Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Да помогнете за избора ми на програма за геодезист  
Авторreo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.10 14:45



Двоумя се.

Имам от днес инсталирано това:

[image] http://img690.imageshack.us/img690/4118/autodesk.jpg [/image]

По какво се различават двете програмки - и по насоченост, и по възможности. А, всъщност, две програми ли са?

Попаднах на това:






Но не открих съществени разлики.

И имам, но неисталиран все още, AutoCAD Civil 3D 2006. Вероятно ще мога да си намеря и по-нова версия на AutoCAD Civil 3D.

Мисля да продължа да се занимавам с всичко, свързано с геодезията - обработка на геодезически снимки, регулации, вертикално планиране, определяне на обеми на депа от глина (или на иззет материал от открит изкоп), кадастър...

Четох из нета. Уж всичко става за всичко. А AutoCAD 2011 ставал за по-по-най-всичко.

Та, моля за съвет при избора ми на някой от многото AutoCAD-и.

ПС.
А проблеми с геодезията, като чиста геодезия, нямам. (Макар, че геодезия без чертожен и проектантски софтуер си е башотживелица.) И се справях (донякъде) с чист AutoCAD 2004, но... най вероятно съм се мъчил здраво.

Какво да препочета?

Благодаря предварително.



Тема Re: Да помогнете за избора ми на програма за геодезистнови [re: reo]  
Авторreo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.10 14:48



Ето картинката:





Тема Re: Да помогнете за избора ми на програма за геодезистнови [re: reo]  
Авторtoro (Нерегистриран)
Публикувано15.09.10 18:43



С какви финанси разполагаш?



Тема Re: Да помогнете за избора ми на програма за геодезистнови [re: toro]  
Авторreo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.10 05:18



Намира се некой лев.
Може да си позволя разумна сума.
(Не питайте какво значи "разумна сума" - за всеки е различно.)
Да почнем от качеството - от високото... към ниското. Да не почваме от парите, а от възможностите на софта, от качеството му и от бързината му. А за парите - аз ще реша какво качество мога да си позволя.



Тема Re: Да помогнете за избора ми на програма за геодезистнови [re: reo]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано16.09.10 11:54



да, малко е объркващо но това е защото маркетинговите стратегии на Аутодеск през годините са се променяли.

С две думи:
до 2004-5 си имаше AutoCAD, AutoCAD Map, Autodesk Land Development Desktop. Първото го знаеш, второто е аутокад с добавени функции за картография и ГИС, плюс малко анализи. Третото съдържа в себе си второто, плюс добавени функции за вмъкване на точки от геодезически измервания (вкл. и от тотални станции) + с тия точки си правиш триъгълниците и получаваш повърхнините на релефа. Оттам като се изпроектира пътя (например) можеш да сметнеш колко изкопи/насипи ти трябват и т.н.

1-2 години преди Керъл Барц да зареже Аутодеск и да отиде в Яху смениха имената на софтуера - сега се казват Autodesk Map и Autodesk Civil. Предполагам - за да не се възприема като ъпгрейд на аутокада, който си е вече позастаряла платформа и отдавна е минала пика на маркетинговата крива колкото и да се опитват да забавят залеза. Сложиха и по едно 3Д отзад, незнайно с каква цел.

За текущите функции на софтуера ще трябва да се допиташ до някой по-напред, ако си приготвил и сума не ти пречи и да се обърнеш към някой от търговците - на източноевропейския сайт на аутодеск ще видиш кой продава сивил сега в България, или питай БиЕмДжи- те са май дистрибуторите.

Лично това което прочетох си за Сивил а не за Мап ама си проучи все пак

успех

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: Да помогнете за избора ми на програма за геодезистнови [re: magesnik]  
Авторreo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.10 14:53



10х, вълшебнико!!



