Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мащабиране в Аутокад  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано29.12.10 09:12



Здравейте , имам следния проблем .
Трябва ми аутокада за проста работа изчисляване на ъгли и хипотенуза .
справя се отлично .Но проблема е , че трябва да вкарвам размерите в метри , което ми е доста неудобно има ли вариант да се мащабира екрана за да стане в милиметри или поне в сантиметри . Защото като трябва да направя 20 мм отстояние с офсет трябва да напиша 0.02 и изобщо е доста объркващо.

Благодаря предварително !



Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: free_will]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 14:50



За Model Space:
Няма такова "мащабиране на екрана" за което си мисля, че ти си мислиш.
В AutoCAD е чертожна единица ... такава каквато на теб ти харесва. Т.е. чертаеш линия дълга 10 единици и само ти си знаеш какво 10 е това.
Само при РАЗПЕЧАТВАНЕ трябва да правиш "сметка" за Мащаба.
За Layouts:
Единcтвено в хартиеното пространство за AutoCAD размера на хартията е в мерни единици -> mm. И това което чертаеш там се оказва, че е в конкретна мерна единица ...



Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: free_will]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.10 19:00



Много просто, просто си работиш в сантиметри примерно. Поне аз не разбирам точно какъв ти е проблемът.



Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: Sargonlll]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано29.12.10 20:59



Благодаря за мненията !
Проблема ми е , че не мога да работя в сантиметри , а съм виждал аутокад където ги въвеждаше в см колегата , но навярно не той е настройвал програмата .
Просто това което исках да вкарам е врата (крива) 2200 мм ,1410 мм широчината и е 800 мм . Обаче по височина ми побира максимум някъде 40 и няколко единици всичко останало отива някъде надолу в безкрайноста .
за да въведа вратата и да ми се побере ( но пък става относително малка ) трябва да е въведа така 2,2 ,1,41 ширина 0,8 ,но когато искам да искарам и размерите на крилото застъпването на което е 5,5 мм а дебелината на касата е 25 мм трябва да работя с числа с една или две нули след десетичната запетая , а това не е много удобно .А за да въведа примерно застъпването на крилото трябва да въведа 0.0055
Това ми е проблема . Ако някой има лек да каже. Тествах на аутокад 2002 и аутокад 2004 механикал . Но ако се наложи ще сложа и по - нова версия .



Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: free_will]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.10 21:02



Много интересно! Искаш да кажеш, че като дадеш 40 единици и линията не се събира на екрана ли?!





Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: Sargonlll]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано29.12.10 21:06



Да отива много надолу излиза доста от екрана .
Включил съм и ортогонално проектиране и може би и това допълнително усложнява и намирането на крайната точка изобщо , но дори и да я стигна не ме устройва .



Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: free_will]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.12.10 21:24



Шокиращо е наистина! Аз обикновено използвам скрола на мишката, но може също да ползваш view-->zoom-->realtime или view-->pan-->realtime. Би трябва да ги имаш изкарани в менютата като бутони. Така частта извън екрана ще влезне в него.

Понякога, макар и рядко, те може да не работят. Тогава в командния ред пишеш regen. След това вече ще работят.



Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: free_will]  
Авторtero (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 21:55



Време е за началните уроци по Аутокад - например за какво служи командата limits и zoom all.





Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: tero]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 22:18



А сега на български - кликваш бързо два пъти със "ролчето" на мишката (или със средния бутон ако мишката ти няма "ролче").
Така програмата автоматично ще увеличи моделното пространство за да побере "невъзможната" ти линия

.



Тема Re: Мащабиране в Аутокаднови [re: kolumb]  
Авторgogo63 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 22:29



кликваш бързо два пъти със "ролчето" на мишката
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Въпросът, зададен отначало и после с поясненията, е толкова шокиращ, че единственото предположение е, че няма скрулер на тая мишка. Или пък въобще няма мишка.
Тогава актуален остава единствено отговорът:
Команден ред->
Zоом->enter->All->enter
или
Zоом->enter->Limits->enter
или
Zоом->enter->Extend->enter




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.