Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kotka i kuche?нови  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 00:25



Zdraveite!
Sega otkrivam tozi klub i sam priatno iznenadan, che mnogo hora razbirat strannata koteshka priroda:)
Ta - na vaprosa:
Imam siamka na okolo 6.5 godini - mnogo ia obichame, a i tia-nas, no iskam da si vzema i kuche.
Kak mislite, moze li da se mine bez usloznenia i kakva e receptata?
Vadnaz biahme vzeli edno pale na edni priateli i tia napravo shteshe da go iziade, ta se nalozi da go varnem. Predi dve godini obache tia rodi i kato li che stana "po-ulegnala". Dali niama da se porodiat niakakvi maichinsku chustva v neia? Vizdal sam neshto podobno po televiziata.
Shte bada mnogo blagodaren za vseki savet i mnenie:)



Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: M]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано26.01.02 02:10



Neznam dali triabva taka da se postupi, no da dam ideia - az bih zaplodila kotkata, bih izchakala da rodi i togava, kogato maichinskiat i instinkt e nai- silen bih donesla kuchenceto v kushti.

Predpolagam, che az taka shte postupia v budeshte, zashtoto moiata e mnogo sobstvenicheski nastoena kum men i ne moje da me deli s drugo jivotno (osven muja mi)

Oshte na tretia den izgoni kucheto ot legloto, a beshe samo na 2 mes.
Sega niamam kuche, zashtoto se premestih i v apartamenta pozvoliavat da se otglejdat samo kotki, no pri purva vuzmojnost shte kupia niakolko kucheta.

Shte se radvam ako spodelish ti kakvo reshenie si nameril na situaciata.

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: Dragoness]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 15:23



Nepremenno shte pisha kakvo e stanalo, zashtoto mislia che shte e dosta interesna sluchka:), samo che niama da e skoro-kuchenceto, koeto mi obeshtaha vse oshte e v stadii na dobri namerenia:)



Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: M]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано28.01.02 12:07



Здравей!

Това, което ще ти разкажа може и да не се случи в твоята ситуация, но...

Два пъти съм виждала куче и котка в един апартамент. В единия вариант беше немска овчарка и сиамка, а в другия кокер и обикновена котка. И двата пъти имаше трагични последици.

Немската овчарка толкова много си "играеше" със сиамката, че накрая тя не приличаше на нишо - беше с отхапани уши, куцаше перманентно... въобще - жалко подобие на котка. Накрая, естествено, умря

Ситуация 2: кокера ослепя с едното око пак след такава "игра".

Извод: според мен е възможно куче и котка да живеят заедно, но само ако се вземат едновременно от малки.

Гледайте звездите...


Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: stargazer]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 00:03



Hmm...
Uplashih se:(
...vsashtnost stava vapros za nemska ovcharka i pri men
Chudia se dali pak niama da e respektirano/kucheto de/ ot kotkata dori i kato porasne, tai kato TO shte e novobraneca a kotkata shte e neshto kato po-ranen chlen na semejstvoto.
Az nai-mnogo se pritesniavah da ne bi TIA da mu napravi neshto dokato e pale, no iavno triabva da se zamislia i za drugata strana na problema.
Daite savet molia-strah me e da ne napravia niakoia nepopravima greshka.



Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: M]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано29.01.02 20:12



Не знам какво да ти кажа...

Немската овчарка всъщност не нападаше котката - просто си играеше с нея. Но все пак такова голямо куче, дори и леко да захапва пак може да причини болка.

Имай и друго нещо предвид - котките са много ревниви. Особено когато се чувстват господари на къщата. Днес например имахме гости, които доведоха малко дете. Котката ми направо полудя от ревност, че никой не и обръща внимание.

Ти в къща ли живееш? Струва ми се по-лесно да съжителстват куче и котка в къща отколкото в апартамент.

Гледайте звездите...


Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: M]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано30.01.02 10:44





ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !

Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: Dragoness]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 20:10



Izkefi me:-)



Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: stargazer]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 20:13



Ziveia v apartament.
Vsashtnost mislia che sam reshil veche da go vzema tova kuche vapreki vsichko - puk shte gi darza pod oko i pri nai-malkoto samnenie shta-neshta shte go podaria na niakogo. Kakvo da psavish:) - strast:)



Тема Re: Kotka i kuche?нови [re: M]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано30.01.02 21:32



Желая ти успех :)

Гледайте звездите...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.