Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за помощ  
Автор valdano (непознат)
Публикувано14.10.09 18:12



Оскоро правя вертикални планировки на аутокад 2008. Може ли някой да подскаже с каква програма при зададени коти автоматично да се наредят хоризонталите на терена. И коя версия на тази програмка е най-удачна за моя случай. Благодаря предварително



Тема Re: Моля за ...нови [re: valdano]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.09 22:20



В отговор на:

Оскоро правя вертикални планировки на аутокад 2008.



valdano ... направо си плачеш за Заяждане
Правиш ... ако беше споменал някакво смекчаващо вината обстоятелство ще ше да е хубаво ...
Последно (преди 6 месеца) гледах тази добавка за AutoCAD
QuickSurf -> http://www.rockware.com/product/overview.php?id=205
Там имаше процедура да се появят хоризонтали.
Има и други програми, но за мен идеята май е :
Първо -> повърхнина
Второ -> каквото си искаш + хоризонтали



Тема Re: Моля за ...нови [re: Mинaвaщ]  
Автор valdano (непознат)
Публикувано15.10.09 09:15



Благодаря...прав си за заяждането...
но какво искаше да кажеш с последното изречение "... повърхнина+хоризонтали". Доколкото разбрах, такава функция има в autoCAD-а. Би ли ми подсказал как да я намеря и да я ползвам?
Благодаря



Тема Re: Моля за ...нови [re: valdano]  
АвторБизoня (Нерегистриран)
Публикувано15.10.09 09:48



Може ли да попитам, ти лицензиран софт ли ползваш, или ?...



Тема Re: общи ...нови [re: valdano]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано15.10.09 10:08



За съжаление, не съм правил такива неща, не съм ползвал такива екстри ... аз съм си Занаятчия.
Ми в чистият AutoCAD, почти съм сигурен че няма! Но например в AutoCAD Civil3D има (респективно и в отпадналият вече Land Desktop). Примерно мисля, че една от повърхнините беше с абревиатура TIN.... Като създадеш такава повърхнина имаш достъп до разни вече екстри, които може да нагласяш, използваш и управляваш.
Примерно идейно процедиране:
- след геодезично заснемане имаш достатъчно на брой точки от съществуващ терен -> създаваш по тях една или множество от повърхнини. После точките не ти трябват ...
- според проектното решение може да си създадеш и бъдещите повърхнини , една или повече
- после като се ползват създадените повърхнини и пр. други обекти , може да използваш разни инструменти за създаване на еразлични по вид чертежи ... Планове с коти, хоризонтали, картограми на изкопи насипи, надлъжни/напречни профили и пр. + 3D визуализации ...
Абсолютно куцо обяснение ! Моля запознатите да не ме плюят !
ВАЖНО !
Не е само Autodesk AutoCAD Civil 3D , има и допълнения към AutoCAD, има и други CAD програми/платформи на други фирми. Търси неща с общото название Civil ... т.е. за пътни инженери и геодезисти. Разбира се сигурно има и разни малки чисто специализирани неща ... за различни случаи при различни проектни работи.



Тема Re: Моля за помощнови [re: valdano]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано15.10.09 10:21



Погледни

. Може да ти свърши работа. За съжаление, не знам дали има точно тези функции, но доколкото знам е за геодезисти.

Редактирано от Gofy на 15.10.09 10:22.



Тема Re: Моля за помощнови [re: valdano]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано19.10.09 05:04



Тази тема и преди е пускана тук. Доколкото си спомням навремето имаше една версия AutoCad Map - не зная обаче дали още я поддържат. В случая въпроса платен аутокад ли ползваш е уместен - не че някой го интересува отговора, но би могъл да попиташ препродавача за България и да искаш отговор в правото си на коректен клиент.
Аз лично ползвах едно външно приложение разработено от Intergraph - InRoads Selectcad. Вършеше точно това, което търсиш - преобразуване на файла от тоталната станция (едно време му казвахме теодолит) в повърхнина с каквито искаш допълнителни опции - разрези, профили, изкопи и насипи. Имаше възможност и за ръчно добавяне на координати - приемаше и .txt файлове. За съжаление отдавна не работя подобни неща и съм го позабравил, но спомените ми са, че макар и много добро, имаше проблеми със съвместимостта. Не зная и дали тази фирма - Intergraph не я глътна някой от по-големите. Сори, ама толкова знам само.
Ако нямаш прекалено много точки, можеш да се помъчиш и ръчно да си го направиш с 3д и2д полилинии, ама малко египетска работа.



Тема Re: Моля за помощнови [re: Toni]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано19.10.09 11:17



малко офтопик
теодолитът и сега си е теодолит
в устройството на тоталната станция е включен теодолит, но има и далекомер, както и записващо устройство - това са двете малки разлики с обикновените теодолити





Тема Re: Моля за помощнови [re: valdano]  
Авторgeo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 09:14



пиши на b.n.georgiev@abv.bg мисля че мога да ти помогна




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.