Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема AutoCAd книганови  
АвторQn (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 21:13



Здравеите
Търся книга за AutoCAD Architecture 2009 или ArchiCAD 12 или 13
Преди време е имало издания на Софт прес , но са изчерпани количества и сега никъде немогат да се намерят. Ако някои продава тези книги нека да пише тук или ако не, ако можете даите някакви идеи. Намерих доста книги за AutoCAD 2009 но незнам дали се препокриват и дали може книга за AutoCAD 2009 да се използва за разучаване на AutoCAD Architecture 2009. Помагаите МОЛЯЯЯЯЯ





Тема Re: AutoCAd книга [re: Qn]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 09:10



Сигурен ли си, че е имало на български книги за AutoCAD Architecture 2009 или ArchiCAD 12 или 13 ? Аз не си спомням, а и сега разгледах и не видях веднага. За ArchiCAD има за по-стари версии издадени. AutoCAD Architecture 2009 е AutoCAD базирана програма,но ако те интерисуват специализираните 3D неща свързани с архитектурното проектиране, няма да ги видиш в книги за AutoCAD.
Остава ти варианта, да се опитваш от литература на английски.
За ArchiCAD се сещам , че миналата година се появиха видео уроци (на английски) в доста голям размер. За AutoCAD Architecture не се сещам за видео уроци ... Освен разбира се някъде да си има платени варианти.
Погледни тук ->

имаше и свободни за сваляне.



Тема Re: AutoCAd книганови [re: Mинaвaщ]  
АвторQn (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 10:29



Говорех за тези книги, защото се свързах с издателство Софт прес и те ми отговориха че са ги имали като тираж в началото на 2009 год. но са изчерпани и сегa не се знае кога 6те има пак такъв тираж. Проверих всички големи книжарници, но не намерих нищо

Надявах се да има останали броики някъде, но уви Ако евентуално някой продава някое от тези издания мисля че ще се получат нещата.
Що се отнася до англииските издания - да - намерих такиво , но проблема е че колкото и добре да съм с езика има доста терминология която не я знам и е доста сложно.
МИНАВАЩ - благодаря ти много за инфото
Ако някой се е нарадвал на AutoCAD Architecture или ArchiCAD книги моля ви пишете



Тема Re: AutoCAd книганови [re: Qn]  
Авторgret (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 11:34



Терминологията така или иначе ще трябва да я научиш защото интерфейса ти е на английски.



Тема Re: AutoCAd книганови [re: Qn]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано26.02.10 11:55



я виж в гигапедия... хем безплатно ...

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: ... не ми се вярванови [re: Qn]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 16:51



В отговор на:

...издателство Софт прес и те ми отговориха...



Звучи ми Невероятно да са имали издени неща на български за AutoCAD Architecture 2009 и ArchiCAD 13 ... това е положението! Невероятно, нереално, измислица, лъжа ....
Извън Темата:
Щом пишеш ArchiCAD, може да ти е по интересно Revit
Огледай се за Видео уроците, даже да са на английски е доста лесно за гледане и слушане.



Тема Re: ... не ми се вярванови [re: Mинaвaщ]  
АвторQn (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 17:40



Може и да си прав относно софтпрес - това е информация дадена ми от тях.
А що се отнася до Revit - истината е там че в момента работя на програма която е базирана на CAD, но знам че много малко хора я използват. Фирмата в която работя е малка и няма място за повишаване в ерархията, а знам че големите фирми работят с AutoCAD или ArchiCAD затова имам желанието да се науча да работя с друга програма за интериорен и екстериорен дизайн. До колкото знам повечето работят с AutoCAD или ArchiCAD + 3D Max, но 3D Max-а смятам да оставя за по-късен етап.



Тема Re: ... не ми се вярванови [re: Qn]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 19:54



Или се изразяваш хаотично или има малко объркване в представите ти!
Но определено няма Рецепти за действие/подход. Ако гледаме на ниво обяви за работа там е пълно със странни изисквания. Интериорен и екстериорен дизайн, значи всичко и нищо , трудно си е да се ориентираш с какво и как! Ти сега чертаеш/моделира/визуализираш ли нещо и с какво ?



Тема Re: ... не ми се вярванови [re: Mинaвaщ]  
АвторQn (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 00:43



Съгласен съм за странните изисквания които съдържат по-голямата част от обявите за работа.
В момента работя на Design Sintez. Тя е базирана на CAD но малка част от фирмите я ползват. В момента на нея визуализирам интериорния дизаин на дадено помещение, пък било то и цял апартамент ( разположение на мебели, избиране на подходящт тип обзавеждане спрямо клиента и помещението и др. )



Тема Re: ... не ми се вярванови [re: Qn]  
Авторtanto (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 13:18



Вярно, че повечето фирми искат Аутокад и Макс, макар че малко са платили за лицензи на софтуера. Така те не са направили истински избор на базата на съотношение цена-качество, а просто са взели най-разпространеното решение. Ако разгледаш западните форуми ще видим доста по-реални решения защото хората вземат и цената на софтуера под внимание - много ползват Скетчъп, Артлантис като външен рендер към Аутокад и Архикад, Блендер, Модо който струва 700 евро и е страхотен рендер и моделер, Синема, Турбокад, Chief Architect Ако смяташ някога да бъдеш на свободна практика потърси и направи по-мъдър избор така че да можеш наистина да си купиш нужните програми. А и фирмата често взема дизайнера със софтуера на който той работи - нали така или иначе не го плащат, а като се наложи ще им струва по евтино от Макс-а.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.