Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 28.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Издръжка ?  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано25.12.02 03:59



Колко горе-долу струва издръжката месечно на едно коте, от малко котенце до голяма котка, със всичките ваксини, тоалетни, храни и прочее?




Тема Re: Издръжка ?нови [re: Jacket]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано25.12.02 23:12



До сега не се бях замислял, но като посмятам не е по-малко от 50 лв месечно и не повече от 100 лв месечно - зависи на какъв разкош го подложиш!!!
Витамини, играчки, имунизации, тоалетни, похабени мебели....Умножено по 12 месеца и по 15 години......цяло състояние!!!
ИЗВОД: Котките са за богати хора с богати души!!!



Тема Re: Издръжка ?нови [re: MM]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано26.12.02 01:11



Ами аз питам, щото много ми се иска да си взема едно пухче, ама да не ми излезе в преразход...то отначало определено ще му трябват повечко витамини, а не мисля да го лишавам от такива неща. Абе 50ина лева месечно ще ги прежаля...все едно съм пушач и ги давам за цигари




Тема Re: Издръжка ?нови [re: Jacket]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано26.12.02 01:36



Ще останеш повече от доволен!!!
Не се плаши с разходите, най важното е да му осигуриш любов, топлина, храна и /да не ти се налага никога/ средства за доктори. То ти се отплаща с любвеобилност стократно.
Искай здравните картони на родителите, да нямат наследствени болести, че като се превържеш веднаж ....после е ужас. Миналия месец платих около 150 лв по доктори, но поне се оказа, че не е наследствено заболяването и сега е супер здрав и щастлив!
При чистокръвните котки от дългата селекция има доста голяма опасност от наследствени болести, отделно и са по-кекави, но пък са божествено красиви.



Тема Re: Издръжка ?нови [re: MM]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано26.12.02 14:06



Мерси за съветите :)
А колко горе-долу може да струва едно коте от нормално семейство?




Тема Различно...нови [re: Jacket]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано26.12.02 22:06



Цената на едно коте може да е от 0 лв /подарък/ до около $300, чувал съм и за $1000, но това вече е професионално вманиячаване.
От голямо значение е и от кой град си харесаш котето.... Бих те посъветвал да издириш местния клуб и да ти предложат различни варианти, а координати на клуба трябва да има всеки един ветеринарен лекар. Побързай, че периодът на малките котета вече е към края - ще останат само най-нехаресваните и тогава можеш да се сдобиеш и с подарено коте. Успех!



Тема Re: Издръжка ?нови [re: Jacket]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано27.12.02 08:18



Според мен тези 50 лв са много за една котка. На моята иу копувам половин колограм храна които понякога стига за 2 седмици (рядко), неяде само това, когато се готви месо тя яде от и от него. Има идруго, ако се поболее вече е проблем, но може и да и мине, аз имах такава случка. Все пак котките макар и домашни си остават диви по природа и не се нуждаят чак толкова от грижи, просто и дайте малко повече свобода, не я дръжте между четитири стени.



Тема Re: Различно...нови [re: MM]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано27.12.02 10:11



Абе аз ще гледам да си избера хубаво коте, но няма да е сега, защото имам известни финансови затруднения. Можеш ли да ми кажеш по кое време на годината е най-удачно да си търся, пък аз ще опитам да си намеря от къде




Тема Re: Издръжка ?нови [re: Jacket]  
АвторHektor (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 15:30



месечната издръжка е според това, с което я храниш - ако е на общо хранене (т.е. яде яденето, което готвите в къщи), ще трябва да й взимаш витамини.
Мойта яде само гранулирана храна. Обикновено й купувам 2 кг наведнъж, но месечно й се пада по около килограм и половина. Храната която е взимам е 5 лв/кг + 3,20 лв за котешка тоалетна = 10,50 лв/месец. Гранулираната храна съдържа витамини, така, че при този начин на хранене не е желателно да се дават допълнително витамини за да не се получи витаминозно натоварване, единствено в периода когато сменя козината (това обикновено е пролетно или есенно време) взимам витаминки за косъма. Ваксините при котките за, ако не ме лъже паметта 2 или 3 за първата година, в периода от третия до 6 месец, които ваксини не са скъпи и после само едногодишната ваксина против четирите най-заразни болести и на три месеца противопаразитно хапче за външни и вътрешни паразити. По желание, когато реша да я поглезя й взимам от пакетчетата с месото.
В крайна сметка, на мен ми излиза по около 15 лева на месец, годишната ваксина е 11 лева, направи си сметката, колко излиза. Честно казано, аз не смятам скъсаните ъгли на фотьойлите, защото не бих останала без котка заради тях.
Пожелавам ти късмет и ако не държиш на породисто коте, обади се, ще ти подариме едно - кръстоска е от ангорка и персиец (и женската и мъжкото са много красиви), очаква се мацата да роди и ще излезнат страхотни котета. Аз честно казано, не съм привърженичка на чистата кръв - обикновено колкото е по-чиста кръвта, толкова е по-болнаво котето. Дори и уличната превъзходна може да е изключително красива. Аз имам сиамка - преди 7 години (на 10.12.1995 година) се намерихме взаимно пред един блок, прибрах я от улицата, беше малко, премръзнало и умряло от глад котенце, което като се лепна за краката ми и не се отдели, докато не го взех. Съдба - не обичах котки, взех го, защото ми стана жал да тича след мене в този студ, а сега не заменям котка за никое друго животно



Тема Прецаках ли се?нови [re: Hektor]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано03.01.03 00:43



Добре де, мене защо ме уплашиха с тази сухата храна, че мъжките хващат цистит от високото съдържание на магнезий .....нямало спасение? И от малък го разглезихме много.
Нашият лакомник "пердаши" само котешки консерви и ми излиза доста по-скъпо. Опитах се да му дам РЕАЛ-КАНИН - подриска го.
Да взема да му бъркам консервите с хляб добре ли ще е /то яде повече от децата/ - котето е персиец на близо четири месеца и е вече 1,800 кг. Яде, спи, тоалетна, после всичко се повтаря отново.Чистим тоалетната по 5 пъти...
На домашното ядене се цупи заради подправките, не ми се ще зарад него аз да мина на котешка кухня....
И витамините за "коса" го подрискват.
Иначе е голям сладур, ама пусто колкото повече му угаждаш.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.