Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Автоматичен печат на еднакви блокове  
Автор cadwork (thinker)
Публикувано06.06.12 08:04



Здравейте,
имам следната реална задача - чертеж (AutoCAD 2010) с 345 различни блока, еднакви по размер, с еднаква insertion point, с име зададено като скрит атрибут. Трябва да разпечатам всички блокове на самостоятелни А4 листи, с рамка и антетка.
И питането е - има ли начин, вместо да създавам 345 lаyouts за всеки блок по отделно, да създам само един и при смяна на блока във viewport-a, динамичното поле (field) в антетката да си присвоява името на съответния (конкретен) блок, като го взима или от името на блока, или от скрития атрибут? Или с други думи, как максимално да автоматизирам разпечатването.

Редактирано от cadwork на 06.06.12 08:17.



Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: cadwork]  
Автор Minavasht_new-208743 (непознат )
Публикувано09.06.12 22:06



cadwork , помислих малко за "проблема". Не ми хрумна нищо или не съм разбрал правилно. Може да се наложи Кардинално промяна на създаването на нещата. Самата ситуация е малко Нетипична. За мен за максимално автоматизиране на разпечатването е да си има съответен Layout за всеки Блок.
Мисля , че максималната бройка на Layouts беше 255 ...



Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: Minavasht_new-208743]  
Автор cadwork (thinker)
Публикувано10.06.12 10:20



Аз по начало доста помислих как да организирам нещата за да са по-лесни после, и понеже не измислих нищо, реших да направя всеки от елементите на самостоятелен блок. С надеждата по време на работа да ми хрумне нещо :)
Но в случая, хамалогията е неизбежна.



Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: cadwork]  
Автор Eng. (непознат )
Публикувано10.06.12 14:40



Всичко се решава с един елементарен лисп от пет реда, който итерира по блоковете. За всеки блок чете името от атрибута, записва го на съответното място в антетката и извиква командата "-PLOT". Всяка команда има текстова версия с тире отпред, на която можеш да и подадеш параметрите с в текстов вид, вместо да се показва диалога. Така можеш да отпечаташ всичко наведнъж в pdf, без дори да докосваш мишката. Ако вместо да се перчите и пишете глупости срещу колегите си по форумите, може да седнете и да прочетете малко.



Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: Eng.]  
Автор cadwork (thinker)
Публикувано10.06.12 15:41



Явно сте се засегнал от пояснение в съседна тема.
Имам известни (недостатъчни) познания по lisp, пробвал съм, но веднага възникват следните практически пречки:
- как с lisp да центрирам блока във viewport-a
- итерирането трябва да стане по списък с имената на блоковете (които нямат почти нищо общо помежду си), не ми достигат знания как да запиша подобен списък - като поредица от променливи, като масив или нещо друго, а и списъка става неактуален след редакции/добавяне на блокове
Все пак благодаря, че отделяте време на темата ми в неделния слдобед





Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: cadwork]  
Автор Minavasht_new-208743 (непознат )
Публикувано10.06.12 16:42



Тук направих , една Анимация в EXE файл . Може да ти е интересно ! Само ...

(2.3MB)
За съжаление, нещо се скапах и не записах кода на макроса и не ми се занимава отново ! Явно вече съм изкукуригал !



Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: Minavasht_new-208743]  
Автор cadwork (thinker)
Публикувано10.06.12 17:04



Ех... Всичко е точно така както ми трябва, ама като няма код-няма, ще се мъча





Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: cadwork]  
Автор Eng. (непознат )
Публикувано10.06.12 17:30



Кое му е както трябва? И така ще си играеш да отпечаташ 300 блока ли? Като ги цъкаш един по един. По плиткоумна програма не съм виждал, но явно момчето сега се учи. Елементарно е. Правиш си само един layout. След което, една смислена програма ли изглеждала така: Маркират се блоковете, взима се PickFirst selection set-a, и се итерира по него. За всеки блок, центрира се във viewport-a, взима му заглавието от атрибута, попълва се във layout-a и се отпечатва автоматично. Само идиот може да направи програма, която да кара човека да цъка 300 пъти за нещо, което може да стане с едно кликване. (Не е приятно да ти говорят така нали, Минаващ?) Преди малко ругаеш хората в другите теми без да са ти направили нищо, а сега се докарваш специалист, но акъла не ти стига за толкоз. За сметка на това в нападките си много добър.



Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: Eng.]  
Автор cadwork (thinker)
Публикувано10.06.12 18:07



Мир, моля. Наистина имам нужда от малко помощ или поне от насоки.
Знам, че времето е ценно, затова само ми дайте нужните команди, аз ще се мъча да ги докарам до работоспособен скрипт.

Редактирано от cadwork на 10.06.12 18:08.



Тема Re: Автоматичен печат на еднакви блоковенови [re: cadwork]  
Автор cadwork (thinker)
Публикувано11.06.12 23:50



И каква стана тя, пита някой за насока, а вместо помощ получава само мерене на пiшкi и никаква реална помощ... При това положение мога само да се надявам да получа помощ срещу заплащане. Ако мога да получа работещо решение на разумна цена, пишете ми на kolumb(кльомба)меилбг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.