Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Биология и химия  
АвторE (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 18:10



Търся си преподавател по биология и химия, който да ме подготви за изпитите за следващата година. Сташно много искам да уча медицина, но наистина нямам никаква подготовка по тези предмети и знам, че здравата трябва да поработя, но имам нужда и от някого за да ме насочва. Някой има ли информация?



Тема Re: Биология и химиянови [re: E]  
АвторE (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 15:16



искам да попитам и евентуално на кое издателство са най-добри учебниците за всички класове?



Тема Re: Биология и химиянови [re: E]  
Автор toni4ka (непознат )
Публикувано18.10.05 17:30



фирма "Образователни технологии", тел. 02/9516797
Правят курсове. Много са добри. Аз изкарах курсовете при тях.



Тема Re: Биология и химиянови [re: E]  
Автор Granada (минаващ)
Публикувано18.10.05 17:45



За Медицински Университет-София учебниците по биология са 4-по един за осми и девети и 2 са за десети клас.От тях 3 учебника(8,9,10) са на издателство Булвест 2000 и са задължителна подготовка,а четвъртият,т.е. 2-ят за 10. клас е на Просвета пак ЗП.
За химията не са конкретизирани учебници,въпреки че в конспекта пишеше Булвест или Анубис.
При всички случаи обаче ще ти трябват частни уроци по химия, дори и по биология, защото ми прави впечатления,че въобще не си навътре в материята, касаеща кандидатстудентските изпити!
Успех!



Тема Re: Биология и химиянови [re: Granada]  
АвторE (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 20:11



Благодаря за мненията и съветите.
Ходих до МУ и си взех всички възможни неща по химия, които предлагат за кандидатстудентите, даже започнах да уча, днес се подхотвях по първата тема от конспекта и смятам всеки ден да се подготвям по една, като свърша с химията ще започна с биологията (още не съм си взела учебниците, но скоро ще ги взема), но мисля да се запиша и на курсовете, които предлагат сега ноември месец през събота и неделя.
Как смятате имам ли шанс да се справя с това нещо за 6 месеца или времето няма да ми е достатъчно? Всъщност ще се радвам на съвети и мнения от хора кандидатствали и завършитли МУ, както и такива които не са, но имат информация за нещата.
Благодаря отново.



Тема Re: Биология и химиянови [re: E]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано19.10.05 20:30



Като студент в МУ и преминал през етапа кандидатстване ще ти кажа, че аз не бих ходил на курсовете по биология в МУ(но само ако имаш частен учител, защото все пак някой трябва да ти обясни изискванията). За химията 100% трябва да ходиш на уроци. Хубаво си взел/а помагалата за химията. Учи си темите и решавай задачите(за предпочитане с учител). Според мен трябва освен химията да учиш едновременно и биологията, иначе не знам как ще стане(ти знаеш възможностите си най-добре де).
При повече амбиция, желание и не на последно място късмет може да успееш, но не разбрах защо само за 6 месеца? Аз лично съм се готвил 2 години, но това не трябва да те притеснява(бяха ми много).
Сядай и чети много здраво и не се мотай, защото с едно минаване няма да стане работата!
Ако имаш други въпроси - Пий_тай!




Тема Re: Биология и химиянови [re: |Bob|]  
АвторGranada (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 21:31



Подкрепям Боб-курсовете са абсолютно безсмислени,ако имаш частни учители.Но и да нямаш-намери си,защото на курсовете почти нищо не казват.А и конспектът е двусмислен относно формулировката на тематичните единици по биология, а за 10. клас, както казах, се учи от 2 учебника, т.е. трябва ти учител и по биология, и по химия.
А за шестте месеца-абсолютно достатъчни са,но трябва да не ставаш от учебниците,и задължително да минеш биологията 2 пъти основно!



Тема Re: Биология и химиянови [re: E]  
Авторjkllrt (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 18:08



rtututyu



Тема Re: Биология и химиянови [re: jkllrt]  
Автор oreiro_m (непознат )
Публикувано26.01.06 15:14



Здравейте,турся готови разработени теми по биология,защото искам да кандидатствам акушерство и ми трябва само биологията.Но имам проблем,в момента съм студентка в друг университет и нямам време и възможност за курсове или учители.Ако някой може да ми помогне ще съм ви много благодарна.Ако се наложи ще ви ги платя.Благодаря предварително.



Тема Re: Биология и химиянови [re: oreiro_m]  
Автор |Bob| (Audi Fen)
Публикувано26.01.06 16:53



Мале мале ама всички теми свързани с МУ си "нацвъкала" И една щеше да бъде достатъчна, но си се презастраховала
Наистина акушерство се кандидатства само с биология и ти казвам:Търси учебници,а не теми! Някой за пари ще ти пробута теми и ще се прецакашл Повярвай ми!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.