Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема НБУнови  
АвторSuny (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 14:14



А за НБУ какжо ще кажете? Има ли смисъл да се у4и там? А за правото там?



Тема Re: НБУнови [re: Suny]  
Авторььььь (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 20:30



Хмммм Ами общественото мнение за този университет е много лошо. Смята се, че там влизат най-големите загубеняци, които не могат да се класират никъде другаде. Иначе на приемния им изпит 2 мои съученички/аз съм 12 клас/ са преписали-подхвърляли си бележки, обаждали се на бащата на едната, които бил на пост вкъщи с учебниците от 8-12клас! Пародия...Но това не е всичко! Квесторките моля ти се им казали-"Деца, моля ви, не преписвайте!"
А едни други отишли на изпит по икономика в Свищов- предварителен. И само 2 се осмелили да носят ПИЩОВИ на кандидат-студенсткия изпит и си преписали и имат 6,00! А останалите, които впрочем са от моя клас се скъсаха от яд!!! А колко хора са ми казвали, че това било елитен университет! Елитен, дръжки!



Тема Re: НБУнови [re: ььььь]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 01:43



Едно уточнение към ььььь ,тези твои съученички са те "метнали" за едно нещо -резултата , с който се кандидаства в НБУ е чрез точки(няма неща на ТОП-а като оценка 6.00). До колкото ми е известно миналата година най-високият резултат на ТОП е 86 от 100 точки(не гарантирам 100%). Не искам да обеснявам как хора приети в софийския в хубави специалности ,например на тестовете от миналата година имат доста нисък резултат. Вярно е влизат и много хора,които нямат добра подготовка ,но не изключвай и другите .

Винаги има хора в даден университет независимо дали е "елитен" или " не е ",които се справят отлично (не говоря за оценки, а за придобити знания).
Нека всеки сам прецени какъв ще е неговият избор,все пак не решава някой друг, а определеният човек ,нали ?

Успех на всички кандидастващи ! Университети има страшно много,специалности също ! Напред!
Дори и да не бъдете приети ,животът не свършва все пак!



Тема Re: НБУнови [re: juli]  
Авторъъъъъ (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 09:58



Едно уточнение към juli- ставаше въпрос за това, че са изкарали 6,00 на предварителен в Свищов, а не в НБУ!

А по отношение на НБУ и др. университети- няма университет в България, поне според мен, в който да те научат на нещо практическо, което да ти свърши работа в живота- като например говоря за УНСС- там те учат на всякакви откачени теории за Адам Смит и Рикардо, какво били казали преди 100-150 години и всякакви такива, вместо да се коментират разни действащи закони - за ЗДДС, ЗКПО и т.н., да ти обяснят как да си попълниш платежното към бюджета и т.н. Биха могли доста практически неща да те научат, които ти ги искат да ги знаеш като отидеш на работа!

ИЗВОД:Като знаеш , че никъде няма да те научат на нещо, което да ти свърши работа, поне не давай пари на вятъра!



Тема Re: НБУнови [re: Suny]  
АвторPita6t (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 10:46



Кво да кажа. Минах през теста ,на кой юни беше там, ей тъй на шега.98.60% имам като по физика са 100% Химия Биология география и т.н. към 95%...само по литература 47% общо 61 верни отговора... абе теста е елементарен.И виж щом със 61 верни отговора съмс по висок резултат 98.60% от останалите хора смятай какво е нивото на кандидатстващите.Като отидох на теста половината ми приличаша натревомани другата половина некви момиченца и момченца които отделят мнооого повече вриме по кафенца и магазини отколкото в училище.



Тема Re: НБУнови [re: Pita6t]  
АвторSuny (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 14:28



Az puk imam 53 tochki i 92% sa sled men,koewto mi govori za masovo niski rezultati na TOP,no kakto i da e.Az klonq kam NBU zasega puk shte vidim.Nadqvam se da me priemat s tozi procent...





Тема Re: НБУнови [re: ъъъъъ]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 19:12



Просто беше споменал"на приемния им изпит" или нещо подобно, явно не сме се разбрали двамата

. По отношение на това , че като цяло по-важна е практиката , а сякаш в българските унивеситети не и се отдава подходящо място ,съм напълно съгласна с теб

ъъъъъ,
лек ден и приятно лято



Тема Re: НБУнови [re: Suny]  
Автордидkaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 14:28



И аз имам 52точки и 89% са след мен.Чудя се дали този процентил ще се запази след всички изпитни дати или ще се промени.



Тема Re: НБУнови [re: дидkaтa]  
АвторSuny (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 15:01



дидkaтa nadqvam se da se zapazi :)



Тема Re: НБУнови [re: Suny]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 00:58



До колкото ми е известно този процент се отнася само за съответния изпит! Но нека се има предвид, че голяма част от кандидастващите все пак записват в други университети(все пак има огромноооооо разнообразие от тях).
успех на всички !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.