Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Знаете ли не6то по вьпроса?нови  
Авторwild rose (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 21:23



Здравеите


6те ви помоля за сьвет.Ето така стоят не6тата при мен:Тази година завьр6вам средното си образование в Испания и сьм на 16 години.Имам намерение да продьлжа образованието си в бг,насо4ена сьм кьм испанска фиология.Имам ли някакви 6ансове да запо4на виз6е обр в бг на 16 години?Ако има кое е това място



Тема Re: Знаете ли не6то по вьпроса? [re: wild rose]  
Авторseva (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 09:55



Мисля, че първо трябва да ти легализират дипломата, ако е от испанско училище. Ако хорариумът не е достатъчен, може да се наложи да си доучваш в българско училище. Задължително трябва да е изучаван предметът български език и литература. Ако завършваш българско училище в Испания и имаш българска диплома, можеш да кандидатсваш във всеки ВУЗ, където има испанска филология. Навсякъде изискването е "кандидатът трябва да има завършено средно образование". За навършени години никъде не се говори.



Тема Re: Знаете ли не6то по вьпроса?нови [re: seva]  
Авторпeпa (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 10:13



Задай въпроса си в МОН /Министерство на обазованието/,защото знам ,че трябва да държиш изпит по български език и литеранура ,за да ти признаят дипломата.Попитай ги -може да са го премахнали.
http://www.minedu.government.bg/



Тема путенце...нови [re: wild rose]  
Авторизpoдътъ (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 21:33



имам частен ВУЗ,казва се Капиталистически Университет за Разработки,съкратено КУР

ще учиш френска,но не филология,а лубоФлекциите се провеждат у нас,упражненията са само през нощта,а изпитите са по двойкиестествено,аз съм изпитващиязащитата на дипломната ти работа ще е пред комисия,която се състои само от мен и представлява анал или вагинал по мой изборцената на семестър е съвсем достъпназавършвайки,получаваш диплома със сертификат,който важи за цяла Европа
някакви въпроси?



Тема Re: путенце...нови [re: изpoдътъ]  
Авторизтpeщялa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 14:43



За нея нз, ама аз искаам.



Трудно ли се влиза в тоя ВУЗ ?



Тема Re: путенце...нови [re: изтpeщялa]  
Авторwild rose (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 17:33



Вьзмутена сьм





Тема Re: путенце...нови [re: wild rose]  
Авторизтpeщялa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 22:41



От кое сте възмутена, мила примерна госпожице ?





Тема Re: путенце...нови [re: изтpeщялa]  
Авторwild rose (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 14:05



От кое ли?!
Може би от логи4ното сьвпадение на вьпроса които зададох и отговорите които полу4авам





Тема Re: Знаете ли не6то по вьпроса?нови [re: wild rose]  
Авторon the same side (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 15:52



Мила, свиквай с простотиите в БГ. Това е цвете.

Възрастта няма значение - наистина трябва да си завършила средно образование или да имаш диплома приравняваща се към средното. За да я приравнят трябва да държиш изпит по български език и литература (като правило признават повечето други предмети). Молба се подава в Министерството на образованието(МОН). Ако имаш познати можеш да си "уредиш" (нямам предвид в лошия смисъл на думата - просто да го организираш изпита по български при тях. Ако нямаш - препоръчвам ти да го държиш в Първа английска при Николов - много е добър а и е много разбран към идващите от чужбина (не е корумпиран!).

Но въпросът е, че ако дойдеш в края на идващата учебна година само с изпит няма да мине - тогава ще са първите матури по български и по избран от теб предмет. Ако си държала матура ще ти я признаят, но трябва да държиш и по български.

Не знам защо ми се струва, че в частните университети може би няма да са така придирчиви към дипломата и може да запишеш и с испанската, но не ми се вярва да са много на ниво в испанската филология.

Вариант с избягването на българския е да се запишеш какво да е в Испания и след първата година да се прехвърлиш тук.

Само, че се подготви психически защото шокът към преминаване към по-долна степен на цивилизация е голям.

Желая ти успех и по-добре не се връщай ако не се налага.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.