Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ... не ми се вярванови [re: tanto]  
АвторQn (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 20:59



Да много с иправ за софтуера. Последното което ми се случи : - отивам до магазин за компютри и питам за лицензиран софтуер, при което продавача се изцъкли и ми вика:

-Ти живееш в България бе момче, тук няма такова нешо като лицензиран софтуер.
Аз: Е, добре де, все пак неможем ли да направим нещо и да потърсим ?
Той: Ами не! От всички познати и приятели които имам , незнам някой който да ползва легален софтуер.

Това е май в цялата ни страна ( включително и аз

)

А що се отнася до свободна практика - да, защо не - но за да започна самостоятелно ми трябва повече опит и на по-високо ниво, а това няма как да се случи ако немога да си намеря работа заради това че не работя на AutoCAD или ArchiCAD



Тема Re: ... спокойствиенови [re: Qn]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 23:05



Ей удряш го , много Философски !
И не ни давай за пример приказките на някакъв Продавач на комютри

... един град хора сме, чак пък толкоз глупости...
Правилно , колкото повече неща знаеш по-добре ... чопли рови чети ... сега е времето.... Но внимавай ... между AutoCAD и ArchiCAD има съществена разлика , а и двете не са точно за дизайн на мебели и обзавеждане.



Тема Re: ... не ми се вярванови [re: Qn]  
Авторtanto (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 23:26



За Аутокад спор няма - просто такива са реалностите и той си остава стандарт, а евтини и напълно достатъчни негови клонинги има бол. не разбрах дали проектираш мебели, правиш интериори или си архитект - има разлика, но във всички случаи учи Аутокад. Чрез него също научаваш и принципите в КАД, които после ще ти трябват. Дизайн Синтез е за мебели основно, но тя не те учи да моделираш - попълваш разни полета и тук-там някоя крива да начертаеш. Такива програмки изглеждат лесни и удобни, но те ограничават и когато изгубиш работата си излиза, че нищо не можеш да правиш. Ако владееш Аутокад, то значи може да работиш на доста повече места. Аз работя с чужденци на свободна практика и трябваше да показвам лицензите си защото се усъмниха в цените които предлагам. Ползвам Блендер, Скетчъп, Гимп, Алибре, Дабъл КАД безплатната версия и Индиго като рендер защото има директен импорт от Блендер и Скетчъп, а пък Алибре има директен експорт в Скетчъп. ДабълКАД фрее версията позволява комерсиална употреба и отваря директно файловете на Скетчъп, а също и тези на Аутокад. Платил съм 300 евро за Индиго, 800 за Алибре и 380 за Скетчъп. Само Аутокад струва 3 пъти повече.



Тема Re: AutoCAd книганови [re: Qn]  
Автор 3aнrиeв (непознат )
Публикувано01.03.10 21:23



Ако колегата разбира руски език мога да го насоча към едно вълшебно място по темата. Става дума за най-големия руски торент тракер.
Нов съм по тези клубове и не знам още къде и как да ти пратя някакъв линк..., ако не си се сетил вече къде да търсиш.



Тема Re: AutoCAd книганови [re: 3aнrиeв]  
Авторgero (Нерегистриран)
Публикувано02.03.10 07:11



Сайтовете за торенти и кракове всички ги знаем! Аз пък помислих, че ще изпратите на колегата някоя ваша книга - ей, така безвъзмездно! Със същото благородство с което го пращате да ползва крадени от други неща!



Тема Re: AutoCAd книганови [re: gero]  
АвторQn (Нерегистриран)
Публикувано02.03.10 11:07



Да, в интерес на истината в момента си рърся ArchiCAD с цел преснимане, защото така или иначе неможах да я намеря чисто нова. Предполагам че на Славейков в София ще я има, но не съм от там а и скоро нямам път към столицата


Ако пък евентуално някой продава насреща съм, но нещо немога да немеря и такива хора, така че

А що се отнася до руски- препочитам да е английски, но има разлика между технически англииски и разговорен такъв и именно това е причината да си търся българско издание.



Тема Re: AutoCAd книганови [re: Qn]  
Автор 3aнrиeв (непознат )
Публикувано02.03.10 22:14



Виж ето тук: http://www.graphisoft.com/education/training_guides/ .
Можеш да си свалиш много информация ОФИЦИАЛНО и безплатно, без да се рушат моралните устои на "gero ". Всичко е на английски, немски, китайски и разни други езици но за съжаление на български няма.
И още един конкретен съвет към колегата. Чертането е занаят и не се учи само от книга. Така, че инсталирай си една триал версия на компютъра и като мине един месец си купи нов компютър (така ще ти излезе по евтино). След това намери някой, който да ти дава малки но конкретни проекти за изпълнение. В началото заплащането може да е символично но е важно проектите да се реални. И ако постоянстваш и си настойчив, след около две години ще станеш много добър в професията.
Който търси - намира. Желая ти успех.
ПС. За триал версията има и по добро решение, но не бързай да я купуваш. Първо трябва да се убедиш, че си роден за тази работа.



Тема наша книга???нови [re: gero]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано07.03.10 18:46



ние брато нямаме наши книги...

като сме го учили аутокада актуалната му версия беше R13c2 в най-добрия случай (някои и на по-стари), пък Били Гейтс таман беше маркетирал чикагото, по-известно като уиндоус 95... учили сме ги с речник в ръка и по хелпове... интернета беше 2.8к пък ако имаш 3.2к мацките бяха твои...

а тука хлапетата като запецнат на първата по-сложна дума на английски и реват за книга за нашенски... ми да седнат и да си научат езиците, май напоследък доста такива теми има

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: наша книга???нови [re: magesnik]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано07.03.10 21:52



Една програма се учи чрез help-ове само в краен случай! Защо, според теб, въобще се пишат книги за различните програмни продукти - по твоята логика няма смисъл в това?





Тема Re: AutoCAd книганови [re: Qn]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано07.03.10 21:59



Мой приятел чертае в едно архитектурно бюро и е фен на ArchiCAD. Вече почти не пипва AutoCAD. Така че, вероятно ще е по-добре да се съсредоточиш на първата програма. Аз също харесвам СофтПрес - книгите им са ясно, стегнато написани, като същевременно дават достатъчно информация. Прочитайки една тяхна книга, после спокойно с помощта на help-а усвояваш бързо продукта. Потърси в библиотеките, реалните библиотеки. Вземи за домашен прочит или за читалня, след което снимай на ксерокс. Така съм се сдобил с много полезна литература. Първо, далеч не всичко има в Интернет. Второ, все още предпочитам да чета на хартия, уморява очите по-малко и съм по-концентриран.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.