Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 15.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови  
Авторsmit (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 15:42



Защо обемната ерозия работи с масло (диелектрик) а нишковата ерозия работи с дестилирана вода (отново диелекртрик)?
Може ли да си карам Нишката с масло? Писна ми да ми ръждясват детайлите и приспособленията.



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: smit]  
АвторVami (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 17:07



Не съм чувал нишкова да работи с масло. И двата вида са ерозийни машини, но са проектирани да работят с различни диелектрици. За да не ти раждясват детайлите, сменяй често смолата за дейонизация на водата. Също така оригиналните приспособления, болтове и т.н. са от неръждавейка.



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: smit]  
Автор redsmoke (непознат )
Публикувано24.11.11 21:16



Режи само цветни метали и сплави, INOX стомани, твърди сплави и няма да имаш проблем с ръждясването

.
P.S. Нишковите ел.ерозийни машини работят с дейонизирана, а не с дестилирана вода.



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: redsmoke]  
Авторsmit (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 22:28



То дейонизирана и дестилирана вода вършат една и съща работа а именно не пущат ток, недостатъка е че и двете води окисляват и водят до ръжда, а от цветен метал щанца не става или поне аз не съм чул някой да е правил.



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: smit]  
АвторVami (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 23:24



Точно затова ти ръждясват детайлите, защото си мислиш, че са едни и същи. При дейонизираната вода електрическата проводимост е около 5 микросименса, докато при дестилираната са 15-20. Също така при самото рязане водата се замърсява и затова е нужно да се оставя да се пречиства през филтрите и смолата. Ако не ти се дават пари за смола и филтри е нормално да ти ръждясват детайлите. Не си мисли, че ти си единствения, който прави щанци ;)



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: smit]  
АвторToнu (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 23:37



Английски форум: Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещо друго.
Български форум: Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварват да обясняват колко си тъп.

Единия щял да реже цветно и неръждаема другия пък смола щял да слага, що ти е тая смола и изобщо имаш ли понятие за какво служи?

И аз на свой ред да отговоря: Леле smit колко си тъп, сложи антифриз и борьол, и малко лайна сложи, а после червен пипер и чубрица на вкус

и ще режеш само полистирен (демек стиропор) или някаква пластмаса и никога няма да ти ръждяса малко ще смърди малко от лайното ама много важно, не си блъскай акъла с масло ще работи ли или не!

СЕГА СЕРИОЗНО

Моля кажете ще работи ли нишката с масло или не, че и на мен ми стана интересно.



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: Vami]  
Авторsmit (Нерегистриран)
Публикувано24.11.11 23:51



И какво е общото между микросименсите и корозията. За скоростта и качеството на среза може би има смисъл, но за окиса едва ли. Смола има колкото щеш, водата е дестилирана защото беше по-скъпа помислих че е по-добра.

И как точно те накарах да мислиш че само аз правя щанци? Как изобщо мозъците ви раждат подобни интригантски глупости? Просто казах че щанца от цветно не става, ако знаеш някаква технология за щанца от цветно сподели моля те с нас.



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: Toнu]  
АвторVami (Нерегистриран)
Публикувано25.11.11 09:29



Toнu, още в първия си пост написах, че няма да работи. А ако ти не си запознат, че на нишковите ерозийни машини смолата и филтрите са консуматив, си е твоя работа. Освен твоята ерозийка да е някаква бангия...



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: smit]  
АвторVami (Нерегистриран)
Публикувано25.11.11 09:46



Казах го, защото всеки знае за какво обикновено се използват нишковите ерозийки и не на всички им ръждясват детайлите. Смолата се слага за дейонизация на водата. Йоните са електрически заредени частици. Освен, че това е необходимо за качественото рязане, това означава и по-малко йони. Всяко хлапе знае, че корозията е електрохимична реакция и колкото във водата има повече йони, толкова корозията протича по-бързо. Нали се сещаш в морска вода какво става...



Тема Re: Въпрос за обемна и нишкова ерозия?нови [re: smit]  
АвторVami (Нерегистриран)
Публикувано25.11.11 09:50



Забравих да допълня...

"Използуването на нискокачествени филтри при нишкови ерозийни машини е скъпоплатена икономия и води обикновено до:
1.лошо качество на обработваната повърхнина и отклонения в точността
2.запушване на дюзите за промиване
3.повишаване на консумацията на смола
4.отлагане на утайки в охладителя и тръбната система на машината
5.повишена корозия"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.