Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Sофтуер за фигурен разкроинови  
Автор notna (###)
Публикувано26.02.09 14:35



Работа с софтуера на Винтех,търся нещо по-добро алтернативно?Некой да ми препоръча нещо по-добро?



....

Тема Re: Sофтуер за фигурен разкроинови [re: notna]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 19:28



Препоръчвам ти да си поработиш върху правописа, 'щото си много тъп/а.



Тема Re: Sофтуер за фигурен разкроинови [re: notna]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано27.02.09 08:17



Какво му е на Винтекса?Какво не ти харесва?



Тема Re: Sофтуер за фигурен разкрои [re: obul]  
АвторПporpaмиcт (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 08:58



На Винтеха нищо му няма, работи си нормално за такава програма, само дето прехваления от тях автоматичен разкрой не дава добри резултати (поне 80-90% от разкроите ги нареждам "интерактивно" тоест ръчно и стават по-добре), но това не значи че програмата не става. Всички програми за разкрой и по-големи и по-малки стават за ръчно редене, тоест колега (колежке) софтуера не прави разкроя а програмиста, така че с каквато и програма да работиш всичко зависи от теб, а софтуера просто ти помага....В този ред на думи научи да работиш добре с Винтеха и не ти трябва друга програма, най-добрия софтуер е този който го знаеш най-добре и вършиш работата си най-добре. Иначе съм чел (но не работил с Мастеркам) а съм работил и с един малък макрос към аутокада (някакви си кабайти) който върши идеална работа само за ръчно редене.....А и ако ще работиш с друга програма ще ти трябва и съответния постпроцесор за твоята машина..не знам дали ще можеш да си направиш...



Тема Re: Sофтуер за фигурен разкроинови [re: Пporpaмиcт]  
Автор notna (###)
Публикувано27.02.09 12:21



Здравейте колега,пиша Ви пак щото май имам проблеми с кирилизатора и не знам дали се получи-по същество,от каде мага да сваля този макрос за AutoCAD,щото когато говоря за алтернатива на R CAM Pro,имам предвид именно ръчно редене,с което набързо да се свърши работа на место,проблема с постпроцесора мисля,че ще го реша! e-mail:notna_anton@mail.bg

....


Тема Re: Sофтуер за фигурен разкроинови [re: notna]  
АвторNestBis (Нерегистриран)
Публикувано09.03.09 14:49



Програмата ми се казва NestBis.Разполагането става само ръчно(много е лесно) ,има изглед на целия разкрой и на избрана част от теб отделно(за удобство).Не е уместно да разказвам тук как се работи с продукта, само искам да кажа , че софтуера не е безплатен и ако се интересуваш мога да ти пратя едно филмче как работи в реални условия .По - важни възможности на NestBis са:
Импорт DXF
Рязане 1-4 горелки
Обвързване с БазаДанни (програмата е подготвена за ERP и за евентуално свързване на разкроечния модул с основните или спомагателните модули на други отдели).
Рязане с фаски(ако машината позволява).
Разпределение на материала по поръчки.



Тема Re: Sофтуер за фигурен разкроинови [re: NestBis]  
Автор notna (###)
Публикувано09.03.09 16:41



OK,звучи заинтригуващо,нека да видиме-възможностите са почти като на Винтекса,А същевременно името не ми говори нищо,така че ако може напиши и кой е производитела!Предварително благодаря!
Рязане с фаски-с наклянаща се горелка ли?

....


Тема Re: Sофтуер за фигурен разкроинови [re: notna]  
АвторCAd (Нерегистриран)
Публикувано10.03.09 13:17



Тази програмка случайно да има някъкъв PLM модул и да мога да я обвържa с Inventor за следене на ревизийте.



Тема Re: Sофтуер за фигурен разкроинови [re: notna]  
АвторNestBis (Нерегистриран)
Публикувано19.03.09 15:49



Пратих ти няколко филмчета на E-mail-а който ти е на профила.
Едно от филмчетата( за предварителен разкрой) го качих на

.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.