Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Do |Bob|нови  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 22:04



Koi kurs stomatologiq si? Trudno li e? A interesno li ti e?



Тема Re: Do |Bob|нови [re: asa]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано17.04.06 00:12



Бреййй. Лична тема за мен. Благодаря ти!
Но не е много коректно да занимаваме и другите, така че може да ми пратиш лична бележка. Дал съм и мейл-ако не искаш да се регистрираш.

..



Тема Re: Do |Bob|нови [re: |Bob|]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 12:08



Е пиши и тука все пак може да има и други които се интересуват за какво всички да пишат на ЛС като може да се прочете направо от тук и да не се хабиш да отговаряш на всички :)



Тема Re: Do |Bob|нови [re: |Bob|]  
АвторЛюбoПитko (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 17:53



Пиши пиши...



Тема лай на кирлица ма!нови [re: asa]  
АвторKypюлka (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 12:23



Ако искаш да сваляш някой, тука не е мирката да пишеш на латиница. Тука се пише на български. Объркала си мястото за свалки!
Н Боб сигурно не му е интересно да бърка в устите на хората и може да се прехвърли гинекология или андрология... зависи от секс,ориентацията му.



Тема Re: Do |Bob|нови [re: asa]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано25.04.06 21:20



Ми..щом искате
"Trudno li e"-Първо да си знаете, че като влезете в този университет лесно няма! Повярвайте ми. Може дори да е физиката, но изискванията са високи и някои колеги си я влачат до 3-ти курс, а тя излиза още първия семестър. Първи и втори курс са много мъчителни с анатомията(тя е на цикли)- като си в цикъл цял ден ти отива, при мен даже имаше дни, в които бях от 7:30 до 19:00ч.(но не само на анатомия де). Иначе е интересно, но нямаш много свободно време(поне не като в училище) Интересно е, защото имаме много упражнения. Лекциите са малко, но упражненията са много. В упражненията се правят предимно някакви опити-измерване хематокрит на кръвта, определяхме си по биология кръвните групи, разни десекции на мишки, жаби, но физиологията и анатомията са най-готини(те и затова някои си ги влачат до завършването). По анатомия по 2-3часа на ден(в цикъл)си в дисекционна зала, миризма,но не като в моргата...разни трупове, крайници...работите върху тях. Стоматолозите изключително работят върху глава-всичко трябва да се знае по нея-нерви, мускулчета, артерии,вени. Но препаратите(разбирайте труповете и техните крайници) не са добри(разбирайте залежали повечко във формалин:) ) и повечко се използва атласа. По физиология си правим един на друг много от клиничните изследвания-за очи, слух, работа на сърцето, белите дробове, сетивност и др. Разбира се има и много други дисциплини, за които също мога да Ви говоря, но ще стане наистина много, но 1 и 2-ри курс е по общо, защото е предклинично обучение, но после има вътершни болести, Аг, нервни, кожни-всичко.
И така нищо не споменах за стоматология май, а? истината е, че учим наред с медиците, но те малко повече задълбават. В първи курс има само материалознание и пропедевтика на протетичната стоматология. Правят се зъби от сапун в три пъти по-голям мащаб(за научаване анатомията на зъбите), после коронки от метал, мостове, частични снемаеми протези, цели протези и така 3-ти курс излиза изпита по Пропедевтика на прот.стом., но после почва клиника на прот. стом и така докато завършите. Пропедевтиката е занимателна с изработването на различните конструкции, но истината е, че това е зъботехническата работа, но реално е много полезно.
Втори курс пропедевтика на детската стом. и трети свършва и почва клиниката, трети пък почва хирургията(първата среща с пациените-онези истинските, а не моделите)-вадене на зъби е първата ни клинична дейност-случва се 2-ри семестър на 3-ти курс(при готин асистент и още първия семестър, но това не го казал, така де те пациентите не знаят кой курс си:) ). Аз така на стажа в първи курс(лятото се ходи на стаж-може във факултета, но може и в някой кабинет-напр. на мама или тате:) ) слагах амалгама(естествено при изработен кавитет), защото една 4-токурсничка я мързеше много или пък искаше и аз да се почувствам човек, ама май пъвото:)После в клиника все се гонят "нормативи", които ако не ги спазиш не те допускат до практ. изпитт.е. много лошо, ама наистина много, защото няма да ти дадат заверка и съотв. няма да те допуснат до сесия.
И да, за колегите. Те обикновено са готини хора и не са зубъри. Определено не са!Е, среща се някой друг, но масата не са. Мисленето за обратното е погрешно, както за медиците, така и за стоматолозите, така и за фармацевтите.Не знам как канд.студ изпит ги отсява като си е яко зубрачески, но вече не ме и интересува
Аз като канд. много мислех кое да избера-медицина или стоматология,защото знаете че в МУ се кандидатства само по първо желание, а не докъдето стигне бала като в другите унверситети....., но си избрах второто и определено сега не съжалявам. Даже съм много доволен. обучението определено е на ниво и накрая излизаш работещ кадър, а не тепърва обучаващ се, а това е много важно-все пак работим върху хора КОЛЕГИ
Ми питайте ако нещо друго Ви интересува, то има много неща, но не знам какво искате да научите.

