Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 08.07.25 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Тема максимална производителност  
Автор Sargonlll ()
Публикувано30.12.10 08:57



Много често обработваните детайли в определени технологични процеси се движат в някаква камера. В голяма част от тези случаи детайлите извършват единично планетарно движение като сателити (въртят се около оста си, както и около централната ос на камерата). Разбира се, има и по сложни движения - двойнопланетарно и т. н.

Основната цел при проектиране на задвижвания за такива процеси е да поместиш възможно най-голямо количество детайли. Не винаги по-сложното въртене гарантира повече детайли в камерата. Оказва се, че за определен размер на камерата и детайла понякога има повече от едно оптимално решение. Този проблем е особено важен за производства, при които трябва да се обработват големи количества детайли и е напълно оправдано да се изработва нужната екипировка за всяка поръчка - дори да поместиш само няколко детайла повече, инвестицията бързо се възвръща.

Имам приблизителна представа как да направя програма, която да изчислява оптималните варианти. Но, вероятно има нещо готово. Някой да е виждал нещо подобно или да разполага с такова?



Тема Re: максимална производителностнови [re: Sargonlll]  
АвторMiRu (Нерегистриран)
Публикувано31.12.10 06:09



MSC.visualNastran Desktop 4D



Тема Re: максимална производителностнови [re: MiRu]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано31.12.10 14:41



Разгледах pdf-а с описанието на тази програма, но някак си не съм убеден, че ще свърши работа. Та, преди евентуално да я намеря и инсталирам, ти работил ли си с нея? Искам просто, като задам размера на камерата и детайла, тя да сметне:
- максималното количество на детайлите и вида на задвижването;
- да ми даде размерите на делителните окръжности за сателитите, броят им на всяка и т. н. - да ми даде базата за изграждане на самия карусел.
Защото от прочетеното не си личи да може сама да измисля задвижванията, по-скоро ги анализира.



Тема Re: максимална производителностнови [re: Sargonlll]  
АвторMiRu (Нерегистриран)
Публикувано31.12.10 17:14



Виж това "http://fsapr2000.ru/index.php?showtopic=40069&st=40&start=40".

Само анализира.



Тема Re: максимална производителностнови [re: MiRu]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано31.12.10 18:09



Това е много интересен форум и благодаря за линка му. Иначе, аз макар и бегло съм запознат с варианти за максимално запълване на даден обем или повърхност. При мен обаче нещата са по-различни. Каруселът не запълва целия обем с детайли. Освен това, те трябва да са подредени по определен начин. Както и да, ще го мисля...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.