Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 13.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: наркотици и стимуланти в гранулитенови [re: Frysco]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано10.01.03 20:10



Аз като те питах за плодовете и зеленчуците, и витамините от аптеката, имах предвид ти как я караш? Гълташ ли витамини или предпочиташ пресни плодове? За витамините писах в съседния ми постинг. Наистина да не чува дявола, но това, че на 3 годинки е добре, не означава, че и на 10 пак ще е така, нали? Пу да не му е уроки на твоето коте и дай боже да не го спохождат болести!



Тема Do "edna" i Lилинови [re: Лилa]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 09:11



Прочетох горните изказвания и реших да отговоря.Моята котка от 3 год. яде храна на Royal Canin- френска фирма. Не и давам Уискас, както писа по-горе някой. Няма нищо лошо в котката ми,напълно здрава е, игрива, а и тази храна не съдържа онзи стимулант за който се говори по-горе.Но избора на храна е личен, и трябва храната да се харесва на котката.



Тема Re: Do "edna" i Lилинови [re: Ивo]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 10:29



А забелязал ли си да отказва да яде друга храна, да става по-буйна след хранене а пък после да е унила.
Моята поне беснееше здраво след уискаса.
А тази съставка далеч не е единствената подобна, съществуват и по-долни. Тази поне може да се дава и на хора



Тема Re: наркотици и стимуланти в гранулитенови [re: Лилa]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано13.01.03 22:15



Не разбрах че за мене се отнася...Аз си предпочитам плодове и зеленчуци, но и витамини си купувам.Независимо едно от друго... а защо питаш?




Тема Re: Do "edna" i Lилинови [re: edna]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 22:00



Ами тя моята котка е като жена- постоянно иска внимание, а когато не го получава, става бясна. Няма нищо общо със храната в моя случай. Иначе й купувах и Hill'S но я ядеше много, и аз не можех да й смогвам, докато Роял Канин е някак си по- хранителна.Иначе й давам и месо, риба, котешка храна от кутиики, но не много често, за да не й се развали корема. Хубаво е когато котката си свикне на една храна, да й се дава предимно от нея. Те не обичат много често да им се сменя храната.



Тема Re: Do "edna" i Lилинови [re: Ивo]  
Автор Keт (непознат )
Публикувано18.01.03 12:54



Роял канин е доста хубава храна, наистина, ама и цената й е хубава - към 10 и нещо килото или около левче 100-те грама, което си е два пъти по-скъпо от останалите. С темповете, с които лапа моята маца няма да мога да я изхраня, ще се разоря! Пък и тя хич не ги харесва тия гранули, яде ги с крайно неудоволствие, само когато е много прегладняла. Много повече й допада консервираната храна, както и това, което ям аз самата. Като ме види, че лапам нещо не ме оставя намира, докато не й дам и на нея. Пък и един продавач в зоо ми каза "под секрет"(да не чуела шефката), да не й купувам гранули. Самият той винаги хранел котката си със сварени пилешки дреболии, а понякога ги заливал и с бульонче.



Тема Re: Do "edna" i Lилинови [re: edna]  
АвторUzka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 01:24



moiata opredelno kufee sled wiskas, stava agresivna i hape i dere na porazia!
No opredeleno chaka i konservata na kitekat ili po -tochno ne chaka a me vodi do hladilnika:)))



Тема мойта халанови [re: Uzka]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано29.01.03 03:49



моята яде Royal Canin за малка котка - гранули
и Daya - консерви

До гранулите прибягва само когато храната от консервата й е омръзнала или се е свършила, или е останала и е завяхнала.
Към консервите е капризна - бързо й омръзват дори тези, които отначало е яла с дива лакомия. Тази Daya сама си я избра - просто като отказа да яде едно по едно всички останали.
Но аз също забелязвам, че след хранене става по-буйна, по-хаплива, понякога търчи насам-натам из къщата, стрелка се от ъгъл в ъгъл, просто ей така, за търчането... Не можеш да й привлечеш вниманието, да я усмириш.
И все пак, не е ли възможно това да се дължи просто на факта, че храната по принцип дава енергия, която трябва да се изразходи някъде? Винаги така съм си го обяснявала.
Като й мине лудешката фаза, клюмва и се успива - тогава може да я тормозиш, ра я ръчкаш, да я преместваш - тя е като дроб, отпусната и сънлива.

Трябва да погледна съдържанието на Daya. Но така или иначе, вкъщи няма кой да се занимава с приготвянето на храна за котката. Ако не е точно тази консерва, ще бъде друга, но пак ще е готова храна... Ако някой има представа, нека препоръча "най-малкото зло".

Трябва да забележа дали реагира по същия начин и когато е яла само гранулите на Роял Канин. Ако темата още е активна, ще пусна тук резултата.

В началото й давах и Уискас, но след едни дълги дискусии и разяснения тук, никога повече не купих от тази храна.

Хайде живи и здрави и котките ви и те живи и здрави.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Не знамнови [re: Loretta]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.01.03 19:21



какво слагат в храните, но от 2 седмици моята котка яде неща, които аз й готвя и е по-бясна от всякога. Така че като й омръзне тази храна, пак ще се върнем на готовите, дано малко се кротне.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема И моят Писонови [re: Лилa]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано31.01.03 08:57



беше луд по гранулите. Но не му ги давах като основно ястие, защото ми казаха, че били вредни в големи количества и можел да получи проблеми в бъбреците.. Но примерно му ги давах за награда, когато го дресирах:-)

Знаете ли колко е сладка една котка, когато застане на задни лапички и вдигне предните?

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.