Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: иска и четененови [re: фитил]  
АвторSW2OO8 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 14:18



Благодаря и за това обяснение. То помага, когато вече имам детайл начертан в Part, както е в случая. Целта на цялото упражнение, което правя обаче е да създам dxf файл на детайл, който ми трябва да бъде Import-нат в друга програма (WM2D) и дали ще е начертан директно в Draw (което щях да направя, ако преди да седна да чертая вече знаех това, което тук ми беше обяснено) или от Part в Draw би било без значение, ако можеше да се реши проблемът, за който вече споменах по-горе. Нека го повторя. Във WM2D искам да Import-на, да речем, диск с кръгъл отвор. Това, което получавам във WM2D обаче от dxf файла, който създавам от Draw на SolidWorks са два диска, голям и малък, насложени един върху друг, а не диск с отвор. С други думи не е това, което съм начертал в Part и съм прехвърлил в Draw, очаквайки да е една от проекциите на същото. Това е самата същност на проблема, който имам. Останалото са елементи от това как се работи със SolidWorks, за което, както казах, получих безценни съвети тук, но все още основният проблем не е решен.



Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: SW2OO8]  
Автор notna (###)
Публикувано27.04.09 20:13



Значи,наистина на теб ти е необходим AutoCAD,InteliCAD,или некакъв друг
2Д КАД и само това.......Начертаваш си диска с каквото там искаш и си го записваш в dxf........Free2Dessin2007 също/мога да ти го дам/



....

Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: notna]  
АвторSW2OO8 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 21:51



Това е така само за тази конкретна задача, но искам да мога да си правя 3D модели, за да си ги поръчвам за изработка от CNC машини. С ваша помощ струва ми се вече поусетих нещата. Но нека пак да попитам, само SolidWorks достатъчен ли е за да приготвя файл, който да дам за изработка от CNC машина. Ако да, в какъв формат трябва да е файлът? Изобщо каква е процедурата и знаете ли някъде в София или в друг град да предлагат подобни услуги?

Относно конкретната задача, май няма да мога да постигна целта. Трябва изглежда просто да се примиря и да си изчертая затворена крива с подходяща форма, която да репликирам с огледалото на необходимия брой части, та като ги съчленя да получа желания диск с отворите (те са повече от един, а не както в примера, който дадох). WM2D възприема нещата само по този начин, за съжаление.



Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: SW2OO8]  
Автор notna (###)
Публикувано28.04.09 12:39



Твоя проблем е че Вашата машина със SNS управление иска ДХФ файл и няма собствен КАД модул и затоа е по-добре да си направиш ДХФ файла в некоя КАД програма,и то не защото Солид Уъркс не го поддържа-там тсй просто е една екстра и разбира се в тази програма може да се проектира почти всичко и с малко допълнителен КАМ да се направи и програма за СНС машина......

....


Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: notna]  
АвторSW2OO8 (Нерегистриран)
Публикувано28.04.09 16:49



Може би трябваше да обясня малкo повече за това WM2D, защото май е останало впечатление, че е CNC машина. Това всъщност е софтуер, който моделира принципа на работа на механични устройства (http://www.design-simulation.com/wm2d/index.php). За съжаление може да Import-ва само dxf файлове и то само на затворени контури. Вече разбрах как да реша проблема, за който споменах (диска с кръглия отвор). За да се Import-не наистина диск с кръгъл отвор, а не два диска, голям и малък, наложени един върху друг, трябва още в Sketch-а да се направят две връзки между вътрешния, малкия, кръг и външния. След това с Trim се маха ненужното така че като цяло вътрешният и външният кръг да образуват един затворен контур. Нататък е лесно. Това беше във връзка с едната задача, закоято споменах.

Другата задача, отделна от горната, е да мога да си начертвам 3D модели и да ги давам на CNC машини за изработка. Не ми е ясна каква е процедурата след като съм готов софтуерно с модела в SolidWorks (който някакси най ми харесва от програмите, които досега съм видял като AutoCAD или SolidEdge). Ти казваш, че “с малко допълнителен КАМ да се направи и програма за СНС машина”, но какъв е този допълнителен КАМ? Можеш ли някак по-подробно да обясниш какви са стъпките след като имаш модел в SolidWorks и си готов да го предадеш за изработка от CNC машина?



Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: SW2OO8]  
Автор notna (###)
Публикувано28.04.09 17:43



http://www.ditra.biz/pls/htmldb/f?p=124:120:3919717471761832::::P0_LANG:bg
това е страницата на ДИТРА-представител на СолидУоркс за България-те представят и Delcam-Delcam.com,които прават FeatureCAM,които ще ти свърши работга!ок

....


Тема Re: стъпки CNCнови [re: SW2OO8]  
Авторфитил (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 00:12



Ами можеш да направиш следната стъпка примерно: Като си завършиш 3d модела, драсваш два реда в този примерно форум ( или други подобни) : "Търся някой да ми изработи детаил по 3d модел" , поща, тел., и т.н.
и.... чакаш оферти. По някое време почваш и да получаваш неща от сорта:
"Убажаеми ...... във връзка с вашата обява -ние сме ФИРМА ВЕЛИКА ще ВИ изработим всичко само срещу ......... всичките ви лични спестявания.





Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: notna]  
АвторSW2OO8 (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 17:36



Благодаря много и на теб и на @фитил за съветите. Разбира се, не измине ли човек поне веднъж целия път от чертането до направата все нещо ще е неясно. Гледам по-долу има тема от аутокад до снс и е споменато, че солида има тази възможност в системата си, но не е обяснил повече. Отделно ще постна следващ въпрос, който ме тормози.



Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: SW2OO8]  
АвторSW2OOO (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 17:46



Сега въпросът е за мащаба в който даден чертеж се записва в dxf файла. Ако, да речем, в SolidWorks детайлът има дължина 10mm, то когато го Import-на във wm2d дължината вече е друга. Пробвам и със SolidEdge -- десетте милиметра стават десет метра. Добре, вземам това пред вид и каквото чертая в SolidEdge го приемам за метри, но се явява друг проблем -- прикачената към чертежа бланка с таблица с подробности за това къде, кога и как е направен чертежът. Не намирам начин нито да я мащабирам подходящо, нито пък, което е най-добре, да я махна тази бланка изобщо. И така, когато го Import-на във wm2d чертежчето е почти незабележимо всред тази напълно излишна бланка. То този пост стана май повече за SolidEdge, но някой знае ли как да се махне това неприятно нещо (бланката) от чертежа и, главното, как всъщност да се създаде dxf с истинските размери на детайла?



Тема Re: Въпроси свързани със SolidWorks 2008нови [re: SW2OOO]  
АвторSW2OO8 (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 18:48



Ето отговорът, за тези, които се интересуват. За да не се появява въпросната бланка трябва да се un-check-нат във View бутоните за Background и Working (не е интуитивно). След това детайлът си се позиционира относно началото на координатната система. Разбира се, за да излязат дизменсиите правилно във вм2д се правим на ударени в солидуъркса и каквото е дадено в милиметри го считаме, че е дадено в метри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.