Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помощ за "extrude"нови  
Автор23 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.10 13:45



Моля да ми помогнете да екструдна тези триъгълници.
какво ли не опитвах - нестава и нестава. Останалите триъгълници (около 65) ги иструднах. Тези - неискат.



Спешно ми е.
10х



Тема Re: Помощ за "extrude"нови [re: 23]  
Автор MerlinW (непознат )
Публикувано24.08.10 11:27



Нещо е "помляно" в самият фаил и триъгълниците не се екструдират. Може да опитате по следния начин: прехвърляте всеки триъгълник в нов фаил и го ехтрудвате, след това "връщате" в този файл призмата и с командата align я подрявнявате и ако се наложи със slice режете от едната част и поставяте на другия край. Всички тези еквилибристики са понеже, трябва всеки триъгълник да се прехвърля поеденично, и да не се използва копиране в естествени координати, защото тогава не се екструдва.
Успех.

ПС Ако не е тайна къде се намират тези координати, понеже предизвикват интерес...



Тема Re: Помощ за "extrude"нови [re: MerlinW]  
Автор23 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.10 13:13



Нещо е "помляно" в самият фаил....
Ама че диагноза! Направо - трепач.


А "помляното нещо" във файла не може ли да се оправи. Ега ти и програмата, дето не дава инфо за "помлените неща" у (от) нея. И дето разработчикът на програмата не казва как се поправят "помлени неща" във файловете.

Може да опитате по следния начин: прехвърляте всеки триъгълник в нов фаил и го ехтрудвате, .......
Ами ако имам 500 такива "помлени" триъгълника?? Дайте някаква по-сериозна идея за оправянето на "помилането".

...след това "връщате" в този файл призмата и с командата align я подрявнявате ....
Чак пък align! Копи и Пейст по базова точка е достатъчно. Но чрез "отиване" и "връщане" няма да намерим интелигентното решение на проблема.

...и ако се наложи със slice режете от едната част и поставяте на другия край.
Какво и откъде искате да режа. Защо да режа? Не се сещам и за случаи, при които да се налага "рязане".

Всички тези еквилибристики са понеже, трябва всеки триъгълник да се прехвърля поеденично, ...
Хм... При мен става и чрез прехвърляне на няколко триъгълника... Абе, неуправляем процес е това екструдване - екструдването е процес с характер; каквото и когато си иска, това екструдира. И като се запъне като магаре на мост... изгубих си 7 часа за 8 триъгълника.

...и да не се използва копиране в естествени координати, защото тогава не се екструдва.
Тук сте абсолютно прав!

Ако не е тайна къде се намират тези координати, понеже предизвикват интерес...
Ами координатите нали за това са координати за да говорят сами за себе си.
А ако сериозно се интересувате - мога да споделя и описателно къде се намират тези координати.

Благодаря за отзивчивостта!
Аз още снощи си реших проблема с пействне в друг файл, но сега видях, че някой е писал по темата в опит да ми помогне.

Между впрочем, нека помислим къде може да е "помляното нещо" във файла. Едва ли АУТОКАД е толкова шибан софт, че да не може да се установи къде и какво е помляно.
Дайте да помислим, а? И да потърсим интелигентно решение на проблема с неуправляемото екструдване в АУТОКАД.



Тема Re: Помощ за "extrude"нови [re: 23]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано25.08.10 10:36



Аз ще ти кажа къде е "помляното"! В самия AutoCAD и наивното ти желание да правиш 3D с него. Това е най-недъгавата програма за подобна цел!





Тема Re: Помощ за "extrude"нови [re: Sargonlll]  
Автор23 (Нерегистриран)
Публикувано25.08.10 11:50



Аз ще ти кажа къде е "помляното"! В самия AutoCAD ..... Това е най-недъгавата програма за подобна цел!

Аха-а-а! Разбрах!
Значи Аутокад е "недъгава" програма за екструдиране на 8 триъгълника; а за останалите, примерно, 500 триъгълника е "дъгава".



Всъщност, ако Аутокад е недъгава програма за екструдиране, тя нямаше да екструдира и 500-те триъгилника. Но тя тях ги екструдира.
Т.е. ти смесваш нещата - и обобщаваш без да имаш аутокадска компетентност. За да не смесваме нещата - трябва да установим причината за неекструдирането на онези 8 триъгълника. И да не сипем огън и жупел по аутокад заради всичките 508 триъгълника.

Ако имаш аутокадска компетентност - намери проблема в неекструдираните триъгълници. И не обобщавай, че аутокад не може да екструдира всичките триъгълници. Защото той не можа да екструдира само около 2% от всичките триъгълници.

Това, което установих аз, е, че проблемът, вероятно, е свързан по някакъв начин с конкретните координати на 3dpoly линиите. Защото, ако същите триъгълници ги сложиш в друг файл и задължително на друго място - вероятността, въпросните триъгълници да успеят да се екструдират, се увеличава чувствително.

