Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Solid Works за резонанс и трептениянови  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано11.07.08 09:46



Има ли такава програма която да симулира процесите при принудени трептения в физическите тела да речем стъкло ,гума, плексиглас
Т.е. нещо което да симулира еластичност ако щете резонанс Пример:
Представете си стъклена чаша и певец срещу нея в един момент чашата се прусва понеже певеца е на октава съдържаща трептения в областа в която чашата влиза в синхрон и почва да вибрира с недопустими за материала от който е направена отклонения от формата и



и за награда че прочетохте поста една песничка:




Тема Re: Solid Works за резонанс и трептениянови [re: P. - koвaчa]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 10:50



Повечето CAE програми го могат това което ви трябва!!Например ANSYS,LS-DYNA,NASTRAN!!Вградения в SW FEA модул Cosmos е доста слабичък за вашата задача..





Тема Re: Solid Works за резонанс и трептениянови [re: Дeдe ти]  
АвторP.Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 22:24



Благодаря Ви много. А дали тези продукти могат а се подкарат на 1 гигабайт на 2 гигахерца Семпрон? Изключително ми е приятно. Понякога съм бил груб с Вас за което Ви моля за извинение.





Тема Re:... за резонанс и трептениянови [re: Дeдe ти]  
АвторP.Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 22:59



ето нещо от моите търсения


аз имам малко ориентация и се сещам че това е възможно само поради резонанс.Вероятно клипа не е интересен за мнозина но са публикувани добри показатели от човека който го е създал това нещо - почти 7 часа с 1000 оборота в минута 37 джаула е "изнесената" енергия Устройството е не много сложно. нито е голямо габаритно мога да дам още едно примерче за резонансна "машина" те казват че е магнитен резонанс но аз мисля че това е грешна посока ето линкчето:

има и други но по добре по лаконично Общото е че са все устройства с присъствие на някакъв обем вътре в конструкцията работят много часове след всеки "цикъл " се нуждаят от релаксиране(както гуменомоторните авиомодели) който обаче не е никак продължителен за разлика от гуменомоторните авиомодели)
Вероятно тези продукти са много скъпи =симулаторите de а и тяхното изучаване е силно затруднено от нуждата да се знае английски добре.
ИЗбора ми не е голям краден софтуер тежко и мъчително усвояване за нещо с което и може и да не се справя. просто не съм сигурен трябва опитен потребител на такава програма.Та в тоя смисъл да питам има ли някъде дето да правят такива симулации срещу заплащане и къде? Знам че са скъпи такива поръчки но да знам искам
Ами това е




Тема Re: Solid Works за резонанс и трептениянови [re: Дeдe ти]  
АвторP koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 23:19



Успях да дръпна 6.5 мегабайтова свободна студентска програма от NASTRAN вписах в желанията си ето тези:
Structural Linear
Frequency /Buckling
Dinamics
Thermal
Structural NON -Linear
Дано съм дръпнал нужното
Благодаря пак за указанията



Тема Re: Solid Works за резонанс и трептениянови [re: P.Koвaчa]  
АвторP.Koвaчa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.08 23:35



Сега дърпам едни демо - та на ANSIS



Тема Re: Solid Works за резонанс и трептениянови [re: P.Koвaчa]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 10:30



FEA анализите са доста ресурсоемки ,така че пробвайте!!!Успех





Тема Re: Solid Works за резонанс и трептениянови [re: P koвaчa]  
Автор neravas ()
Публикувано13.07.08 14:42



Аз съм с 512 рам и 2400 чисти мехаерца Атлон 64 и ANSYS-a си въври добре ...



Тема Магнити, акустика и моите трепетинови [re: neravas]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано14.07.08 22:31



Благодаря за тази важна информация:))))
Благодаря и на двама ви.





Тема За резонанса още клипове от приятелнови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано23.07.08 20:22





[url]http://www.peswiki.com/index.php/Directory:James_D._Hardy's_Self-Looped_Water_Pump_and_Electricity_Generator[/url]

Забавно е и озадачаващо дори ошашавящо

Редактирано от P. - koвaчa на 23.07.08 20:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.