Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ще ми изрови саксиите!нови  
Автор Lois ()
Публикувано09.11.01 12:20



Помогнете ми, моля, ако можете - имам коте от около месец, на видима възраст 3-4 месеца, отначало беше много кротка, докато опозна къщата. Но после се развихри, разбира се. Всички саксии бяха евакуирани по високи места, но имам една палма, която стига от пода до тавана, и няма какво да правя с нея. А пък саксията й голяма, удобна, има къде да си легнеш, да поразровиш на воля, че даже я подозирам Мъра и в някои други саксийни действия , кажете какво да сложа отгоре, че да я спра! Всеки ден мета по пет пъти и ми писна вече. Ама наистина!



Тема Re: Ще ми изрови саксиите!нови [re: Lois]  
Авторslun4eva (Нерегистриран)
Публикувано09.11.01 23:55



Privet!
Kolko poznato mi zvu4i;)))
No tui kato lubovta mi yavno kum cvetyata naddelya - otkazah se navreme ;))
No vse pak re6ih da ti spodelya ideite , koito mi idvaha naum togava ;))

1. Kupi si , mislya 4e se kazva6e perlit - ot magazinite za cvetya - tova sa edni malki beli uglovati kamu4eta - izpolzvat gi ili za dekoraciya ili za smes v po4vata za cvetyata . Sloji okolo 2 - 3 sm sloi ot tyah vurhu prustta na saksiyata . No tuk ima veroyatnost na macata da i se ponravi 6umut ot turkalya6ti se kamu4eta v saksiata ;)))

2. Naredi obli re4ni kamuni v saksiyata - 6te se polu4i interesno oformlenie - mislya si , 4e po - trudno 6te i bude da balansira po tyah - kamo li da se turkalya i rovi4ka;)))

3. 4udya se dali da ti go kaja - ama haide - v ujasut i bezumieto , koeto sum izpadala stigah i do nedotam brilyantnata ideya , 4e moje bi tryabva da obikolya povurhnostta na saksiyata s nailon-no si mislya , 4e tova puk bi privlyaklo o6te pove4e vnimanieto na pakostlivata maca , a i kupona ot stranno 6umolya6to ne6to, koeto puk moje6 i da go poobraboti6 s nokti , mai 6te i dopadne o6te pove4e ;)))

E , da ti napomnya otnovo - vsi4ko tova si ostana v sferata na ideite , no moje bi vse nyakoi tryabva da gi osu6testvi , za da kaje dali rabotyat . Moje bi tova si ti ;)))



Kaji posle , molya te , dali nyakoe e prorabotilo ;)))



Тема Re: Ще ми изрови саксиите!нови [re: Lois]  
АвторSunnyRay (Нерегистриран)
Публикувано12.11.01 16:32



Значи, аз в най-застрашената саксия съм набола клечки - начупени клончета с дължина около 20 см, защото саксията е голяма, в една по-мъничка мисля да набоцкам съответно по-къси пръчици. Растоянието между тях е такова, че на котешката лапа да не и у удобно да рови, а ако реше да лежи ще трябва да е тренирала йога .


Хубаво е, да са някакви по-декоративни пръчки. Аз лично съм накършла от отсечени клони на дърво. Така саксията има по-естествен вид.
Сега в момента ми хрумна, нали има едни метални таралежчета, които се поставят във вази и върху които се редят стебла, прави се икебана. Мисля, че съм виждала и правоъгълни такива, с по-голяма площ. Може би няма да е зле да при по-малка саксия да се пуснат няколко такива и да се замаскират с нещо безинтересно за котката и в същото време естетично.



Тема Re: Ще ми изрови саксиите!нови [re: slun4eva]  
Автор Lois ()
Публикувано13.11.01 12:49



Благодаря за съветите! Това с речните камъни и на мен ми хрумна, но е отложено до следващото посещение на реката :), перлита и др. подобни направо отпадат поради очевидното си сходство със съдържанието на котешката тоалетна и поддатливостта си към разпиляване... Така че за момента съм изрязала един картон по формата на саксията и с дупка за дървото, горе-долу спасява положението. Не че тя не се опитва да го преодолее, но за момента картона побеждава!



Тема Re: Ще ми изрови саксиите!нови [re: SunnyRay]  
Автор Lois ()
Публикувано13.11.01 12:53



Бе това с клечките не е лоша идея, ама не може ли да ги измъкне? или те са забити доста надълбоко? Щото пък корени, това онова, ако взема така да мушкам, ще съсипя цветето по-бързо и от мацата.
Колкото до другите метални неща, казват се кензани, доста жестоко ми се вижда, чак пък толкоз? То верно че веднъж като се убоде и няма да повтори, ама все-пак!?



Тема Re: Ще ми изрови саксиите!нови [re: Lois]  
Авторslun4eva (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 17:47



radvam se , 4e si namerila nyakakvo re6enie



Тема Re: Ще ми изрови саксиите!нови [re: Lois]  
АвторSunnyRay (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 02:26



Сигурно зависи от темперамента на котето. Моят, като не може да се напъха между клечките, се отказва, става му безинтересно някак. Те са забодени на около 5 см дълбочина - разбира се, внимавам за корените, освен това знам, че цветето ми е с дълбоки корени. Вниманието на котешкото животно се пренасочва към листата, които се клатят при докосване, но тъй като растенито е богато разлистено (трицветна маранта с размерите на малък храст), оставям го да се кефи, пожертвувайки 1-2 листа (той си играе само с набелязаното листо, така че другите оставят цели - може би тези 1-2 са му най-удобни).




Тема Допълнение към горния отговор.нови [re: Lois]  
АвторSunnyRay (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 02:29



Ами изобщо не се опитва нито да ги дъвче, нито да ги измъква, клечките де!
Но както отбелязах, може би е въпрос на темперамент.

В същото време, ако тънки клончета от дърво има хвърлени на земята, се забавлява чудесно с тях.



Тема Благодаря ви за съветитенови [re: Lois]  
Автор Lois ()
Публикувано14.11.01 11:59



и съчуствието! Споделената мъка - полвин мъка.



Тема Re: Благодаря ви за съветитенови [re: Lois]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано17.11.01 21:40



Е и аз да си кажа - и моята котка ги върши същите с любимата палма - какво ли не сложих отгоре - и клечки и камъни и т.н. нищо не помогна ....
Не че искам да те отчайвам , но и след 3 месеца борба продължавам да я следя всеки ден и въпреки всичко като излезна за малко палмата ми се превръща в пясъчник и тоалента :(((((( Та се принудих ( от любов към палмата ) да я подаря ( същата ) на съседката...

Hell is my home!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.