Имаш думата за компетентни мнения.
А некомпетентните мнения са само флуд. Дай да не флудим... ОК?



Тема Re: Помощ за "extrude"нови [re: 23]  
Автор MerlinW (непознат )
Публикувано25.08.10 13:07



В случаи, като Вашия няма време за мислене, каква а причината, а резултата е важен. Поне на мен ми се струва, че Ви притиска времето.
От файла който предоставяте разбирам, че трябва да се екструдира по червената линия. Така, че при екструдиране на триъгълник по линия, която не е перпендикулярна на равнината на триъгълника се образува наклонена призма. затова Ви съветвах да "режете". Т.е. нагласяваш призмата по триъгълника и това което е под триъгълника го режеш и слагаш от другата страна. Или аз нещо се заблуждавам, че трябва да се екструдира по даден път(в случая червената линия).
За координатите, грубо пресметнато ми се струват в Черно море (все пак може и да греша, аз съм машинен инженер, а не топограф).



Тема Re: Помощ за "extrude"нови [re: 23]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано25.08.10 14:01



Просто казвам, че AutoCAD е недъгава програма за 3D модели, които включват в себе си и екструдиране. Просто тя е за непрофесионалисти. Логично е, след като съм професионалист, да не познавам в подробности непрофесионалните програми. Отдавна ползвам AutoCAD просто колкото да не го забравя. И аз съм имал понякога подобни проблеми, за които никой не можеше да ми каже как се решават. Примерно файл с чертеж, при който дори да опитам да копирам един елемент в същия всичко блокира. И др. подобни. Разрови се в темите и ще намериш и други с проблеми, подобни на твоя. Това означава само едно - AutoCAD е недъгава програма.

AutoCAD е универсална програма, поради това е слаба във всяка конкретна област. Към настоящия момент е оправдано(донякъде) да се ползва единствено в геодезията и строителството. Но, дори и там вече според мен е глупаво да и се доверява някой.

Така че, вместо да умуваш за нещо, на което едва ли някой тук ще ти даде отговор, заеми се да научиш някаква професионална програма.



Тема Re: ... Извън темата !нови [re: Sargonlll]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.10 16:52



Извън темата !
Sargonlll мине не мине време и се появяваш пак с едни и същи Лафове

. Ето това има във файла extrud.dwg -> [url=
Кажи сега нещо Полезно, кажи Професионална програма за това нещо ?
P.S.
И аз разгледах нещата , AutoCAD все мрънка че не са в една равнина ... а по-принцип даже май не може да се Екструдват 3DPolyline ... Колега използвай Close и затваряй полилинията няма нужда от тези 4-ри Vertex-a . Ако има проблем , то е още в началният подход към решаване на Задачката ...аз нямам идея !



Тема Re: ... Извън темата ! #2нови [re: Mинaвaщ]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.10 17:01



Извън темата !
Sargonlll, изброй направо професионалните програми и да не се мъчим повече с догатки и чудения ? Едно просто списъче , което ти идва на акъл !
Най-добре в нова Тема !



Тема Re: ... Извън темата !нови [re: Mинaвaщ]  
Автор23 (Нерегистриран)
Публикувано25.08.10 19:51



...AutoCAD все мрънка че не са в една равнина ...
Мрънка! Но някои триъгълници ги екструдва, а някои - не. Тези, които ги екструдва, също ги виждам че са 4-ри Vertex-a. А тези, дето ги не ги екструдва - също са с 4.
Освен това - забеляза ли кога 'мрънка': още щом дадеш командата "extrude". T.e. преди да си селектирал 3-д-поли-линиите, Аутокад мрънка за някакви четири вертекси! Чии вертекси... ветрекси на какво? Откъде знае аз кои линии ще посоча?? Странна работа, а??!!!
Броят на вертексите, май, няма нищо общо с проблема. Вертекс = връх в геометрията, т.е. това, например, (но и не само,) е броят на кликванията с мишката. Ако един n-ъгълник е образуван чрез посочване (на върховете му) с мишката - вертексите са винаги (n+1), а координатите на първия и четвъртия верекс СА АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ.
Май винаги, когато се ползва Close, вертексите на n-ъгълник са n. И линията има статус Closed-Yes. А ако не се използва Close, статуса е Closed-No. Но статусът на 3dpoly-линията няма отношение към екструдването. Поне при мен е така.

а по-принцип даже май не може да се Екструдват 3DPolyline ...
Недей така! Това не е верно!!! Грешиш!


Колега използвай Close и затваряй полилинията няма нужда от тези 4-ри Vertex-a .
Прав си абсолютно; няма нужда от 4 вертекса!
Но не в броя на вертексите е проблема с екструдването. Пробвах: направих същите триъгълници с Close - пак не щат да се екструдват! Другаде е проблема... И аз не знам къде, обаче.

Благодаря за опита да помогнеш!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.