Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Една статийканови  
АвторJR (Нерегистриран)
Публикувано31.03.10 19:23



За съжаление истината е такава.



Заб: Не съм свързан с лицето написало статията.



Тема Re: Една статийканови [re: JR]  
Автор cyg (<>)
Публикувано31.03.10 21:05



Общи приказки, някой някъде не бил избрал продаваните от автора продукти. Клиентите били тъпи и не знаят какво да избират. Жалка работа.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Една статийканови [re: JR]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано31.03.10 23:19



няма лошо ...
И такъв линк е приемливо четиво, човека си има гледна точка и е интересно да се прочете!



Тема Re: Една статийка [re: JR]  
АвторSZ (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 08:47



Старозагорци много му разбират!



Тема Re: Една статийканови [re: JR]  
АвторJR (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 10:31



Направи ми впечатление, защото го свързах с един случай при нас.
Фирмата купила Оракъл база от данни. Оракъл ни предлагат безплатно приложение за управление на базата, а шефовете отидоха в IBM и изръсиха седемцифрена сума за тяхното проложение. Единствента причина, е че не искат да плащат няколко пъти в повече след няколко години. За това става въпрос. :)
Англичаните са казали, че не са толкова бедни че да купуват евтини неща.





Тема Re: Една статийканови [re: JR]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 11:39



Да, наистина за съжаление истината (в повечето случаи на избор на CAD/CAM система) е точно такава, каквато е описана в блога на г-н Динев - попълване на таблички.

Г-н Динев, поздравления за статията - уцелили сте в десятката!
Обаче за всичко, което описвате в статията си, ОСНОВНА и ГЛАВНА вина имате Вие и "колегите" Ви от фирмите предлагащи конкурентни продукти.

Вината, ако още се чудите каква е, е в това, че Вашите (а и на конкурентите Ви) презентации на продукта са ДЕМОНСТРИРАНЕ НА ШАРЕНИ КАРТИНКИ пред НЕВЕЖИ, от които се очаква да вземат решение, дали да купят вашия или конкурентен продукт.
За "шарените картинки", които демонстрирате за час два - вашия екип е положил няколко седмици труд в създаване на модели, сборки, симулации, оттрениране на презентацията и т.н - само и само за час-два да покажете "великия" продукт.
А когато на НЕВЕЖИТЕ се наложи да наклонят везните в една или друга посока, те поради тяхната НЕВЕЖЕСТ (сигурен съм, че в над 90% от случаите, ръководителите от които се очаква вземане на това отговорно решение - не стига, че отдавна са забравили уроците по техническо чертане, ами дори не знаят как да начертаят ЛИНИЯ дори и в AutoCAD, а камо ли да създадат елементарен 3Д модел) прехвърлят своята персонална отговорност - към колективна безотговорност (попълване на таблички).
Защо не обяснявате на НЕВЕЖИТЕ, че за да подготвите презентацията сте изразходвали 1 месец труд на няколко човека, работещи основно и единствено с този продукт - за да разбират дори и те (НЕВЕЖИТЕ), че нещата не са толкова лесни и прости, колкото се демонстрират на презентациите?
В повечето случаи НЕВЕЖИТЕ допълнително биват "стимулирани" по подходящ начин за "правилния избор" - ето затова избора се свежда до "попълване на таблички"
Ако и на Вас Ви е омръзнало от "попълването на таблици", предлагам Ви на Вас и на конкурентите Ви - вместо да правите презентации на поредния незнаещ какво му е необходимо потенциален клиент НЕВЕЖА - отидете и поработете заедно с хората му, които ще ползват продукта Ви. Създайте няколко реални детайла, чертежа, сборки и програми за ЦНЦ машини и ги пуснете на реални машини - получете годен детайл. Хората реални потребители ще оценят реално продукта Ви и в очите ще Ви кажат - това върши ли им работа или не.
Е, вярно е, че така рискувате да загубите част от бизнеса си, понеже не всички ще Ви станат клиенти - все пак "вкус другар няма", но пък за в бъдеще, тези които са Ви повярвали и гласували доверие, трудно биха избрали друг продукт.

Това, което написах е личното ми мнение, след принудително 4 пъти "попълване на таблички" и смяна на един велик продукт със следващ по-велик продукт. След всяка смяна едно и също - хаос, проблеми, безпорядък и отново "попълване на таблички".

За тези, които за пръв път ще "попълват таблички" - ВЕЛИК ПРОДУКТ - НЯМА! (и няма и да има). Отваряйте си добре очите и изберете оптималното решение, което ще Ви върши работа на относително ниска цена. След време, когато хората работещи с продукта натрупат опит и знаят какво искат - избора не е толкова труден.

За онези, които са в поредното "попълване на таблички" или им предстои "попълване на таблички" - замислете се НАИСТИНА ЛИ ВИ Е НЕОБХОДИМА ПРОМЯНА.
Ако НЕВЕЖИТЕ са решили да хвърлят пари на вятъра - не е ли по-добре да помислите, по какъв начин тези пари да дойдат във вашия джоб, вместо в джоба на продавача на поредния ВЕЛИК ПРОДУКТ!

Вече нямам предпочитания с кой продукт ще работя - с всичките може да се свърши почти всичко. Въпрос на време е човек да свикне с поредния и да разбере, че не му е трябвала промяна.



Тема Re: Един въпрос:нови [re: Alex]  
АвторПpoзд (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 14:35



аз като прост и напълно незапознат с подобни продукти, може ли с 2 думи да ми кажете за какво се ползват?



Тема Re: Един въпрос:нови [re: Пpoзд]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано01.04.10 14:51



При така поставения въпрос явно не Ви е нужен съответния тип

софтуер



Тема Re: Един въпрос:нови [re: Gofy]  
АвторПpoзд (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 16:17



Не бе, имам много бегла представа от кад/кам (от любопитство съм си изтеглил и съм пробвал няколко- SW2003,Featurecam,Мастеркам9 и разни други,че и дори и компас) . В общи линии е ясно това съкращение какво обхваща.Не ми е ясно обаче след това съкращение разни други трибуквени кодове какво точно визират. Пряко в моята работа и във фирмата където работя такива продукти не се ползват понеже няма нищо общо с тази материя. За обогатяване на общата ми култура.



Тема Re: Един въпрос:нови [re: Пpoзд]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.10 10:19



Според мен, проблема е, че който е наистина добър специалист - той е специалист по един продукт. Ако днес се наложи да сменя програмния продукт, ще ми отнеме минимум 2 години да достигна сегашното си ниво.
Проблемът не е в недостатъчно високата функционалност на софтуера, а в твърде високата функционалност, която изисква висококвалифицирани специалисти, които да са в състояние пълноценно да го използват.
Така че (лично мнение), най-важно е да има достатъчно задълбочено обучение за работа с продукта и голям брой учебници (поне по един за всяка нова версия).
За момента единствено AutoCad го постигат и затова имат най-много продажби.
А Бальо Динев, вместо да се жалва, че не му купуват продукта - нека си направи равносметка колко учебника е издал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.