Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Видеокартанови  
Автор lvganov (новак)
Публикувано25.02.12 21:50



Здравейте знаещи,
Имам "меганужда" от "мегапомощ". Настоявам за съвети
с добра у8вереност.
Имам наложителна нужда от лаптоп но с парите съм много зле.
Затова след като огледах се спрях на следната конфигурация:

Aspire 17" 1600x900, I5 24039М, 4 GB RAM и други работи.

Но ме притеснява видеото: Radeon HD 6850.
Затова, ви моля кажете :

1. Относно картата и конфигурацията, до къде като качество и
версии ще се работят
Photoshop,Corel draw/technical design
AutoCad,SolidWorks,3ds max
Смаятам в последствие да увелича RAM-а до по добро.
2. Дали греят подобни кунфигурации - т.е. повреждат се бързо.
3. Има ли нещо по дисплея което старателно трябва да проверя,
за да не се ядосвам после.

Видях и други машинки. Аз имам предпочитания към Nvidia.
Но тези които гледах бяха с карти примерно GT 520.
Някои разбиращи ми казаха, че щом почва с "5" е гола-вода.
иначе бих избрал друго:

Asus,I7 2670QM,8 GB RAM,Nvidia 520 MX на сходна цена.
(Макар, че ми се иска с малко пари да гледам на 17" дисплей
посочените софтуери)

Благодара ви.



Тема Re: Видеокартанови [re: lvganov]  
Авторboto (Нерегистриран)
Публикувано25.02.12 22:43



Направо не е за вярване, че такъв разбирач и спец по тия сложни софтуери се цигани за някакво лаптопче! Дал си десетки хиляди за програми, а за хардуер си правим тежки сметки - май едно е да пиратстваш на воля, но когато трябва да се плаща !!! Че открадни си едно епълче - гледам имаш опит!



Тема http://hardwarebg.com/forum/forum.phpнови [re: lvganov]  
Авторmermaid (Нерегистриран)
Публикувано26.02.12 08:40



Не е тук мястото за подобен въпрос.

Питай в





Тема Re: Видеокартанови [re: lvganov]  
Автор Vami ()
Публикувано26.02.12 16:02



За 5-цата са те излъгали. Гола вода е ако е от 6-7 надолу, но втората цифра. При теб е 2, така че си направи извода сам.



Тема Re: Видеокартанови [re: Vami]  
Автор lvganov (новак)
Публикувано26.02.12 20:08



Благодаря на Vami,
Вече надникнах в класацията на видеокартите, разбита на 3 класа.
Там има отностелен анализ на производителността.
Лошото е, че разработчиците на софтуер ( за някои опоменах),
дават понякога доста по различна оценка. Затова и питах за
оценка от ПОЛЗУВАТЕЛИ на софтуер.
Е, машинката която купувам (не аз!) , в за начинаещ, затова
не се правят големи разходи. Като напредне, ще знае какво му
трябва...

Поздрави.



Тема Re: Видеокартанови [re: lvganov]  
Автор Storen (новак)
Публикувано27.02.12 14:56



Здравей lvganov,

Не знам дали бих се квалифицирал като експерт но съм работил с всичките изредени програми и съм сменил доста машини, така че мнението ми може би ще ти е полезно.

За рендване с 3Д Макс всеки лаптоп ще прегрява, но то ще е заради централния процесор. Видео процесора ще прегрява и изображението ще е насечено, ако ако включиш всички екстри на графиката. И двете програми са направени така, че да работят и с по-слаби карти без да създават проблеми.

За Фотошоп и Корел, на тази ниска резолюция, видео картата ти е предостатъчна. За Солидуъркс и Макс също ще си работи идеално, ако държиш резолюцията на мрежите ниска и не включваш специални екстри. Всъщност Солидуъркс няма да ти позволи да пуснеш сложните режими така или иначе.

Енвидиа по принцип имат репутация да обръщат повече внимание на драйверите и стабилността, но честно казано не ми се вярва да имаш проблеми от този сорт с този толкова популярен модел на Радеон.

Успех.



Тема Re: Видеокартанови [re: boto]  
Автор Storen (новак)
Публикувано27.02.12 15:17



Темата за неоторизираното ползване на софтуер е стара и дълга. Аз виждам нещата така:

Цената Солидуъркс например е преценена така че тя да е лесно достъпна за над 95% от инженерните фирми в Щатите. Има много по-евтини програми, които биха им вършили работа, но програмата е станала популярна благодарение на баланса на цена-възможности и в някои свери се е установила като стандарт, съответно повечето инженери я предпочитат пред по-евтините алтернативи.

Освен това в цената е включена професионална поддръжка (консултации със специалист) всеки работен ден. Не ме се е налагало да ползвам услугите на поддръжката, но от това което чувам от колеги е, че е много добра и си струва инвестицията.

Цената на Солидуъркс е изчислена че трябва да е приблизително 6-7% от годишната заплата на среден американски инженер за да бъде привлекателен продукта. Излишно е да казвам, че до момента Солидуъркс отказват да адаптират българска версия на продукта към покупателната възможност на българските фирми. Нямат добре уредена поддръжка и им е пределно ясно, че това не може да бъде работещ бизнес модел в България.



Тема Re: Видеокартанови [re: Storen]  
Авторveto (Нерегистриран)
Публикувано28.02.12 05:17



Прав си - има по-евтини и достъпни варианти дори и за "бедния" и "онеправдан" български инженер ! Но така е и с много други продукти - та въпроса е защо се краде така масово само софтуер, а не всичко останало чиято цена не е "съобразена" с нашего брата! Защо той тегли кредит за плазма, а не за софтуер! Защо моят шеф даде 120 000 евро за нов джип, а ние вече 10 години бачкаме на пиратски Аутокади? Защо "бедния" и "онеправдан" български инженер не цени чуждия интелектуален труд, а винаги реве, че него не го оценяват?



Тема Re: Видеокартанови [re: Storen]  
Автор cyg (<>)
Публикувано28.02.12 14:22



За Солидуъркс и Макс също ще си работи идеално

Никакъв шанс да работи идеално. За тези програми всичко различно от Quadro или FireGL ще е далеч от идеала.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Видеокартанови [re: cyg]  
Автор Storen (новак)
Публикувано28.02.12 15:09



Защо, какви проблеми си имал? Драйверите на ниския клас и геймърските просто нямат някои несъществени екстри. Даже по традиция геймърските са по-бързи. Много софтуерни разработчици даже се отказаха да интегрират екстрите от драйверите и си пишат свои, така че потребителите им да не зависят от професионални карти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.