Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 02.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема КУПУВАНЕ НА ТАБЛЕТ А1  
АвторГ (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 15:28



МОЛЯ, КАЖЕТЕ ФИРМА ЗА ЗАКУПУВАНЕ НА ШИРОКОФОРМАТЕН /А1/ ТАБЛЕТ!
CalCOMP нямат представители в България, по-точно имаха един КМА, ама последните са прекратили дейноста си.



Тема Таблет А1 ???нови [re: Г]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано01.10.08 19:18



Ти добре ли си, бе???

А1 ?

Ще скакаш върху него като акробат ли???

Добре, де! Ще ти намеря А0.



Тема Re: Таблет А1 ???нови [re: bugler]  
АвторГ (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 12:40



Първия ми таблет е Summagrid V с размери на активната площ 610х914 мм.
От един месец не работи. Да кажа че е 10 годишен. Купен е през 1998г. На сервиза не можаха да направят нищо и казаха, че трябва да се купува нов.
Сега търся, ама единствената фирма, която е била дистрибутор на CalComp и тези широкоформатни таблети, вече не e. Всяка идея ще ми бъде от помощ.



Тема Re: Таблет А1 ???нови [re: Г]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 18:43



За съжаление не мога да помогна, но ми стана интересно, за какво го ползвате този огромен таблет?



Тема Re: КУПУВАНЕ НА ТАБЛЕТ А1нови [re: Г]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано03.10.08 10:32



я виж в този форум, хората там работят с по-малки, ама има доста линкове и съвети какво да не си купуваш

http://www.photoshop-bg.com/forum/index.php?showtopic=10984

иначе за CalComp - най-близката ти точка е ЕСРИ Румъния - мисля, че до Букурещ не е чак толкова далеч вече, особено що се отнася за таблет за няколко хиляди :-)

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: КУПУВАНЕ НА ТАБЛЕТ А1 - отговоринови [re: magesnik]  
АвторГ (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 11:34



До OO - Работя в предприятие в което се правят доклади с голям обем графични приложения - скици, профили, карти най-различни и т. н. А таблета е закупен през 1998г. във връзка с една задача за регистър и кадастър на площи на обекти. Трябваше да се привързват координатно и да се изчертават тези площи, в повечето случаи многоъгълници. След това таблета започна да се използва и за различни профили, карти, скици, схеми и т.н.

До magesnik - благодаря ти за съвета. Сега получих един е-майл от CalCOMP . Могат да осигурят таблет от офиса им в Холандия с 2 годишна гаранция, но без сервизно обслужване, защото засега нямат дистрибутори у нас.
Чакам думата на шефа.



Тема Аха! Чак сега загрях за какво говориш и защонови [re: Г]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано06.10.08 09:27



предизвика недоумението ми. Имахме таблети А3, които с най-голямо удодолствие изхвърлихме, щом се появиха мишките. Беше около 1987 година.

Наскоро ме накараха да направя план на завода ни за да можем да измерим площите, които една фирма за почистване на райони ще обслужва. Имаме принтер-скенер А0 на Xerox. Сканирах плана на архитектите, вкарах го в Аутокада, нарисувах линиите на ръка...

Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.