Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Прощавай, програмата за обучение нанови [re: bugler]  
Автор Cadalyst (Луд за вързване)
Публикувано11.11.08 07:58



:)
Никой разумно мислещ не би го направил.Точно това се опитах да обясня на колегата, който се усъмни в познанията ми. Не може всичко да знаем, а и не е нужно. За решаване на такива задачки си има книжки,форуми,google и т.н.
Има и такива "експерти" с мания за величие ,които вместо да дават съвети пишат глупости.
Това е от мен.Темата е безкрайна. Ако някой се се сети за нещо друго- да пише.



Тема Стига се карахте бре!нови [re: Cadalyst]  
Автор revit_fan ()
Публикувано11.11.08 11:12



Аде престанете да се карате и да се доказвате точно Вие.
Уважавам всички участници в темата.
@Cadalyst - точно към Минаващия тонът ти не е подходящ.
Човека помага винаги, на всички



Редактирано от revit_fan на 11.11.08 13:59.



Тема Re: Извън Темата:нови [re: Cadalyst]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 12:34



Ми , да ето че revit_fan разбра че тук няма Заяждане от моя страна


Като слагам думите в кавички имам в предвид в кавички ... прости в кавички.
Беше ми любопитно за Обучението, как подхождаш към процеса и то точно заради Начинаещите. Предполагам , че нямаш взет на готово "Курс на Обучение" и с времето (и според хората) променяш нещата. И всеки споделен практически опит с други българчета, може да ти е интересен. Вервай ми , ако беше отговорил на " онова лично съобщение" и бяхме се заприказвали за често срещани проблеми при потребителите (разбирай обучаваните), имаше голяма вероятност да се споменат и чето проблемни "системните променливи".
Щях да спомена за pickfirst , plinewid , textfill , dtexted , mirrtext , MBUTTONPAN и още няколко с които хората имат проблеми (често срещани). Е има и други , дребни нещица , например ... как всички могат да чертаят , а не всички могат за разпечатват



Тема Re: Извън Темата:нови [re: Mинaвaщ]  
Автор Cadalyst (Луд за вързване)
Публикувано11.11.08 12:42



Хайде да ми поясниш какво значи " онова лично съобщение" ?Нещо не схващам.



Тема AutoLISP-а е архаизъм. По-добре е да се кажатнови [re: Cadalyst]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано11.11.08 14:56



някол думи за VBA и това е.

Все пак - питах КОЙ я е съставил тази програма за обучение на начинаещи?

Питам, защото съм водил такива обучения без никакви програми - давам необходимита знания за да стартира човек, насоки как да продължи и това е.

3D има ли в тази програма?



Тема Re: AutoLISP-а е архаизъм. По-добре е да се кажатнови [re: bugler]  
Автор Cadalyst (Луд за вързване)
Публикувано11.11.08 16:27



Практиката показва че програмата се мени в зависимост от това дали обучаемия има НЯКАКВИ познания и какво работи в момента.Винаги се налага да се нагласяме според ситуацията.За VBA наистина само се споменава.И без това времето е ограничено.До сега никой не е проявил влечение към програмиране в среда на AutoCAD, но не се знае,кога ще се появи такъв човек.





Тема Няма и да се появи такъв човек!нови [re: Cadalyst]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано12.11.08 10:53



Щом е дошъл на курс, едва ли си е поставил за задача да се научи как, чрез Аутокада, да направи нещо такова






Тема Re: Няма и да се появи такъв човек!нови [re: bugler]  
Автор Cadalyst (Луд за вързване)
Публикувано12.11.08 12:28



И това го напрви на AutoCAD?...
Добре ако е така.Имал си време за губене :)



Тема Re: проблем с отварянето на съществуващ файл в AutoCADнови [re: Cadalyst]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано12.11.08 12:59



ами горе долу в 90 % от случаите работи

е, понякога се ровя по аутодесковските съпорт сайтове ама там яко не е някой често срещан ексепшън има да търсиш...

...а понеже от 2 дена съм на нова работа открих в интранета корпоративен хелп форум... приятна изненада ша знайш



Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Тема Казах: "...чрез Аутокад"нови [re: Cadalyst]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано12.11.08 20:55



На Аутокад 10 го правих това за първи път миналия век (Бил Гейтс беше рядкост в Бг) - стана, слайдове правих, ама много трепереше анимацията ми и даже на мен не ми беше приятна. Компютърчето беше слабичко... Някакси вървеше анимацията, но не беше за пред публика

-----------

Три години след това се сетих за тези мои предишни терзания, използвах новите постижения на човечеството, взех си Аутокадските файлчета, боядисах кадрите, сглобих ги и стана нещо, на което спецовете по света в моята област цъкаха учудени и питаха дали може да им го дам...

Тази анимацийка е най-най-най-крайната част на една голяма задача, която вече беше решена...

Това, което виждаш, е само "чесане на краста" от моя страна...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.