Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпросче към каките и батковците от НБУнови  
Автор Martin4eto (art girl)
Публикувано19.09.07 23:13



Искам да отворя една тема, която да е по-скоро насочена към хората, вече учещи в НБУ...от името на нас - зайчетата. :) Не знам дали говоря от името на всички, обаче ми е супер любопитно и интересно да разбера как сте се чувствали вие през първата ви година в НБУ - споделете впечатления...Какво ви хареса? Какво ви учуди? Какво ви беше трудно? Изобщо как се оправихте в началото? Как ви се сториха другите колеги...лично на мен ми писна да слушам за това как хората в НБУ били адски богати и надути и не стрували...или че обучението в НБУ е просто купуване на диплома...тааа кажете как беше първия път???

(когато влязохте в НБУ и се сблъскахте със студентския живот искам да кажа...този първи път)

Here I go again on my own...goin' down the only road I've ever known!

Тема Re: Въпросче към каките и батковците от НБУнови [re: Martin4eto]  
Авторвъx :) (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 10:33



И аз съм заек, ама искам да се включа с малък оффтопик относно общоприетото мнение за НБУ и студентите в него :
1. никой не трябва да се чувства виновен, че може да си позволи да учи в частен университет ... абсолютно ВСЕКИ, който е достатъчно мотивиран, може да учи в НБУ, стига да се потруди, за да си спечели стипендия ... а тъпи и надути богаташчета има навсякъде
2. университета не е нито начално училище, нито гимназия, където преподавателите ти висят на главата като пъдари и те гонят да учиш ... пълнолетен си, висшето образование не е задължително, ако искаш учиш, ако не искаш не учиш, ако искаш ходиш на лекции, ако не искаш не ... така че до голяма степен какво ще научиш си зависи от теб самия, а предимството в НБУ е, че на преподавателите се плаща - те съответно си гледат работата доста по-сериозно и не си позволяват своеволия от рода на закъснения от сто часа, поставяне на оценка на базата на лична симпатия и тн; за материалната база изобщо няма да започвам, всичко е ясно, иначе за купени дипломи в НБУ аз не съм чувала, нито за влизане с връзки, за разлика от другите университети в България, които иначе са толкова елитни ;)



Тема Re: Въпросче към каките и батковците от НБУнови [re: въx :)]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 12:41



Няма такова нещо за НБУ ,че учели богаташчета ,защото в Бг "богаташ" е мръсна дума ,тъй като у нас няма почтени хора ,които да са богаташи със собствения си труд или акъл.
Всеки ,които иска да учи мо и да работи и да изтегли потребителски кредит /студентските са при по-лоши условия от обикновените потребителски/ и да си плаща следването и не един студент от НБУ е постъпил така.
За нивото на образование само ще цитирам класацията на ЕС за университетите в Европа.От Бг фигурират само :
1. Американски Благоевград
2.СУ
3. НБУ
Успех на всички новоприети ! Гордейте се,че сте успели да влезете ,но не забравяйте ,че това не е достатъчно - трябва и да завършите.



Тема Re: Въпросче към каките и батковците от НБУ [re: kaka]  
Автор Aredhel (звездичка)
Публикувано21.09.07 13:09



Много са назад с информацията тия в ЕС - как може да сложат СУ толкова напред, че чак на второ място... Ужас



И аз чакам ангелите

Тема Re: Въпросче към каките и батковците от НБУнови [re: Aredhel]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 14:29



Вярно ,че напълно се срива СУ. Наистина, процесите в Бг се развиват много бързо и ЕС не са могли да ги отразят.



Тема Re: Въпросче към каките и батковците от НБУнови [re: kaka]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 23:41



А някой може ли да ме светне от къде може да видя как вървят цените за семестър на отделните специалности. Как варират. Най-ниска , най-висока ... въобще ако някой знае актуални цени за семестър на специалности в НБУ да сподели



Тема Re: Въпросче към каките и батковците от НБУнови [re: .]  
Авторufuf (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 09:47



Семестриални такси за обучение
за студенти и курсисти, приети през 2007/2008 академична година
Семестриални учебни такси
за студенти и курсисти от випуск 2007/2008 г. студенти курсисти
Бакалавърски програми 1 050 лв. 950 лв.
Бакалавърски програми - изключения:
- “Информатика”
1 135 лв. 1 035 лв.
- “Компютърни медийни технологии” 1 135 лв. 1 035 лв.
- “Мрежови технологии” (на английски език) 1 135 лв. 1 035 лв.
- “Музика” 1 360 лв. 1 260 лв.
- “Театър” 1 220 лв. 1 120 лв.
- “Дизайн и архитектура”:
- модул “Архитектура”
- всички останали модули
1 345 лв.
1 245 лв.
1 220 лв. 1 120 лв.
- “Пластични изкуства” 1 220 лв. 1 120 лв.

- “Мениджмънт на хотелиерството и ресторантьорството” (на френски език) 1 200 лв. 900 лв.
- “Мениджмънт на хотелиерството и ресторантьорството” (на български език) 900 лв. 900 лв.
Магистърска програма “Право” 1 390 лв. -



Учебните такси съответстват на необходимия брой платени и безплатни кредити за всеки семестър по учебен план. Програмите с по-високи такси включват обучение в допълнителни курсове. При обучение в две основни бакалавърски програми или по индивидуален план, допълнително записаните курсове се заплащат отделно.



Тема Re: Въпросче към каките и батковците от НБУнови [re: .]  
Авторkris (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 13:02



v saita na nbu ima vsi4ko-www.nbu.bg




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.