>>>За текущите функции на софтуера ще трябва да се допиташ до някой по-напред, ...<<<

Ще му дойде времето за конкретното използване на функциите на софта. Сега е момента за уточняване на наличието на определени функции (, а не на конкретното им приложение) и на чисто техническото удобство за ползването им. Мисълта ми е, че трябва да си изясня кой софт какви геодезически задачи решава и при кой софт, решението на различните геодезиески задачи е по-лесно приложимо (чисто технически като време и чисто практиески като качество и еднозначност на решението).


>>>... не ти пречи и да се обърнеш към някой от търговците - на източноевропейския сайт на аутодеск ще видиш кой продава ... <<<

Аз съм скептично настроен относно знанието на търговците за стоката, която продават, в случая.
Мислиш ли, че търговецът знае колко са пресечните точки на две допирателни окръжности? Айде по-лесен въпрос - мислиш ли че търговецът знае колко са пресечните точки на две концентрични окръжности, ако радиусът на едната е 5, а на другата 55? И да не му задаваме въпроси за нееднозначността при определянето на местата на хоризонталите, че...


>>>Лично това което прочетох си за Сивил а не за Мап ...<<<

Можеш ли да се аргументираш?
Map+Land ли имаш впредвид? Или чист Map?

Ако знаеш, сподели предимствата на Civil пред Map+Land, моля.
Щото аз, четейки из нета, не мога да видя предимства и недостатъци на Civil относно Map+Land. А да експериментирам и да откривам топлата вода... ми се вижда ...
Затова моля, ако някой има опит, и по неволя е ползвал единия софт, но, заради недостатъците му, е предпочел другия софт ( заради предимства на втория), нека сподели. Моля!

Още веднъж, ти благодаря, вълшебнико!
Постингът ти ми бе много полезен.



Тема Re: Да помогнете за избора ми на програма за геодезистнови [re: reo]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано17.09.10 10:04



аз май нещо напоследък може би не се изразявам правилно, затова ще се опитам да поясня отново

<<Map+Land ли имаш впредвид? Или чист Map?
Ако знаеш, сподели предимствата на Civil пред Map+Land, моля.>>


Land Development Desktop е базиран на ACAD 2004 и по-стари версии
Autodesk Civil 3D е върху ACAD 2005 и по-нови версии
и двата софтуера имат пълната функционалност на AutoCAD Map
и двата софтуера освен това имат и допълнителни функции за геозезия
така че единия е наследник на другия, естествено софтерът се развива и се добавят допълнителни опции (например да ти поддържа по-голям брой тотални станции)
но може да приемем, че Civil = Land

<<Аз съм скептично настроен относно знанието на търговците за стоката, която продават, в случая.>>

повечето търговци, които познавам в момента да продават Map и Civil са геодезисти по образование. Даже от време на време бачкат някое заснемане на частно.

успех

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: .... !!!нови [re: reo]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.09.10 00:19



Странно формулирани въпроси задаваш !!! Кажете Програма и хоп Autodesk Autocad Civil / Map / Land Desktop


Поразпитай също и в този форум ->
Напрактика Civil 3D + Map 3D има претенции да покриват голяма част от поставените задачи .... ама се оказва че има и много други програми с подобни и абсолютно специализирана функционалност ... ама например няма такава дето да замени MKAD и пр.
Но от продуктите на Autodesk само/главно AutoCAD Civil 3D е с такава насоченост (AutoCAD Civil e с ограничени/намалени възможности и не го предлагат извън USA). Land Desktop не се разработва и поддържа вече!
Поради характера си може да се каже, че Civil 3D си е всъщност Главно една "пътищарска програма" и това си е положението Съществувава и вариант да ползваш чист AutoCAD с инсталирани различни добавки за различни неща от различни разработчици ... Както и програми със собствена CAD платформа и интерфейс.
К'во друго да се каже .... май си е голяма джунгла!
Примерно притежаваш тотална станция или друг по-модерен инструмент, разгледай производителят какво предлага или с кой се е кооперирал.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.