Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема AutoCADнови  
Автор kalina1O2 (непознат )
Публикувано04.12.11 02:03



Приятели имам един много сериозен проблем, и ако някой ми помогне ще съм му много благодарна. Та, въпроса ми е следния:

Аз съм с версия 2008 на АутоКад, задавам мащаб 1:1 в милиметри, но не ми принтира в реалния размер. Получените чертежи са по-малки. Много дълго пробвах но не става. Помогнете ми, трябва да си направя чертежите до няколко дена



Тема Re: AutoCADнови [re: kalina1O2]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано04.12.11 10:33



AutoCAD е една недъгава и отречена програма. Проблемът може да има няколко обяснения. За пръв път ли принтираш чертежи или имаш опит?



Тема Re: AutoCADнови [re: kalina1O2]  
АвторMuнaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано05.12.11 11:13



В отговор на:

... по-малки



Какво значи това ? Примерно мериш 565mm, а трябва да са 567mm ... или 9mm, a трябва да е 10mm ... или 1mm, a трябва да е 2mm ?
В отговор на:

...трябва да си направя чертежите до няколко дена



Това лично мен изобщо не ме Вълнува ! Някои Хора цял живот се подготвят за Спешните Работи
P.S.
Разпечатването понякога е голям Гърч. И понякога то е Възмездието за Големите Чертожници, ако не са достатъчно хитри да прехвърлят Проблема на някой друг !



Тема Re: AutoCADнови [re: Sargonlll]  
АвторMuнaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано05.12.11 11:23



Sargonlll, хем преди време Призна, че AutoCAD e достатъчно добра за някои видове чертане и професии ... И пааааак се изхвърляш ! Да не мислиш , че само Машинните Инженери чертаят нещо като чертежи !!!!!



Тема Re: AutoCADнови [re: kalina1O2]  
Автор MerlinW (непознат )
Публикувано05.12.11 15:42



В модела единицата за чертане да не е метър или сантиметър? Тогава при отпечатване при зададен мащаб 1:1, ще се отпечата 10 или 100 пъти по малко, понеже единицата за отпечатване е 1 мм.
Самия viewport, който отпечатваш с какъв мащаб е?



Тема Re: AutoCADнови [re: Muнaвaщ]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано05.12.11 18:29



Машиностроителните чертежи са най-сложните и AutoCAD е неприложим за тях. Който може да прави такива чертежи, може да прави и всякакви други след кратко запознаване със съответните стандарти.





Тема Re: AutoCADнови [re: kalina1O2]  
Авторkirovk (Нерегистриран)
Публикувано10.12.11 23:12



Стига сте се яли едни други ами обяснете на момичето разликата между paper space и model space
ивръзката между двете, както и откъде се настройват параметрите на paper space



Тема Re: ....нови [re: kirovk]  
АвторMuнaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.11 12:32



Момичето мина и замина

Вече не и е интересно, до следващият път !
Напиши го Ти, щом мислиш че това И е проблема! Аз не знам къде И е проблема !



Тема Re: ....нови [re: Muнaвaщ]  
Автор npubem (:-)
Публикувано11.12.11 23:06



Някъде другъде я оправиха... като сте такива неотзивчиви!



Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: ....нови [re: npubem]  
Автор notna (###)
Публикувано15.12.11 20:39



AutoCAD си върши добре работата когато става въпрос за 2Д чертане и това трудно може да се оспори,включително и принтиране -във всякакав мащаб и без мащаб,само че трябва да се понаучи как става......както всичко!
с тази програма един двама добри конструктра могат да вършат работата на цел отдел от 20-на едновремешни конструктори,чертожници,нормоконтрол и какво ли не!

....



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.