Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 06.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Да споделя нашия опит с "от SolidWorks на AutoCad"нови [re: Paiiinkilller]  
Автор MerlinW (търсещ истината)
Публикувано19.06.14 11:59



"А почна ли после да ги местя в AutoCad, става страшно защото често имам десетки, че и стотици детайли и възли в чертежа."
Имам чувството от написаното по-горе, че избирате линиите една по една. Използвайте командата QSELECT (QUICK SELECT) за избор на отделните обекти и последващото им местене в съответните слоеве, както писах в предния пост. Командата QSELECT в AutoCAD е доста гъвкава и върши страшно много работа когато знаеш добре да я ползваш - избираш обекти по техния тип(вид), по тип на линията, по цвят и т.н., както и дава възможност да избираш по няколко критерия.



Тема Re: Да споделя нашия опит с "от SolidWorks на AutoCad"нови [re: MerlinW]  
Автор Paiiinkilller ()
Публикувано19.06.14 13:18



И какъв точно критерии да му дам за селекция на командата QSELECT (QUICK SELECT) за избор на отделните обекти?
SolidWorks ми ги дава всичките в ЕДИН слой, ЕДИН тип на линията, ЕДИН цвят! Няма блокове с имена. Как точно да ги селектирам с QSELECT?



Тема Re: Да споделя нашия опит с "от SolidWorks на AutoCad"нови [re: Paiiinkilller]  
Автор MerlinW (търсещ истината)
Публикувано20.06.14 16:09



Създаваш си първо слоевете. Примерно hatch, dimensions, text,osevi и т.н.
Започвам обяснението с пример
1.Стартираш QSELECT от командния ред или от бутона в панела Properties.
2.В полето Apply to: Entire drawing (оставяш го така, иначе при определена селекция(маркиране) на част от чертежа се избира Current selection)-тук избираш от целия чертеж или от селекция
3. В poleto Object type: hatch - тук избиташ обект - щриховка, линии, кръгове, размери и т.н.
4. В полето Properties: Lyer - тук избираш критерия по който го избираш - примерно ако имаш щриховки в различни слоеве ги отделяш по избран слой, или по цвят..
5. В полето Operator: Equals - тук избираш да съвпада, да не съвпада, или всичко (малко булева математика)
6. Value:0 (нула а не буква о) - стойността на която отговаря обекта(къде се намира)
7. Натискаме бутона OK.
8. Сега трябва да са маркирани щриховките в чертежа.
9. избираме слоя в който искаме да се намират щриховките - в случая hatch.
(ако е необходимо за дадения слой променяме цвета да е по подразбиране, понеже при моя опит бяха всичките бели от SW)

след това започваме да местиме размерите в техния слой:
(по горните точки описвам само какво трябва да зададем)
1.QSELECT
2.Entire drawing
3.Rotated dimension
4.Layer
5.Equals
7,8 без изменение
9 тук размерите ги поставяме в слой dimensions

Повтаряме същото с diametric dimensions и всички видове размери са в слой dimensions
След това по същия начин текста( MText ) го поставяме в слой Text

и т.н. и т.н.
Всичко на пръв поглед изглежда сложно, но е много лесно и бързо и всичко това става буквално за 5 минути.



Тема Re: Да споделя нашия опит с "от SolidWorks на AutoCad"нови [re: Paiiinkilller]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано21.06.14 08:56



В отговор на:

Как мога да му кажа скрити линии да бъдат в един слой, а видимите линии в друг слой?



Това го решавахме някак, макар и не много елегантно...
Питах моите подопечни вчера и те ми припомниха как ставаше:
С "convert entities" вземахме линиите на скритите детайли и ги слагахме в нужния слой, самите скрити детайли си оставаха скрити.
Линиите на видимите детайли си стоят в техния слой.
Проблемът беше ако в последствие се наложи някой детайл да стане видим, тогава доста ръчна работа падаше.

В отговор на:

mermaid@ как стават тези темплейти, та автоматично да се разпределят всичко по слоеве?
Аз в момента ги прехвърлям ръчно, понякога може да забравя нещо и това би било много полезно



Първо се създава нов Drawing, после се създават всички нужни слоеве, в настройките се казва кои типове елемент на чертежа в кои слоеве стоят, накрая всичко се запазва като *.drwdot.

Редактирано от mermaid@ на 21.06.14 09:28.



Тема Хубаво обяснениенови [re: MerlinW]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано21.06.14 09:30



Мерси за информацията, това не го знаех.



Тема Re: Да споделя нашия опит с "от SolidWorks на AutoCad"нови [re: mermaid@]  
Автор Paiiinkilller ()
Публикувано23.06.14 10:17



В отговор на:

Първо се създава нов Drawing, после се създават всички нужни слоеве, в настройките се казва кои типове елемент на чертежа в кои слоеве стоят, накрая всичко се запазва като *.drwdot.

А къде в настройките се казва това, че не мога да го намеря? В настройките не виждам опции за слоеве



Тема Re: От SolidWorks на AutoCadнови [re: Paiiinkilller]  
Автор positive_sign-116865 (непознат)
Публикувано23.06.14 22:24



Напълно ми е ясно какво ти трябва. Направи си MAP файл . това е файл в който се запомнят настройките на линиите. Примерно debeli - 0,5mm - сини; тънки - 0.25mm - жълти .... Не е трудно:
--->>> Save as .dwg -> options -> map file и го посочваш. Ако нямаш такъв би трябвало да ти излезе меню да си го настроиш и запомниш.
един съвет понякога този файл се разваля и то баш когато най ти трябва затова дръж по едно копие някъде да имаш. Ако нещо не се получи пиши тук.
после си е точно както искаш даваш да се запомни dwg и това е. разберете се в офиса да ползвате едни имена слоеве и цветове. че иначе става ... кочина.



Тема Ето скриииншот от моя екран с настройките...нови [re: Paiiinkilller]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано25.06.14 09:29



http://i61.tinypic.com/15n1vrn.jpg





Тема Re: Ето скриииншот от моя екран с настройките...нови [re: mermaid@]  
Автор Paiiinkilller ()
Публикувано25.06.14 10:18



И от тук му казваш всички конструктивни видими и невидими линии да се разпределят автоматично по техните си слоеве?
mermaid@ а ти с коя версия на Солида си? Защото аз такова нещо нямам, става все по наложително да се ъпгрейдвам.



Тема SW 2012нови [re: Paiiinkilller]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано25.06.14 10:30



Не съм гледала как е на по-горните версии, тази която съм ти снимала е 2012.
Темплейтите ги правиха моите подопечни преди 2 години.
От тогава не съм искала пари за по-висока версия, защото батковците от централата работят с тази.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.