Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Видеокарта и други...нови  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано16.04.11 13:55



Здравейте,
Смятам да купувам лаптоп, но за съжаление, нямам възможност за
скъпа машинка.
Основното и използуване ще бъде:
Графика - растерна/векторна (Corel,Adobe)
CAD - AutoCAD, SolidWorks
Основните предложения на пазара, за които имам избор са
със ATI и NVIDIA.
Моля да ме посъветвате, имам ли причина да избирам измежду двете,
има ли и други идеи.
Има ли някакви важни изисквания към процесор и памет.

Благодаря.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Пaвeл]  
Автор kirovk (непознат)
Публикувано17.04.11 05:07



Колега, скоро имах подобна дилема. Стигнах до извода,че видеокартата не е чак
толкова важна в случая, е добре е да има повечко видеопамет, и е добре да фигурира
в списъците на hardware support на Autodesk и Solid works. Ама май и двете упоменати от теб карти
фигурират.Все пак провери точните модели. Аз като че ли бих дал лек превес на ATI.Много по-важен се оказва
проблемът с RAM-a. добре е дори и да не можеш да си позволиш повечко RAM, поне да имаш възможност да го сложиш.
защото при тоя тип софтуер колкото и RAM да сложиш, все не стига. но ъпгрейдете ти за в бъдеще ще се изразяват
най - вече в разширяване на RAM и подмяна на диска. друго и да искаш няма да можеш да ъпгрейдваш. А се надяваме все пак в светлото
бъдеще-демек че бизнесът ти ще се развива добре и ще имаш финансова възможност поне да инвестираш в компютъра си



Тема Re: ...нови [re: Пaвeл]  
АвторMuнaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.04.11 15:07



Извън темата!
Аз не си спомням , тук някой да е успял да получи добра информация, какво ефтино и хубаво нещо да си купи !
Отделно въпроса ти е толкова "широко скроен", та чак Несериозен !!!!
Да повторя .... Яко Несериозен !
Според Мен , гледай Намаленията по магазините , вземи си нещо .... поне да не те е яд после ....
Леле и как го написа !

В отговор на:

Основните предложения на пазара, за които имам избор са
със ATI и NVIDIA



Съвет : Седни и помисли , един Лаптоп само Видеокарта, Процесор и Оперативна памет ли е .... и ели , другите чаркълъци имат нещо общо със целта.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Пaвeл]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано18.04.11 16:15



От край време КАД-вете не се "понасят" със ширпотреба - АТИ-та - винаги има някакви проблеми. Вземи си нещо-то с NVIDIA.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: lrn]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано20.04.11 06:47



Мхм NVIDIA работят повече върху драйверите и определено са по-стабилни процесори.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: OO]  
Авторxuтъp neтъp (Нерегистриран)
Публикувано20.04.11 12:03



Карта която върши добра работа е някоя от серията NVIDIA Quadro

, а ако ти идва скъпа вземаш няк'ва друга но е добре да е NVIDIA. Процесора е добре да е INTEL и AMD-то върши работа но е компромис, но като се замисля когато аз си търсих лаптоп, компютрите с AMD процесори бяха значително по евтини соколо 35-40% така че ако имаш възможност вземаш INTEL, ако ти е скъпо, и AMD върши работа. Рам памет, много важен компонент в един компютър, при рамта правилото е колкото повече толкова по-добре, а ако може и да е бърза (DDR5) още по-добре. В никакъв случай не пести пари от RAM! Помеже и Windows7 иска доста голям ресурс и най вече рам за твое добро е да дадеш 200-300 лева повече и да си спестиш маса проблеми сле това. И последен съвет, разгледай ACER компютрите, цените тан са по ниски и качеството не е лошо. Аз съм имал два ACER-а, а сега ползвам TOSHIBA има разлика основно в цената и то голяма



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: xuтъp neтъp]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.04.11 23:28



Посмали малко, Манго (ъъъ така де, Хитри Петре)!!
DDR5 РАМ памет няма. DDR3 е засега.
Има GDDR5, която е само във видеокартите.






Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: xuтъp neтъp]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано21.04.11 09:21



Мобилните Quadro са скъпи и тъпи.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: OO]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.04.11 21:10



Процесори NVidia? Браво, иновация в жанра!






Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Naki]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано21.04.11 21:42



Не е иновация. Просто ти не си наясно и се изказваш неподготвен.

NVIDIA разработват и произвеждат процесори и ги продават на фирми като PNY, EVGA, ASUS, MSI и т.н. които на свой ред правят платките с процесори на NVIDIA. Пич излагаш се. Чак се изненадвам че трябва да ти ги обяснявам тези неща, защото това е много основна информация.

Освен видео процесори NVIDIA произвеждат и централни процесори TEGRA с интегриран ARM Cortex-A9 процесор за мобилни устройства, като тези:

http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad_Transformer_TF101/

http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Tablets/MOTOROLA-XOOM-with-WiFi-US-EN

http://www.dell.com/us/business/p/mobile-streak/pd?refid=mobile-streak&s=bsd&cs=04&baynote_bnrank=1&baynote_irrank=0&~ck=baynoteSearch




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.