден спи -понякога се притеснявам-да не е болно , но май повече преяжда.може да ми напишете повече за имонизаций и препарати.ВСИЧКО ДОБРО ЖЕЛАЯ на вас и домашните любимци!!!Благодаря!!!!



Тема Re: имам синови [re: neis]  
Автор Xekтop ()
Публикувано03.01.03 09:43



за преяждането сам трябва да прецениш, мойта яде колко й се яде, докато на моя приятелка котките ядат, повръщат и пак ядат, така че с подобен проблем не знам как да се справи човек, освен да го ограничиш в яденето. Това, че спи много не е фатално, защото котката поначало си е поспаливо животно. Имунизациите при котките не са много - на три месеца се дава противопаразитно хапче против външни и вътрешни паразити, освен тях веднъж годишно се бие ваксина против четирите най-опасни за котката болести. Зависи къде я гледаш разбира се, ако я пускаш да се разхожда навън, пролетно време е добре да й се сложи противопаразитна каишка, чиято трайност е 5 месеца, за да не се пълни с бължи или кърлежи



Тема Re: имам синови [re: neis]  
Авторneis (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 14:26



ДНЕС ПОСТАВИХМЕ ЗА ПЪРВИ ПЪТ ВАКСИНА ЗА 4 БОЛЕСТИ.КОТЕТО-СИСИ НАПЪЛНО СЕ ПРОМЕНИ -ТИЧА КАТО ЛУДО ИЗ АПАРТАМЕНТА НЕ ИСКА ДА ЯДЕ,ДРАЩИ И СЕ ЗЪБИ ,НЕ ДАВА ДО ГО ДОКОСНА,ЗЕНИЦИТЕ МУ СА РАЗШИРЕНИ!ИМА ЛИ МЯСТО ЗА БЕЗПОКОЙСТВО?-БОЛИ ЛИ ГО ИЛИ Е ИЗПЛАШЕНО?



Тема Re: имам си [re: neis]  
Автор Xekтop ()
Публикувано06.01.03 14:55



Разбира се, че е изплашено - изкарано е навън, мерене на температура, боцване, а на всичко отгоре ти си го занесъл, как да не ти е сърдито. То впрочем ще е сърдито на всички в къщата. Остави го за известно време, не го закачай, то ще се успокои и само ще дойде - може да е днес, може да е утре, ако спи в леглото със сигурност ще дойде да се гушне довечера - то сръдня, сръдня, ама на студено не се спи. Мойта поне е такава



Тема Re: имам синови [re: neis]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано07.01.03 17:58



Честито коте!
Моето е на 7 месеца.

Обикновено коте, същото на цвят го има в една реклама на bTV

Значи, първите дни и няколко месеца са от голямо значение за възпитанието му.

По принцип всички котки си острят ноктите, обикновено на дивана или въобще на някаква мека мебел, за съжаление!

От теб зависи, дали ще го прави в къщи. Навиците, като спане извън стаята, където ти спиш, влизането в стаите, ровенето в гардероба или в цветята.

Всички такива, уж незначителни неща, като катеренето по завесите, или късането на тапетите по време на игра можеш да парираш още от сега, че после вече ще е късно.

Иначе всички котки, било мъжки или женски ни възпитават нас. А ние някак се нагласяме към тяхния режим и техните навици.

Моята Лори например сутрин много настоятелно ме буди след като е Чула часовника ми.

Иначе, избягвай да я къпеш - не обичат, пък и не е полезно за козинката, мастната тъкан се въстановява едва 6 месеца след употребата на шампоан.

Не и създавай излишни стресове от типа да я гониш с прахосмукачката или сешуара.

Не и налитай жестоко на бой! много са злопаметни.

Поддържай чистичко около нея и тя ще бъде чистичка.

Дай и хапче против глисти.

Гали я, говори й, и колкото си по-спокоен в отношенията с нея, толкова по-спокойно ще е в къщата ти!

А, да забравих за играчките!
Всички са различни, ама искат да играят с търкалящи се и подскачащи неща.
Моята обожава да гони орехи и една топка за голф. Съответно и къщата ми е само в орехи и други търкалящи се неща. Сама си ги взима от купата на хладилника, гледа ги как падат и после ги гони.

@>-'-,-'—

Редактирано от Eva* на 07.01.03 18:02.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.