Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: OO]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.04.11 21:47



Май бъркаш GPU със CPU... Да, знам че НВидиа правят графични чипове, но те не са процесори.



TEGRA също не е процесор, а "computer on a chip":





Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: OO]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.04.11 21:58



Стига де, тази "основна информация" я знам отдавна - няма нужда да ми я обясняваш...
Ползвам видеокарти от ISA слот насам...




Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Naki]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано21.04.11 22:28



Честно, никога ли не си се замислял какво значат съкращенията GPU и CPU?

Как да ти го обясня по-семпло...

Когато „чипа“ „смята“ се нарича процесор. Интерсно ми е как си обясняваш факта, че спецификациите на TF101 започват с „NVIDIA® Tegra™ 2 1.0GHz dual-core CPU“. Ако си убеден че си по-наясно с терминологията от инженерите на ASUS, трябва непременно да им пишеш.

А иначе GPU е съкращение за „graphics processing unit“ с други думи „графичен процесор“.
CPU е съкращение за „central processing unit“ или „централен процесор“.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: OO]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.04.11 23:06



Човече, Wikipedia-ата ми е любим сайт - определено знам какво значат тези съкращения... А и съм абониран за де-що има компютърни списания (да, хартиени) от години (1991 и по-рано!), там са писали за това неведнъж. Работя с компютри откакто се помня (ранна детска възраст)...

Май е въпрос на думи/термини - некои ще кажат, че чипа в графичната карта не е процесор, и той наистина не е същия процесор като "централния", ама пък както ти казваш, се различават само по първата буквичка на съкращението, та може да се смятат и двете за "процесори"...

За Теграта, трябва да проуча, знам - ама много малко за нея...

EDIT: Както ти каза по-долу, има си форум "Хардуер", май темата е за там, не за CAD/CAM. Sorry, че оспамихме темата.


Редактирано от Naki на 21.04.11 23:55.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Naki]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано21.04.11 23:34



Ами да, то това е тенденцията - за в бъдеще, в популярния клас, двата вида процесори да се обединят в един чип. Може и да греша, но мисля че Intel за първи път заговориха за това за техния Sandy Bridge. А NVIDIA разбира се следват тенденцията, защото иначе лошо им се пише.
Сигурно е че за в бъдеще предстои да видим още много „универсални“ процесори, или както ти каза "computer on a chip".

Ама предлагам да не спамим повече темата на човека с тия процесори, че я е пуснал за съвсем друго





Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Naki]  
Авторxuтъp neтъp (Нерегистриран)
Публикувано22.04.11 01:03



Пръдльо, тошибата от която ти пиша в момента е с ддр5, два модела на ACER ASPIRE са с ДДР5, така че ако ти не си виждал незначи че няма. Според теб сигурно няма и процесор CORE I 7 с 8 ядра от които 4 физически и 4 логически, според теб сигурно няма и видео карта с 2 гигабайта рам, сигурно и 12-те гигабайта рам в компютъра съм си ги измислил.
Сещам се за един, който видял слон и възкликнал: "Е такова животно нема"
Нямало и ДДР 5.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: xuтъp neтъp]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.04.11 13:30



Не може да има РАМ памет DDR5, като няма още DDDR4. Грешиш много сериозно...!

Я дай линк или модел на този лаптоп? Възможно е да има на този лаптоп видеокарта с GDDR5 памет, но това не е самата РАМ памет, а паметта на видеокартата, и не е DDR5, а е GDDR5.

Да, няма такъв 8-ядрен процесор с 4 физически и 4 логически - има със 4 физически и 8 логически - 4 ядра-8 нишки (и това е всъщност 4-ядрен с HT, а не 8-ядрен).
Ако е със 4 физически и 4 логически е 4-ядрен без HT.

ЕДИТ: Хмм, под 8-ядрен процесор по принцип се има предвид такъв с 8 ядра и 16 нишки (ако има HT) или 8 ядра с 8 нишки (ако е без HT)...


Редактирано от Naki на 22.04.11 13:35.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Naki]  
Авторpavel (Нерегистриран)
Публикувано28.04.11 06:54



Има рам ддр5 и аз съм с такава на acer aspire, и не е на видеото, а е нормалната рам памет, на видеото съм с гддр5 1,5 гб и не ги бъркам.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: pavel]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.04.11 15:07



Бъркаш, бъркаш... И аз имам Acer Aspire, със DDR3 е.
Виж в WikiPedia:




Пусни си един CPU-Z тест и ще видиш каква ти е РАМта:


Не може да има DDR5, като DDR4 още не е налична.




Редактирано от Naki на 28.04.11 15:40.



Тема Re: Видеокарта и други...нови [re: Naki]  
Авторpavel (Нерегистриран)
Публикувано28.04.11 16:37



Твоя Acer Aspire е на Дедо ми набор, може и с въглища да го караш още, тва че имаш Acer Aspire не означава, че трябва да има всичко каквото има на моя.
Изкривихме достатъчно, не мислиш ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.