Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чертаене в мащаб  
Автор SuperVas22O (непознат )
Публикувано13.12.08 14:08



От скоро се занимавам с Auotcad и преди известно време се сблъсках с понятието "чертаене в мащаб". Бихте ли ми разяснили какво точно означава това!



Тема Re: Чертаене в мащабнови [re: SuperVas22O]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 15:33



Аз от малко повече .... но не съм се сблъсквал с понятието "чертаене в мащаб"


От къде се появи това или кой ти го пробута ?



Тема Re: Чертаене в мащабнови [re: SuperVas22O]  
Автор SuperVas22O (непознат )
Публикувано13.12.08 16:08



Предполагам, че може да означава следното

Когато имаме чертеж на нещо на хартия, там има зададен мащаб. При пречартаването на този чертеж в Аутокад може би трябва при отпечатването на му на хартия (даден формат) мащаба да се запази.

Въпроса ми е в какъв мащаб да се чертае (plot scale) на page setup.
Т.е. като имаме дължина 10 м и като сложим размерните линии за тази дължина стойността да е 10, а не някаква произволна.

Предполагам, че plot scale се отнася само при отпечатването на чертежа на хартия, така че да заеме максималното използваемо място на листа.



Тема От къде се появи това или кой ти го пробута ?нови [re: SuperVas22O]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 16:54



Въпрос :
От къде се появи това или кой ти го пробута ?
P.S.
Прегледай по-старите Теми и виж, че някои са склонни да употребяват груби изрази по определени поводи


P.S. #2
Малко вероятно ще е някой да тръгне да прави Анализ на това което си мислиш. Надявай се някой да каже за какво и как ползва нещата в AutoCAD и евентуално вероятно предположение какво са измислили/мислили разработчиците на Програмата. Пък ти ще си решиш как да го ползваш.
P.S. #3
Разказва ли са ми случай в който нялои са ползвали сканиран бял лист хартия за да скриват с него част от чертежа, за да не се разпечатва. Не може да ги виним, така са решили така работят. Може да ги виним , че май са се чувствали "умни" за това свое хрумване



Тема Re: От къде се появи това или кой ти го пробута ?нови [re: Mинaвaщ]  
Автор SuperVas22O (непознат )
Публикувано13.12.08 17:41



Това как съм попаднал на този израз мисля, че няма голямо значение.
Въпро са е можеш ли да ми помогнеш?



Тема Re: ... извинявайнови [re: SuperVas22O]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 20:45



Извинявай , не мога да помогна . Нямам идея какво значи "чертаене в мащаб".
Аз не ползвам такова нещо, сигурно някой знае ...
Успех !



Тема Re: Чертаене в мащабнови [re: SuperVas22O]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано14.12.08 13:20



В Аутокад се чертае едно към едно в съответните мерни единици -метри, сантиметри, милиметри.
След това при разпечатване се задава искания мащаб.
В прозореца за печат се настройва мащаба във формат - печатен резултат към избраните чертожни единици.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.