Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За една писана да попитам...нови  
Автор Бaбa Bиxpoнpaв (МагЕсница)
Публикувано27.01.02 00:20



Здравейте!

Реших да попитам и аз нещо за моята котка, дано получа отговор от някой знаещ.
Съвсем обикновена улична писана е. Отглеждам я от 3 години почти. Подариха ми я на 40 дни. Това, което малко ме безпокои е следното. Преди година точно котката претърпя 2 операции в рамките на 10 дни. Имаше прободна рана в коремната област с разкъсани черва, далак и чак май дебелото черво към дупето й.... Кърпиха я доста но я спасиха. След това на деветия ден пак я оперираха, щото си изгриза шева от предната операция, разви инфекция и перитонит. Бяха чудеса... Слава Богу - жива и здава е сега. От 6 месеца писаната не се е разгонвала... Та се чудя дали това е нормално. След операциите си се разгонваше с гръм и трясък 2 пъти. На 2-то разгонване направи скок от 3-я етаж и оттогава не съм я улавяла в крачка.
Имах интимната мисъл да дам шанс на писаната да стане мама.... ама нещо... няма никой. И в тоз ред на мисли - опасно ли е да забременява и ражда след тези операции. АКо не е опасно, поне ми кажете някакъв разумен период от време, след който няма опасност за живота й...
Дано това не ви се стори тъпо и глупаво, но това е Моята котка, а аз не искам да й създам беля заради моите мераци за котенца у нас.... Кажете ми, моля.
Благодаря предварително.

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Бaбa Bиxpoнpaв]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано27.01.02 05:11



V nikakuv sluchai ne zaplojdai jivotnoto samo zashtoto na teb ti se iska da imash kotenca v kushti (tova bih go kazala i za napulno zdravo jivotno), kak shte namerish stopani na novoto pokolenie?

Az pri goreopisaniat sluchai ne bih pusnala kotkata na mujkar. Imah edno kuche, koeto poluchi peritonit i tui kato predstoeshe skoro da se razgoni, (a tia beshe izmurshaviala i iztoshtena) kazah na vet. da ia kastrirat sled kato razpletat chervata. Beshe rodoslovna kuchka i pak ne posmiah da riskuvam zdraveto i, a ti sama si preceni...
Ako iskash konsultirai se s dobur vet.

Ne predizvikvai sudbata obache, pri edna bremennost mogat da nastupiat ogromni uslojnenia. Liubimoto mi kuche umria pri abort.

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Бaбa Bиxpoнpaв]  
Автор Zlia (ненаказан)
Публикувано27.01.02 09:28



Zdrasti!!
Sled vsichko, koeto pishesh mi se struva, che kastriraneto bi bilo nai-razumnoto reshenie! V nikakuv sluchai ne sum expert po kotkite, obache razsujdavaiki logichno mai samo taka mojesh da ya oturvesh ot ambiciite i za kotarak (koito taka ili inache ne moje da si ima), kakto i ot samoubiistvenite i opiti za byagstvo...

Pozdravi ot men!!

iskam karnache ot riba mech!


Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Dragoness]  
Автор Бaбa Bиxpoнpaв (МагЕсница)
Публикувано27.01.02 13:15



Когато я оперираха втория път имах на идея така и така е отворен корема й, поне да я кастрират.... Само че се сетих когато вече я шиеха...

Просто не е само моя мерак да имаме котета. Тя е невероятна черна красавица.... Естествено че ако се стигне до котета няма да ги давя в реката...

Ама тя не се е разгонвала 6 месеца... тва с какво може да е свързано...питам се Нормално ли е...

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Zlia]  
Автор Бaбa Bиxpoнpaв (МагЕсница)
Публикувано27.01.02 13:22



Мерси и на теб за отговора.... Не знам обаче може ли да понесе още една коремна операция.
Имала съм мъжки котараци. Тяхната кастрация не беше свързана с отваряне на корема :::((( Само им клъцваха топките и завързваха нещо....

Лекарката, която оперира животното ми беше казала да я пазя много. Самата тя не беше убедена че още една операция ще бъде понесена от писаната.

И като се сетя колко ужасна беше миналата зима...

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Бaбa Bиxpoнpaв]  
Автор Zlia (ненаказан)
Публикувано27.01.02 17:31



za operaciya neznaya dali shte ponese, no spored epikrizata veroyatnostta da ponese edna bremennost e oshte po-malka
znaesh li, ima i drugo reshenie - protivozachatuchni za domashni liubimci!!
Neznam dali ti se struva smeshno ama ima takova neshto!!:) Samata mi sestra dava na kucheto si (jensko) za podtiskane na razgonvaneto - i raboti!!!

iskam karnache ot riba mech!


Тема Re: За една писана да попитам... [re: Бaбa Bиxpoнpaв]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано27.01.02 20:31



Neznam zashto ne se e razgonvala veche 6 mes., no pri eventualna bremennost si predstavi se naloji sekcio...
Pak shte triabva da otvariat koremcheto.

Az za sebe si ne bih riskuvala.

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Бaбa Bиxpoнpaв]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано28.01.02 11:58



За какво ти е да я кастрираш??? Нали сама казваш, че не се разгонва - тогава какъв е проблемът?

Това не е шега работа, особено след 2 операции! Моят съвет е да я оставиш както си е в момента. Ако пък започне да се разгонва, противозачатъчните са добро решение.

Гледайте звездите...


Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Бaбa Bиxpoнpaв]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано14.02.02 17:31



Май е трябвало да питаш лекаря, който е оперирал. Тои е видял какво е разкъсано и го е зашил. НА един съсед котката роди с цезарово сечение, понеже пьрвото коте нещо се запречи. След година роди нормално, без лекарска помощ, даже и тайно от съседа, понеже предната вечер му разляла яденето и той й се скарал... Тя избягала на покрива и родила на един таван, на другия ден собствениците на тавана го извикали (тя беше известна котка, ходеше по покрива и си общуваше с всички съседи)
Цезаровото сечение го направиха в кабинет на ул. Вежен 15 тел.65 51 28
Близо е до Хемус. И друг пьт сьм водила животинки при тези лекари (мисля, че са семейство) и съм много доволна.



Тема Re: За една писана да попитам...нови [re: Бaбa Bиxpoнpaв]  
АвторKaka (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 20:37



Недей да питаш нас - любителите. Може да ти дадем
информация ("съвети"), която да коства живота на котката ти.
Задължително се консултирай с ветеринар (обикновено
консултациите са безплатни или на символична цена).
Случаят е специфичен и сложен, така че никой от нас, колкото
и голям опит да има с отглеждането на котки, не може да ти
каже нищо конкретно. Сигурно котката се нуждае и от
изследвания, които се правят в лаборатория, може би и от
ехография и т.н.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.