Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Тема Други подобни клубове?нови  
Автор Sargonlll ()
Публикувано11.01.12 08:58



Тук доста опустя. То, по принцип темата не е много вървежна в България към момента. Не броя простотиите за AutoCAD, на които вероятно работят вече само в курсовете към трудовата борса. Препоръчайте други форуми, където се обсъждат CAD/CAM и машиностроителни проблеми!



Тема Re: Други подобни клубове? [re: Sargonlll]  
Автор Vami ()
Публикувано11.01.12 13:17



Има много, но не български. Руския е много добър. А щом говориш така за AutoCAD-а, явно не ти се е налагало да работиш с лазерни и ерозийни машини... Това, че някой го използва, макар и минимално и точно за определена дейност, не го прави по-малко специалист от теб. Аз мога да ти кажа, че понякога без него или подобни програми, няма как да направиш определено нещо. Също така човек не трябва да забравя от къде е тръгнал и да плюе. Този форум не е само за конструктори, вижда от името на раздела - CAD/CAM. Това, че не използваш AutoCAD или подобни на него програми, не означава, че трябва да вземаш отношение по темите. Ако просто си търсиш чат за да си чешеш езика, има skype, icq и форуми за запознанства... дори с еротична насоченост ;)

Редактирано от Vami на 11.01.12 13:23.



Тема Re: Други подобни клубове?нови [re: Vami]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано11.01.12 17:53



Мнго приказки, обаче кухи. Нищо полезно не ми каза. AutoCAD няма разкрой на материала, поне до скоро нямаше. Със същия успех се ползва за лазер, както и много други продукти. Това, че лазерджиите работят основно с .dwg, не означава, че непременно трябва да ползваш AutoCAD. И да, ползвам го за лазер, но май само за това. Кажи ми за нещо, което мога да го направя само на него. И поне да беше дал адреса на такъв форум.





Тема Re: Други подобни клубове?нови [re: Vami]  
Автор obul (член)
Публикувано12.01.12 08:15



Не че имам нещо против аутокад но не е задължителен за лазери и ерозийни машини.От много време правя програми за ерозийни машини и без аутокад.За ерозийни, лазерни , стругове и фрези си има чудесни CAM програми които са направени специално за тази цел.А аутокада е направен за чертане.Това че някои го ползват с разни гимнастики и за нещо друго е съвсем различно нещо.
Нека всеки да си ползва това което знае и което му е удобно.Но да твърдите че аутокада е незаменим в качеството му на CAM програма е меко казано доста смело изявление;)Иначе за специалистите съм съгласен.Не програмата прави човек специалист.Има хора които правят чудеса с аутокад но дори и те не могат да твърдят че е пълноценен CAM продукт.



Тема Re: Други подобни клубове?нови [re: obul]  
Автор Vami ()
Публикувано12.01.12 10:16



Написал съм AutoCAD и подобни на него програми. Не винаги SolidWorks или другите подобни изкарват геометрията на шиитметала както ни се иска (примерно ако изделието трябва да има някаква степен на защита IP54). Тогава, без такива програми редактирането е много по-бавно. Примерно и с Tops-а (ако лазера е на TRUMPF) става, но инструментите са му много дървени. Направил съм хиляди програми за лазери и ерозии и 30% от случаите ми се е налагало да "пипна" геометрията - ако е 2D. При 3D е друго. За програми за ерозията (Agie) ползвам Mastercam, FeatureCAM и Esprit. Когато е двуосна обработката и трябва да се направи програма за 2-3 минути, винаги използвам Esprit-а. И все пак не трябва да се плюе по тях. То и Solida е дървен, ама Sargonlll си го ползва. А аз трябва ли да плюя по него? Погледни



Както виждаш "любимеца" ти го няма сред основните под форуми...

Редактирано от Vami на 12.01.12 10:43.



Тема Re: Други подобни клубове?нови [re: Vami]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано12.01.12 18:31



Добре де, аз просто не харесвам програма, която не може (или може, но много недъгаво) да прави 3D. Просто винаги ми е харесвало да виждам нещата в пространството, а не в равнина.



Благодаря за линка, ще го разгледам при случай по-подробно! Чета свободно руски, включително и технически. Какво не ти харесва в SW? Лично мен почти не ме е разочаровал.



Тема Re: Други подобни клубове?нови [re: Sargonlll]  
АвторTyk (Нерегистриран)
Публикувано13.01.12 12:59



http://cadcamcae-bg.top-forum.net/




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.