Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема solidworks 2008 ??нови  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано20.10.09 18:28



Здравейте,

Имам един въпрос за Solidworks 2008.
Дали е възможно да се копира контур от един sketch в друг, и ако е възможно как става.



Тема Re: solidworks 2008 ??нови [re: tooth]  
Автор Wollf (laughing)
Публикувано20.10.09 19:15



Най общият отговор е ДА.
Да поуточним обаче : искаш да копираш в друг ескиз в същата или успоредна на първата чертожна равнина, или в свободно избрана такава. Ако е второто - държиш ли да има параметрична връзка между първия и втория ескиз?

Редактирано от Wollf на 20.10.09 19:29.



Тема Re: solidworks 2008 ?? [re: Wollf]  
Авторkиpo фakиpo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.09 21:48



Ти съвсем го обърка човека.


Значи влачиш с мишката(с натиснат ляв бутон) за да маркираш линиите които искаш да копираш, другия вариант натискаш и задържаш битон shift и с мишката посочваш една по една линиите и след като свършиш с селектирането натискаш ctrl и с ЕДНОВРЕМЕННО това е аналог на copy, после отваряш новия скеч и натискаш ctrl и v ЕДНОВРЕМЕННО това е аналог на paste, после го наместваш на мястото му с параметри.



Тема Re: solidworks 2008 ??нови [re: kиpo фakиpo]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано21.10.09 09:18



Значи да уточня. Не съм навътре със солида, но елементарните функции като да натисна контрол и ц ги владея :) все пак :).
Но понеже нямам опит със солида се получи следната ситуация.
Начертах целият контур на детаила, който трябва да изработя в един скетч, да го наречем 1. В последствие се оказва, че част от този контур ми трябва да е на друг скетч 2. Естествено пробвам копи- пейст но не става.
Влизам в скетч 1 копирам част от контура, който ми трябва, излизам от скетч 1 и влизам в скетч 2 и там се случва необяснимото за мен не мога да пейстна копираното от 1.
Да уточня, че това ми се налага за да наставя контурър върху вече ехтруднатия пурви скетч и да му направя ехтруд кът.



Тема Re: solidworks 2008 ??нови [re: tooth]  
Автор Wollf ()
Публикувано21.10.09 22:38



Това вече е по конкретно :). Отваряш втория скетч, посочваш от него елементите от първия които ти трябват ( преди това първия го правиш видим) и от падащото меню "Tools/SketchTools/Convert entities" копираш елементите. По същият начин се преоразуват и ръбовете в 2D геометрия

Редактирано от Wollf на 21.10.09 22:39.



Тема Re: solidworks 2008 ??нови [re: Wollf]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано22.10.09 12:42



Mерси стана копирането, но се появи друг проблем.
Когато се опитам да ехтрудна първият контур в/у, когото ще наставя втрория, той се ехтрудва но кух. Пробвах с правоъгълник начертан до контура и той няма проблем, ехтрудва се плътен.



Тема Re: solidworks 2008 ??нови [re: tooth]  
АвторMAX (Нерегистриран)
Публикувано22.10.09 16:06



Провери внимателно контура дали е зарворен или по-вероятно да има "мустачки" в смисъл там където ти се събират линиите(една с друга) да не би едната да стърчи(проверката е досадна, зумваш на всяко съединяване), линиите трябва да се срещат една спрямо друга само в краищата, ако едната стърчи дори и 1 стотна само, системата го възприема по друг начин и или дава грешка или както казваш детаила е кух, по точно екструдва само контура. Ако не става питай пак тук има доста способни колеги особенно за SolidWorks.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.