Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 11.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема SW RealView на геймърска картанови  
Автор Storen (новак)
Публикувано04.01.13 02:43



Предполагам за част от вас това не е новина, но за другите ще е интересно:

Благодарение на малък хак SolidWorks RealView може да бъде пуснат с почти всяка графична карта. Това е особено ценно за тези които работят с SolidWorks на лаптопи понеже лаптопите с професионални видео карти са страшна рядкост. Но също обезсмисля инвестицията в скъпи професионални карти за тези с настолни компютри.

От тук можете да изтеглите последната версия:
http://www.portalcad.com/index.php/hardware-e-acessorios/180-realhack-agora-e-3-5-para-solidworks-2010-a-2013

Проверих файла за вируси и коне - чист е. Инсталирал съм го на лаптоп с Radeon 6770M/SW2013 и работи перфектно.

Не е препоръчително да го пускате на много стари графични карти защото RealView ги натоварва доста и може да прегреят.

Тези от вас които решат да го пробват и работи както трябва, пуснете тук модела на графичния процесор за другите да знаят.

Редактирано от Storen на 04.01.13 02:51.



Тема Изненадана съм, но при мен тръгна.нови [re: Storen]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано23.01.13 14:39



Бях скептична по въпроса с тази програмка.
Пуснах я на nVidia9800 GTX SW2012 - стана от първия път.

Антивирусните обаче изпищяха че се изпраща пакет от данни до някакво външно IP. Спрях изпращането, но не погледнах какво имаше в пакета.

RealView-то си работи, но аз лично никога не съм го харесвала, няма нищо реалистично с тези черни сенки и призрачни отражения...



Тема Re: Изненадана съм, но при мен тръгна.нови [re: mermaid@]  
Автор Storen (новак)
Публикувано26.01.13 06:05



Отраженията и хвърлените сенки са полезни когато се моделират сложни, естетични повърхнини. Помагат да се видят грешките в преливките. Курватурния анализ в SW е доста гаден. Зебрата става, но с отражения е по-лесно, защото стоят включени докато работиш. Аз също до скоро не го пусках, защото ми се виждаше много кичозен, но ако го настрои човек и си направи свои темплейти за сцените може да изглежда доста по-човешки. Всъщност напоследък почти не рендвам. За вътрешна употреба правя направо скрииншоти с RealView.



Тема Re: SW RealView на геймърска картанови [re: Storen]  
Автор redsmoke (непознат )
Публикувано30.01.13 17:38



Подкарах го преди 2-3 седмици на един лаптоп с nVidia GT 520M 1GB/SW 2013. RealView работи, но понякога при рендериране на модела, видеоконтролера забележимо загрява.Сигурно ще е полезно при повърхностното моделиране, презантации и пр., но в останалите случаи едва ли ще го ползвам.



Тема Re: SW RealView на геймърска картанови [re: Storen]  
Автор redsmoke (непознат )
Публикувано03.02.13 23:07



Забелязах, че след всяко обновяване на SW2013 х64 (SP1.0, SP2.0), опцията RealView става неактивна. Налага се Realhack да се инсталира отново.



Тема Re: SW RealView на геймърска картанови [re: redsmoke]  
Автор Storen (новак)
Публикувано07.02.13 21:00



Да, преинсталцията обновява регистрите и изтрива информацията от хака.



Тема Изтрих RealHack-а, ще може ли да ми го изпратите?нови [re: Storen]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано20.03.14 18:35



Случайно изтрих програмката, която позволва RealView да проработи.
Казваше се RealHack 3.5
Никъде не можах да я намеря в нета.
За съжаление версия 3.7 не работи при мен.
@Storen, ще съм много благодарна ако ми изпратите вашето файлче.

Благодаря предварително.



Тема Линк към работещ RealHack 3.5 [re: mermaid@]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано23.03.14 14:30



Линк към работещ RealHack 3.5
https://dl.dropbox.com/s/q1bcyru3vyumrt3/RealHack%203.5.rar?dl=1

Редактирано от mermaid@ на 23.03.14 14:44.



Тема Много благодаря за линканови [re: mermaid@]  
Автор AK75 (непознат )
Публикувано07.12.14 20:50



Благодаря за усилията!
Отдавна го търсех това програмче.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.