Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови  
Автор oreiro_m (непознат )
Публикувано26.01.06 16:28



Здравейте.Искам тази година да кандидатствам в МУ,специалност акушерство.Разбрах,че се изучава в колежа и изпитът е само по биология.Имам съществен проблем.Аз съм студентка в друг ВУЗ в момента и нямам никакво свободно време заподготовка,било то курс или уроци,затова трябва да се подготвям сама.Поради тази причина си търся готови разработени теми по биология и изпитани.Ако се наложи ще си ги платя.Стига да не ме лъже някой заради парите.Надявам се че ще има хора,които ще ми помогнат.Ако знаете нещо за конспекта и справочника също ще ми е от полза.Благодаря предварително Пишете ми и на oreiro_golds@abv.bg



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: oreiro_m]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано26.01.06 16:39



Сигурно 1000 пьти е говорено за това! По биология е нужно само да си купиш препоръчаните учебници и да седнеш да учиш(дори уроците не са толкова необходими). Справочника трябва вече да е иэляэъл. Купува се от Центъра по хигиена-на 16 етаж!

Предполагам, че ще има и други въпроси' така че съм на линия



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: |Bob|]  
Автор oreiro_m (непознат )
Публикувано26.01.06 19:33



Благодаря ти за информацията.Сигурно това са смешни въпросчета за теб,но първото ми кандидатстване беше свързано с литературата,а за биологията нямам напредстава как вървят нещата.По литература разработвах темите и по тази аналогия си мисля че се процедира и с биологията.Каде мога да намеря тези учебници? И материалът в тях ще е достатъчен ли за да се подготвя.Няма ли допълнителна информация,която трябва да се знае освен предоставеното в учебниците?И при оценяването на работата не се ли обръща внимание на начина на изложението,т.е. да личи от къде си чел и т.н.



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: oreiro_m]  
Автор oreiro_m (непознат )
Публикувано26.01.06 22:21



Хей,знам,че ми станаха много въпросчетата,но разбрах че местата за акушерки специално били само 5.Дали е възможно? И ми казаха,че трудно се влиза и много хора си плащат за да влязат в МУ,независимо каква специалност. Направо се подтиснах отвсякъде с тази информация.Наистина ли е така Bob,ти поне си в системата и знаеш как стоят нещата в деиствителност.



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: oreiro_m]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано26.01.06 23:11



Гледай сега. Аз говоря за МУ. За СУ може и да се развиват теми не знам.
Първо си купи конспекта от Центъра по хигиена(без него няма как). Там най-отдолу са написани препоръчваните учебници от съответните класове. Те са от 8,9 и 10 клас-обикновено препоръчват по 3 учебника, но ти трябва да учиш по първия от препоръчаните(като за 10по първите два)Така е от няколко години. Дали ще е така и сега...не знам, но съм почти убеден, че няма промяна. Само материалът от учебниците се иизисква. Даже информацията трябва да е изцяло оттам. Гледа се дали не си пропуснала някой от абзаците в учебника. При пропуск-санкция, т.е. наизустяваш препоръчаните учебниците(непрофилирани са да знаеш). Темите обикновено отговарят на заглавията на уроците. Абе ще видиш. Ако напишеш темата от някой друг учебник няма да получиш повече от 5.00(не знам дали те удовлетворява за акушерка, но за гинеколог не те:) )-това е една от трудностите да канд. в няколко МУ из БГ, защото се препоръчват навсякъде разл. учебници и става сложно.
Сигурно съм забравил да ти кажа нещо. Ако те интересува нещо друго питай. Ако питаш мен ти трябва доста информация, макар и само за биологията(по нет-а е трудно да ти кажа абсолютно всичко), затова или отиди 1-2 пъти на уроци по биол.-колкото да ти кажат как да учиш или говори с някой който е минал процедурата). Аз ще се опитам макс. да ти кажа тук.Ако искаш ми пиши на лична бележка.



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: oreiro_m]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано26.01.06 23:46



Като знам колко бебета се раждат и 5 са много Това в кръга на шегата. Нямам представа колко са, но не очаквай да са много повече.

Трудно се влиза. Това е така. Не знам дали някой си плаща, за да влезе, но сигурно(като навсякъде и за всичко). Дори и така да е, не се притеснявай-явно влизат и случайни като мен. По-скоро си плащат за стоматология, медицина и фармация, а не толкова за колежите. Ти си научи всичко и няма да има проблеми.И сядай да учиш вече, че наистина няма време.



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: oreiro_m]  
Автордoбpaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 13:58



Тая наистина е куха! то и говориш тя акушерка искала да става. Дас изражда бебета! И за кво ти е тва ма какичке? В Европа за такава професия не се изисква образование. Важното е тамд а бае... Хебаме се казват. Никви лекари никви акушерки...



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: дoбpaтa]  
Автор oreiro_m (непознат )
Публикувано27.01.06 23:07



хайде да се поинтересуваш малко повече и пак ще си поговорим. Ако ставаше само с "баене" те хората щяха да си раждат вкъщи. И аз неискам да съм в Европейският съюз,а теб ако попитам защо искаш?Ще ми отговориш ли.



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: дoбpaтa]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано28.01.06 00:54



Уж добра, пък тя зла!
Ц-ц-ц чак понякога жал ми става за такива като теб!

Редактирано от |Bob| на 28.01.06 00:56.



Тема Re: Информация за МУ София,за кандидатстудентските изпнови [re: oreiro_m]  
Авторsay say say (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 22:26



Едва ли ще ти отговори, щото е куха.... а ти недей се отказвай! Искам да ти пожелая успех и да си постигнесш мечтите. Аз също сам студент и ще кандидатствам пак щото не ми харесва това което уча! Така че ти пожелавам да станеш най-добрата акушерка, защото това е отговорна професия. Само напред кам мечтите!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.