Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови  
АвторCия (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 20:30



Аз попълних само един документ и го пратих в един немски университет и заедно с копие от дипломата ми. И без да уча ме приеха! и знаете ли такста която всъшност включва билет за пътуване стрива само 156 евро!
не знам тука нещо много простация явно приемат щом са толкова балъци да не се сетят какво да правят и как да инвестират правилно в образованието си. Иначе там базата е перфектна даже ходих да я видя!



Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови [re: Cия]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 20:31



ами успех в обучението ти ТАМ, тогава :)



Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови [re: Cия]  
Авторreoprи (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 22:32



дано да е така, но тепърва ще се срещаш с бюрокрация в германия. освен това на какво равнище ти е немският, живяла ли си поне година там? иначе то лесно приемат, но трудното идва след това. нямаш ли отличен(наблягам на отличен) говорим и писмен немски, няма избутване на академичната година, миличка. знам го от достоверен източник, а именно моя братовчедка, която живя една година в германия - замина с доста високо ниво на говорим и писмен немски, но като се записа да учи на следващата година, бая зор видя, въпреки че семейството, при което живя, доста й помогна с говоримия немски. нещо повече, наложи се да кара два пъти първата академична година, защото имаше упражнения и именно немският й беше препъни-камъкът. немският й стана като матерен език някъде към края на първата академична година в германия, тоест трябваха й около две години именно заради чуждия език. а иначе акопод бюрокрация имаш предвид факта, че в бг университетите за едно място се бориш с минимум 5 човека(визирам хубавите специалности), за съжаление е така, но ако човек си научи добре материала за кандидатстудентския изпит, най-много ще кандидатсва две години, но ще влезе. а ако материала за кандидатстудентския изпит ти се вижда много, пробвай се в нов български университет или в свободния варненски университет. написах всичко това, защото и аз заминах да уча в чужбина, и хич не е толкова лесно-единственото лесно е влизането в университета. после записах второ висше в българия и съм много доволен - в момента уча втора година и работя и съм по-доволен, че не останах в чужбина.



Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови [re: reoprи]  
Авторmemd (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 23:32



Ако си имаш сертификат за немския -никакъв проблем не е 1 година.Хиляди балгарчета си учат в крак с германчетата и китайчетата в Германия.



Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрация [re: Cия]  
Авторбoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 12:13



може ли малко повече инфо,да поговорим на ICQ за този университет,защото и аз съм се запътила натам,номера ми е 343627571





Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови [re: Cия]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано23.08.07 20:52



И как става този номер като обикновен билет за самолет от Германия до България няма за по-малко от 400 ЕВРО?? Просто ми е интересно, щото мога да намеря 200 евро, пък все още уча в България.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови [re: Cия]  
АвторBK (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 15:07



Хора, има ли координати на университети в Германия, Австрия или Белгия, при които обучението е на английски? Помогнете ако можете, моля!

Интересувам се от строително инженерство или компютърни науки.



Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови [re: BK]  
АвторOdkr (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 09:44



Има чартъри за по 18 евро.Въпросът е да преровиш и да намериш тасъв билет.В Германия има в почти всеки университе обучение на английски ,но изпита по език е изключетелно сериозен.



Тема Re: ох не знам. Тука е тъпо, много бюрокрациянови [re: Cия]  
Авторлyлy (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 22:51



Еми супер. Пожелавам ти и като поучиш там няколко месеца, все още да си толкова безгрижна и да си мислиш, че си ударила джакпота без да учиш и си на крачка пред 'балъците'. Ако издържиш изобщо няколко месеца де.

Бюрокрация...а там няма ? БИНГООО

.

България има голяяма нужда да се прочисти от ей такива като тебе, ама наистина голяма нужда - прав ти път и не се връщай .

П.С. дано поне с езика, който ти трябва за там си по-добре, щото родният ти е цифра зле .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.