Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 20.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кастрирането - За и Против  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано04.01.03 12:52



От 7 месеца имам котка. За мен тя е моето мъничко бебче, много я обичам. Младичка, хубавка.

Но както е в природата се очаква скоро тя да се разгони.

При последния преглед при ветеренар ме посъветваха да я кастрирам!
Самата дума в мен предизвиква почти истерия, камо ли действието. И все пак!

Знам, че след кастрацията всички стават лениви, надебеляват.
От друга страна пък при всяко разгонване всички хукваме да им слагаме инжекций, даваме им хапчета, а това доколкото разбрах води до своите отрицателни последствия за котката - рак на матката, което е адски нежелан процес. Може да умре.

И сега като се замисля - не знам точно какво да правя.

@>-'-,-'—


Тема Ne e humannoнови [re: Eva*]  
Автор Rara_Avis (CTpaHHa nTu4ka)
Публикувано05.01.03 14:33



... no e neobhodimo. Rabotata e tam, 4e za mujki kotarak nqkaksi mi se struva po-priemlivo, no kogato se otnasia za mlada kotka ...



Тема Re: Кастрирането - За и Противнови [re: Eva*]  
Авторdil (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 22:27



Имам котарак и трябваше да мина през ада, докато реша дали да го кастрираме или не и накрая и това се случи. Не знам дали може да те успокои това, но след кастрацията животинчето ми въобще не е станало по-лениво или мързеливо, а свършиха проблемите с маркирането!
Но не е лесно да се вземе решението...



Тема Re: Обаче моята е женсканови [re: dil]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано07.01.03 10:29



и в случая разгонването е свързано не само с маркиране на територията. Имах мъжки котарак на времето и нямах никакви проблеми с него. Те, по принцип мъжките са готови за подвизи целогодишно.

А сега проблема е свързан главно с разгонването на женска котка.
За сега ще се въздържа да я кастрирам, но все още се чудя, дали няма да и направя услуга.

@>-'-,-'—



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.