Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Кандидатстудентски изпити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изпит по география в УНССнови  
АвторBeли (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 16:50



Имам няколко въпроса, ако някой може да отговори pls моля ви отговорете:

1. Кой има по големи шансове да влезе: някой с шестица на изпита по математика, някой с шестица на изпита по география, някой с шестица на изпита по история, някой с шестица на изпита по икономика или някой с шестица по български език и литература ако всички останали оценки са им еднакви?

2. Кои специалности са най-добрите откъм перспектива за работа след това и има ли такива които са пълна тъпотия?

3. Редовно или задочно? Плюсове и минуси. Идеята е че трябва и да се търси работа по време на следването.



Тема Re: Изпит по география в УНСС [re: Beли]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано16.05.05 22:08



ако имаш 6ца на изпита и 6ци от балообразуващите предмети си вътре 100%, 6ци по история няма, по математика има около 500, по география около 10-20 на година, зависи

задочно няма вече от тая година, така че редовно или дистанционно ((каквото и да е това))

специалностите - зависи какво ти е интересно и какво ти се учи
иначе има пълни тъпотии, това ясно


Sporting Clube de Portugal
Jose Alvalade, 18.05.05


Тема Re: Изпит по география в УНССнови [re: hendy]  
АвторBeли (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 23:51



10x за отговора! Според това което пишеш математиците имат смазващо предимство - което е странно за мен лично. Аз ако имах способностите да изкарам шест на изпит по математика, нямаше да се пробвам във УНСС въобще.



Тема Re: Изпит по география в УНССнови [re: Beли]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано16.05.05 23:57



ами не, има квоти, които са пропорционални на кандидатстващите с определен предмет - примерно, ако има 17% кандидати с математика, те получават 17% от местата

така че ти се бориш само с тези, които са положили същия изпит като теб
така се получава, че по математика трябва задължително да изкараш над 5.50, но ако искараш 5 по история, където принципно няма много оценки над 5.5 си в горните 5% и пак влизаш където искаш.


Sporting Clube de Portugal
Jose Alvalade, 18.05.05


Тема Re: Изпит по география в УНССнови [re: Beли]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано16.05.05 23:58



също така зависи дали си момче или момиче

ето виж този линк:


там има полезна информация със статистика от миналата година, резултати и тн


Sporting Clube de Portugal
Jose Alvalade, 18.05.05


Тема Re: Изпит по география в УНССнови [re: Beли]  
Автор Versavia (новичка)
Публикувано08.06.05 10:18



Като бивша и настояща (надявам се) студентка в УНСС ти отговарям:
1. История рядко има шестици,математика трябва да имаш голям късмет за да я изкараш,пи български е същото положение,аз съм кандидатствала с география-но ако не се готвиш при Каракашев или някой друг от светата троица -никакъв шанс нямаш за 6,според мен най-малко хора кандидатстват с икономика. Мисля че там имаш по-голям шанс.
2. За тъпотия смятам специалностите: аграрна, на кооперациите,педагогика и стопанска логистика.
3. Аз бях задочно и за мен това е по-добрата форма на обучение .Не губиш време в седене на лекции по цял ден имаш възможност да работиш. На мен така ми е по лесно-купуваш учебник научаваш го и изкарваш изпита-



Тема Re: Изпит по география в УНССнови [re: Versavia]  
АвторBeли (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 23:09



Благодаря за отговора! Ами уча по "зелената тухла" на Каракашев, всички ми я препоръчват.

И аз май ще кандидатствам задочно. Висенето с часове по аудиториите не ми звучи много приятно. Жалко обаче, че не съм от София.



Тема Re: Изпит по география в УНССнови [re: Beли]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано10.06.05 00:19



няма задочно вече


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: Изпит по география в УНССнови [re: Versavia]  
Авторfutbolis4e_sf (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 22:05



Imam vapros4e koi e vuprosniq g-n Karakashev?Pri nego hodi li se za izpita po geografiq?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.