Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема цена за конструиране на шприцформи  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.09 09:33



Здравейте колеги. Бих искал да попитам как определяте цената за конструиране на шприцформа, или по скоро как вървят цените. Знам, че така зададен въпроса няма как да се даде отговор, понеже има много променливи (сложност на инструмента, сложност и материал на шприцвания детайл, брой гнезда, брой уникални активни части, опитност и скорост на работа на самия конструктор и още куп други), затова нека да дадем един пример. Колоко би струвало 3D и 2D изчертаване на инструмент за капачка затваряща пастата за зъби. Приемаме, че инструмента е 16 гнездов, топлоканален, с развиване на поансоните оформящи вътрешната резба на капачката и всяко гнездо си е с отделни активни части.
Благодаря предварително и надявам се някой да даде приблизителна цена и време.





Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: бoбo]  
АвторValentin (Нерегистриран)
Публикувано15.05.09 11:34



- Аз поне бих се пазарил за 600 - 800 лева и две седмици за изпълнение.



Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: бoбo]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано15.05.09 21:21



Аз няма да се захвана за под 1000лв......работя като такъв..... и знам колко отговорност и колко работа е такава конструкция.
Ще си позволя и един съвет.............ако не си сигурен че ще се справиш.........по-добре не се захващай с нея!



Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: ss]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано18.05.09 13:36



Здравейте на всички във форума. Дадох конкретния пример, защото направих един подобен инструмент и знам колко време и труд ми е отнело. Склонен съм да се съглася с ss, че цената не бива да е под 1000 лв. Вярно, ще кажете пазарна икономика е и всеки е свободен да определя сам цената си, но добре е да има все пак някакъв минимален праг, така че да има смисъл да работиш като конструктор, а не като общ сроителен трудовак. Аз лично се справих с този пример за 3 седмици след работно време, но мисля че парите които договорих 800 лв. са малко. Това да роботиш допълнително след работа си е товар.



Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: бoбo]  
Авторboby (Нерегистриран)
Публикувано18.05.09 16:10



Ориентировъчно гледай да се договаряш за цени около 10% от цената на инструмента. Естествено, това не е правило, но поне можеш да се ориентираш донякъде.



Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: boby]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано18.05.09 16:32



Набутал съм се





Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: бoбo]  
АвторPif (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 08:57



Зависи дали си дал чертежи и после не поемаш никакъв ангажимент при изработването на ШФ и проби до получаване на желания детайл като качество и размери - тогава бива 800лв. Но ако си специалист и те интересува какъв детайл ще излезе от конструираната от теб матрица и поемеш ангажимент за следващи корекции или отстраняване на дефекти, за следене на изпълнението и технологията при изработка - поне двойно на тези пари. Мое мнение, а и практиката ми като такъв го доказа, че подробностите и дребните неща правят една ШФ да се изработи с удоволствие - както подправките за гозбите. Успех





Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: бoбo]  
АвторCADD (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 11:12



Колега сигурно си се набутал.
А с какъв софтуер ще правиш документацията? Легален или кракнат?



Тема Re: цена за конструиране на шприцформинови [re: бoбo]  
АвторKatalizator (Нерегистриран)
Публикувано21.05.09 08:39



25 лв. на час труд в автосервиз; 15лв/ч -в автомивка;50 лв/ч електрончик ... определи сам къде си...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.