Брей...дълго излезе, но нека! Така ще четат само интересуващите се!

Благодаря за вниманието!



Тема Re: Do |Bob|нови [re: |Bob|]  
АвторЛюбoПитko (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 11:42



Мен поне ме интересува това което теб не.За влизането става дума.Какви са баловете?Никой не ми е казал.Писах на сайта им тук там.. никой.Дори да не е за последната за предпоследната година..Верно ли с 4-ки по двете може да се влезе?



Тема Re: Do |Bob|нови [re: ЛюбoПитko]  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 21:52



Da, naistina malko info za kandidatstvane, podgotovka. Inache BLAGODARQ za otgovora, opredeleno mi beshe interesno i polezno



Тема Re: Do |Bob|нови [re: asa]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано27.04.06 16:38



Ми...това питате, това отговарям. За кандидатстването никой нищо не е споменал
За кандидатстване, подготовка...някой по-скорошен ще е най-добре да каже, но в общи линии конспекта(около ноември излиза обикновено),4 учебника по биология и ги научавате. Не е необходимо да ходите на курсовете в МУ(даже изобщо), дори и на частни учители не е особено наложително(стига някой друг да Ви обясни как точно да си ги учите темите-около 30мин). Имам колеги, които не са ходили на ч.уроци по биология, но аз ходих(определено можех и без тях, но родителите ми за собствено успокоение, че са направили всичко по силите им, настояваха)-така може да си спестите някой лев, защото уроците са наистина доста солени-ако не сте си намерили учители и потърсите, ще разберете.По химия си трябва учител, развивате си там темичките и си решавате задачите-има сборник със задачи, както и сборник с техните решения.Падат се 1тема и 4 задачи, но това сигурно го знаете.
Учебниците от които се учи по биология са първите от препоръчаните в конспекта-от тях се очаква да сте развили темите, за 10клас от пурвите два-там някои теми са от единия, някои се комбинират и така. Затова и по правило трудно се кандидатства в два МУ-ситета. Има по-назад доста теми за кандидатстването(мисля и в клуб биология имаше), вижте и там, но в общи линии е това.
Баловете са различни. Не съм много сигурен докъде стигнаха миналата година, но при момичетата са доста високи-и две по 5,50 не е сигурно, че ще минеш от другата страна, а при момчетата по-ниски(май като навсякъде,нормално). С две четворки не съм много убеден ще може да постигнеш успех. Трябва повече, но в последните години май не много повече. Абе гледай до към 4,50-5 да закрепиш да ти е опечена работата. Минимума не е много хубаво да го гледаш, защото се отпускаш, а на изпитите и без това е голямата резачка-точки се смъкват масово, за каквото се сетиш(особено по химия-оценките са много по ниски от на биологията, не че е много по-трудно, а за да смъкват изкуствено бала, за да влизат техните хора-доста хора си мислим, че е така, но аз истината реално не я знам , но е факт, че от оценката си по химия ще сте разочаровани-поне повечето. Сигурен съм и не само защото аз съм го изпитал.

Приятели(надявам се бъдещи колеги), надявам се да съм Ви помогнал. Ако има нещо друго...кажете.

П.П. Не ми пречиш като пишеш на латиница!

Редактирано от |Bob| на 27.04.06 16:47.



Тема Re: Do |Bob|нови [re: |Bob|]  
АвторBelov (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 19:50



И аз смятам догодина да кандидатствам с химия и биология . Боб мерси много за подробната информация ако не е проблем кажи си е-майла. Боб кой курс си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.