Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помощ за една идеянови  
Автор f(x) ()
Публикувано16.01.09 11:58



Та идеята ми е следната. Искам да начертая 3D модел на Inventor и после модела да го разглеждам с Internet Explorer. Сигурно всички сте виждали подобни 3D модели в саитовете на SKF, Ina и др.
Ако имате някава идея приемам всякакви предложения .



Тема Re: Помощ за една идеянови [re: f(x)]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 14:49



В отговор на:

Ако имате някава идея приемам всякакви предложения .



Пиша без да съм специалист !
:) , според мен няма универсално решение, защото трудно може да имаш идея какво има инсталирано на компютъра с който се опитваш да разглеждаш.
Но примерно ползване на DWF или по-точно 3D DWF e приемлив вариант, защото и двете неща се поддържат от едина и съща фирма.
#1 - DWF Viewer e безплатен и се интегрира към IE (и към програмите от MS Office) мисля че е ActiveX приложение. Т.е. към уеб страницата се добавя код който подсказва нуждата от DWF Viewer и мястото от където да се свали и инсталира. Това се предоствя и поддържа от Autodesk. Подобно например на Adobe Flash Player. След свалянето и инсталирането вече е възможно да се раглеждат вмъкнатите в уеб страницата DWF файлове (разбирасе и 3D такива).
#2 - новият вариант DWFx, основната идея е да се ползва интегрираният във Vistaи др. Microsoft’s XPS Viewer.
Малко информация тук ->
Т.е. прави се DWFx и се разчита че потребителят е с Vista или с IE7 или си е инсталирал безплатният Microsoft’s XPS Viewer. Или пак трябва да се укаже , че трябва да се свали и инсталира един от двата Viewer-a
-----------------------------------------------------------
Според мен има поне още няколко варианта примерно 10-тина , за подобни работи. Включително и на разработчици придобити или тясно работещи от конкурентите на Autodesk в CAD програмите ... но не ми се пише :( преди време малко повече ми бяха в главата.
-------------------------------------------------------------
Опсссс , щях да забравя :)
На практика може да ползваш интегриране на 3D и в тъййй популярният PDF формат , просто ще трябва да се ползва при гледане по-нова версия на Adobe Reader ....



Тема Re: Помощ за една идеянови [re: Mинaвaщ]  
Автор f(x) ()
Публикувано16.01.09 16:03



Благодаря ,
Какво направих записвам първо в .dwf формат защото работя на inventor 2007 ( това е дръга тема защо съм на старата версия , финансова криза или поне оправдание на шефовете). Днес си изтеглих и инсталирах Autodesk Design Review 2009 и от него save as в .dwfx форнмат и после IE го отваря като си инсталира каквото си му трябва като му разрешиш.

Това ми върши работа. Но бих приел и други предложения



Тема Re: ... една идеянови [re: f(x)]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 17:20



Това Geometric eDrawings беше интересно , ама не си спомням до колко се интегрира с IE и пр.





Тема Дай пример какво точно гледаш [re: f(x)]  
Автор comprehension (пристрастен)
Публикувано17.01.09 16:12



Дай точен интернет адрес за да се запознаем, щото не всички знаем какво има в главата ти и какво искаш.



Тема Re: Помощ за една идеянови [re: f(x)]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.09 17:48



За това си мислих, но пак нямам идея колко ще върши работа крайният резултат


Може да има и вариант за ползване различно от trial, но не съм сигурен



Тема Re: Дай пример какво точно гледашнови [re: comprehension]  
Автор f(x) ()
Публикувано19.01.09 09:18



Ето един сайт където не се иска регистрация за да се гледат и свалят ресурси http://www.camozzicentral.com/ немога да пратя точнен линк , а трябва да се разцъка малко.

Разбрах че се прави с Part WebViewer -http://www.cadenas.de. Но неможах да видя от къде мо9га да си сваля някаква подобна програмка free или trial днес ще продължа с търсенето , ако имам повече свободно време.



Тема Такава картинка ли искаш да направиш?нови [re: f(x)]  
Автор comprehension (пристрастен)
Публикувано19.01.09 12:02







Тема Re: Такава картинка ли искаш да направиш?нови [re: comprehension]  
Автор f(x) ()
Публикувано19.01.09 12:51



Разбира се че не :) Това е лесно дори и за мен. Искам да е 3D и да имам възможност за приближаване, завъртане и pan (това не го знам как е на бг).

Нещо като vrml файл.


Е те това искам да направя с мои 3D модели

Редактирано от f(x) на 19.01.09 13:26.



Тема Re: Такава картинка ли искаш да направиш?нови [re: f(x)]  
АвторSuper_Puh (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 10:50



:) хмм братчето ми беше в белгия да си прави дипломната работа и тя беше точно това. Професора му имаше някакъв вид "изкуство" 3Д моделчета и брата му направи сайт хората да могат да си ги въртят. Но едва ли чете този форум






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.