Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Определяне на обемнови  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 23:04



На равнина с площ около 2 дка е разположено хумусно депо с неправилна форма по X, Y и Z - абсолютно неправилна фигура.
Знаем координатите на всички върхове на тази неправилна фигура - 95 броя върхове.

Всичките 95 точки са вкарани в АутоКад - версия 2006

Искам да определя обема на хумуса.

Имате думата.
Благодаря.



Тема Re: Определяне на обемнови [re: 1]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано06.02.09 08:14



а да имате и точки от повърхнината, върху която седят купчините?



"ю кен към ту дет стар енитайм ю лайк"

Тема Re: Определяне на обемнови [re: Tony Stewart]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 11:04



Имам 20-30 точки от повърнината, върху която седят купчините, но само в краищата на хумусното депо. В средата нямам никакви точки, защото теренът преди насипването с хумус не е заснет. Каква е повърхнината под купчините - мога само да гадая. Но ще я приема за наклонена равнина./ Ако трябва, дори може да я пеиема и за хоризонтална равнина. Но бих допуснал по-голяма грешка в обема на хумуса/



Тема Re: Определяне на обемнови [re: 1]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано06.02.09 11:26



добре, да речем че е било изравнено преди да почнат да изсипват, недей да го приемаш за равнина, интерполирай с крайщата, а ако им трябва по-висока точност, евентуално да се поразкопае около средата, ако си струва

за смятането има общо взето два начина - използване на приставки от типа на Land Desktop - с него се правят двете повърхнини и се получава обема общо взето автоматично, като Land-a може да се смята по призмоиди или със средни разлики

другият начин е малко ръчен - прави се мрежа от квадрати и се интерполират котите от двете повърхнини във върховете на квадратите, после се смятат работните разлики и обемът се получава като се умножи средната разлика на всяка фигура по лицето и.



"ю кен към ту дет стар енитайм ю лайк"

Тема Re: Определяне на обемнови [re: Tony Stewart]  
Автор f(x) ()
Публикувано06.02.09 14:32



Винаги съм смятал че архитектите ( конструктури на сгради) само мъчат свестния CAD софтуер.

Имате ли твърдотелно тяло? И може ли да се построй от тези точки ? Ако имате незнам какъв е проблема ?

И не мъчете 2D програмките със задачи за 3D



Тема Re: Определяне на обемнови [re: Tony Stewart]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 15:05



Tony, аз питам за автоматизиран начин на определяне на обема с АутоКад. Версия 2006 е 3D.

Нищо ли не може да се направи с чист 2006?



Тема Re: Определяне на обемнови [re: f(x)]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 15:08



f(x), как да построя твърдотелно тяло във версия 2006?
Имам 3D



Тема Re: Определяне на обем [re: f(x)]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано06.02.09 15:26



е той ако го беше докарал до massprop хич и нямаше да пита :)



"ю кен към ту дет стар енитайм ю лайк"

Тема Re: Определяне на обемнови [re: 1]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано06.02.09 15:30



ами не се сещам за напълно автоматизиран начин
някои от стъпките, които ти предложих може да се направят автоматично - примерно с array да си начертаеш квадратите... но повърхнините са работа за ланда...



"ю кен към ту дет стар енитайм ю лайк"

Тема Re: Определяне на обемнови [re: Tony Stewart]  
Автор f(x) ()
Публикувано06.02.09 15:45



Аз бих опитал да издялам нещо на Inventor и интерполиране между точките. Не казвам че е лесно.

Иначе с AutoCAD коята и да е версия и сложно моделирането на сложна ( почти неопределена 3D) фигура.

Сори за спама но ми се вижда че това не е задача за AutoCAD






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.