Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема конвертиране ACAD->COREL  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 16:22



Здравейте,

Кратко излажение на проблема.
Направил съм на АКАД файл който най-опростено казано е съставен от множество оцветени кутийки с произволни форми. Фирмата, която трябва да ги печата(ситопечат) не може да се оправи с DWG файловете, иска корелски. Опитах импорт, експорт става нещо, но не е това, което трябва. Кутийките си ги има, но не могат да се запълнят с цвят. От оплакванията на КОРЕЛ-а разбрах, че нещо не са затворени обекти или подобно. Мъча се три дена, четох хелпове и кво ли не, и накрая реших да попитам по-знаещи.
ПО принцип не съм спец в Корел-а, но все мога да направя нещичко.
DWG e Acad2000 формат. CorelDraw 12!

Не сам убеден, че това е точният форум, но моля, ако някой знае--да помага!



Тема Re: предпечат ... майнови [re: gogo163]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 21:38



Опитай да ползваш PostScript т.е. да го разпечаташ във формат ps или eps ...
Но ако се получава Некомпетентност или липса на съдействие от Фирмата, май до края ще има Проблеми





Тема Re: предпечат ... майнови [re: Mинaвaщ]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 22:02



Минаващ, не е предпечат, както поне аз го разбирам. Става дума за декоративни панели - фолиа на електронни изделия, също и за гъвкави клавиатури. Както знаеш, проблемите с цените са основополагащи и за това, тия дето сме избрали за част от нещата, определено са неграмотни в определена зона на софтуера. За съжаление и аз така. Стиковката е невъзможна в момента и предпочитам аз да се поизхабя с учене, отколкото да получа кофти резултат. Производителите са в от Турция, та проблема се усложнява допълнително.
Та по темата.- пробвах *.eps формат, но не ми свърши работа. Начи, трансформацията е перфектна, размери и всичко друго. Цаката му е, че не ще да запълва кутийките с боя тоз пуст COREL. Като се съчетае и с "умението" ми с него, пфууу, не е за приказване.

А бе, къде да намеря специалисти по Corel-форум де!





Тема Re: ... майнови [re: gogo163]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 22:17



Пробвай тук ->


Идеята беше да им пратиш направо файла PostScript ... ама все трябва да има и друг формат който да може да им се изпрати като Задание освен CDR !



Тема Re: конвертиране ACAD->CORELнови [re: gogo163]  
Автор Pioneer® ()
Публикувано17.07.08 23:36



Нямам представа точно какви "кутийки" си чертал, но аз направих някои проби и може и да са ти от полза.

Чертая на AutoCAD 2007 тази проба:



следва: Save As, като в полето File type избирам AutoCAD 2000 DXF(*.dxf) и го записвам в този формат.

С CorelDRAW 12 го отварям. При Open в полето Files of type избирам DXF-AutoCAD. Файла се появява и го отварям. Не съм правил повече проби, а в тази се оказа, че някои от обектите са групирани. От менюто, след като съм селектирал: Arrange->Ungroup и се оправя. Всичко си е все едно съм го чертал с корел. Местя, трия, групирам, комбинирам, запълвам /оцветявам/ и т.н.
Ето резултати:





Може и да не е точно каквото ти трябва... ама знае ли човек...



Тема Re: конвертиране ACAD->CORELнови [re: gogo163]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 08:52



Още един вариант за решение на проблема:
MODI - Майкрософт Офис Документ Имажин
Това е част от всеки офис пакат, но трябва да се инсталира.
Трябва да го има на твоя комп, добре е да го има и на компа на печатарите.
1. От твоя комп, от АутоКад даваш директен печат на (твоя) чертеж, но вместо към принтера ти, насочваш печата към MODI - writer. Моди прави файл в .MDI-формат, на мащабиран чертеж - така, както би изглеждал на хартия.
2. Ако печатарите също имат MODI, четат .MDI-файла и печатат
3. Ако печатарите не искат да имат MODI, с твоето MODI можеш да преобразуваш .MDI-файла в .JPG-файл. Ако печатарите нямат програма, дето да може да разпечатва .JPG-файлове - НЕ СА НИКАКВИ ПЕЧАТАРИ

И ако всичко е наред в моята идея, и ако резултата е добър за теб... записвам една бира на сметката ти





Тема Re: конвертиране ACAD->CORELнови [re: 1]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 08:59



Момчета, реших проблема.
За това основна заслуга има пионера. Като му гледах картинките на поста, осъзнах, че ги е правил с полигон функция. Сетих се, че полигоните всъщност са полинии. От там работата потръгна. Котвертират се всички линии на полилинии с нулева дебелина(после в Корел може да си ги направите каквита поискате) и съответно се обединяват полилиниите(join). така всеки контур става затворен обек за Корел и нещата се нареждат.
Аре, успехи на всички.



Тема Re: конвертиране ACAD->CORELнови [re: gogo163]  
Автор Pioneer® ()
Публикувано18.07.08 13:41



Не всичко е полигон. Фигурката горе в ляво от предния ми пост има и line при включен OSNAP на акад-а. С нея съм затворил произволната крива. Когато го прехвърлих в корела контура не беще затворен и не позволяваше запълване/оцветяване. Combine от Arrange в менюто на корела при селектирани кривата и отсечката оправя нещата без конвертиране в акад.

Аре

, успехи.

Като прочетох това "аре" и се сетих за един друг gogo от един друг форум. Ама аз пък там съм Коко, та едва ли ....



Тема Re: конвертиране ACAD->CORELнови [re: Pioneer®]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 14:07



се сетих за един друг gogo от един друг форум. Ама аз пък там съм Коко, та едва ли .

Аааа, най-вероятно съм аз! Щото и аз знам един пич, Коко, от един друг форум!
Тъй, проблемацията е решена, сега да създаваме усърдно БВП
Успех, Пайнъре, във всички дела!
Успехи и на всички отзовали се1





Тема Re: конвертиране ACAD->CORELнови [re: gogo163]  
Автор+++++ (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 13:59



И аз да кажа нещо:
Освен че трябва всички линии да са "залепени", ако имате два обекта един върху друг трябва да са комбинирани. Аз лично си чертая чертежите на Аутокад2008 прехвърлям на Корел 12 Х3 и си ги Експорирам на /епс фа'л за разпечатване на филм за ситопечат. И преди да се експортира файла трябва фона му да е на 100% черно и хеард линииете да станат невидими, че иначе дава отклонение във филма (естествено ако ства въпрос за финни работи)

Лека работа на всички!!!
mehmedowa@abv.bg за повечко впроси






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.