Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема от бакалавър до магистър по фармация..  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 18:41



Мисля да уча за пом.-фармацевт в Медицинския колеж към "Асен Златаров" в Бургас - по какъв начин, след като завърша, мога да изкарам и за магистър? И има ли някакво значение в кой колеж ще уча?



Тема Re: от бакалавър до магистър по фармация..нови [re: l]  
Автортъти (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 13:37



Аз също мислех да кандидатствам там,но поради разни проблеми ще го отложа за догодина,защото вече няма време да се подготвя.Сигурна съм,че от там се излиза специалист или помощник-фармацевт.А за магистър-фармацевт се кандидатства наново,но този път държиш изпити и по биология,и по химия в някои от университетите в София,Пловдив или Варна.Може да има и другаде,но поне аз не знам.Тази специалност няма бакалавърска степен.Знам,защото свекърва ми първо е учила за помощник-фармацевт,а после за магистър-фармацевт.Лошото е,че учиш 3 години за помощник-фармацевт и после не учиш още 2 години както е при другите специалности,а учиш още 5 години за магистър.За повече информация можеш да погледнеш в сайта на университета.



Тема Re: от бакалавър до магистър по фармация..нови [re: тъти]  
Авторalest (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 11:54



Здравей!
Виж по подробно в сайта на университетите.За сега са специалисти,но се очаква да излизат със степен бакалавър.После се кандидатства само задочно,ако неискаш редовно.Тогава има възможност за признаване на някои от изпитите и т.н.Ако мислиш да го правиш това най-добре е да те приемат в колежа към МУ-София.По-лесно става,защото всеки институт дава предимство на своите студенти.



Тема Re: от бакалавър до магистър по фармация..нови [re: l]  
Автортъти (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:44



Говорих с една позната,която е първа година там и учи за мед.сестра.Тя каза,че тази специалност се учи вече 4 години и се излиза бакалавър.Така,че може и останалите специалности да са бакалавърски.За най-сигурно се обади до университета или отиди до там.Повече не мога да ти помогна.



Тема Re: от бакалавър до магистър по фармация..нови [re: тъти]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 18:23



От това, което аз знам, през юли се очаква да се гласува закон, с който и пом.-фармацевт вече да е с бакалавърска степен.. дали това ще стане вече е отделен въпрос.



Тема Re: от бакалавър до магистър по фармация..нови [re: l]  
АвторИHA (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 10:05



С тази специалност според сега действащия закон за висше образование дават диплом за специалист. Бакалаври фармацевти в България не се обучават. Само за завършилите специалноста имаше задочно обучение, но от няколко години няма и не се очаква да има. За специалист се учи 3 години редовно обучение, а за магистър още 5 години - учат се всички дисциплини от начало, но по-разширено и не се признават положени изпити. Задочно се кандидатстваше на общо основание с полагане писмени изпити по химия и биология, само една година преди около 12- 13 години беше по общ успех от
дипломите и приеха завършилите с УПК (те представиха гимназиални дипломи).
Редовно за магистър се учи 5 години така, че прецени дали има смисъл.
Има някъкъв минимален шанс да признаят завършилите 3 годишно обучиние за професионални бакалаври, но с промяна в обучението като време и с нова учебна програма.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.