Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 14.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цена на чертеж  
АвторKoki (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 00:04



Здравейте,

Как оценявате цената на чертеж? Става на въпрос когато ви се налага да чертаете и трябва да си оцените труда. По какви критерии го правите?
Мисля, че е добре да се обсъди за да си изградим общ критерий за оценка на труда, който оправим. При мен става на въпрос за Асаd.



Тема Re: Цена на чертежнови [re: Koki]  
Автор obul (новак)
Публикувано24.06.08 08:39



Като идея хубаво ама как да стане на практика.Ти може да направиш на един чертеж цяла сграда а аз да начертая една планка.Няма как цената да се определя на бройка чертеж.Много зависи какво има на него а и дали го проектираш или само го пречертаваш също не е едно и също.



Тема Re: Цена на чертежнови [re: obul]  
Авторkoki (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 12:52



Да съгласен съм. В моят случай засега ги пречертавам и коригирам. Но идеята ми беше дали има някакви критерии. Като сложност на чертежа, обем, и тн.
А не да отидеш и да изтърсиш някаква мизерна сумичка и да си вътре или обратното с голяма сума и повече да не те потърсят.



Тема Re: Цена на чертежнови [re: koki]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 15:10



потърси ли в google? и тук е имало подобни теми... потърси...



Тема Re: Цена на чертежнови [re: koki]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано24.06.08 16:22



Ами ти толкова ли си тъп та не можеш да оцениш труда си?! Най-малкото прецени колко време ти отнема, после си прецени собствената квалификация и опит и накрая като се огледаш к'ви заплати взимат около теб и калкулацията е готова. Ама много ми се струва, че си отворил...айде да не казвам какво и там ти е проблема.





Тема Re: Цена на чертежнови [re: LRN]  
Авторreнa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 17:05



----------------
огледаш к'ви заплати взимат около теб и калкулацията е готова.
------------------------------------------------


ми той това прави...



Тема Re: Цена на чертежнови [re: LRN]  
Авторkoki (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 18:06



Абе пич !
Това с времето е малко относително. Защото аз мога да начертая нещо за 5 часа, а ти да ми се моташ 20 часа. И кво ти ще вземеш повече пари ли ? Ми мисля, че мойта ставка ще е по- дебела ;). Идеята е сложността на чертежа и естественно времето. Но аз нямам един отдел с хора за да сравнявам кой за колко време ще начертае нещо и да разбера средното време за даден чертеж. И без обиди ако обичаш, че не се знае кой колко е тъп ;) илин умен :)



Тема Re: Цена на чертежнови [re: koki]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано24.06.08 19:23



А бе ти първо четеш "през ред" и второ май наистина не искаш да разбереш какво ти се говори. Не случайно съм ти писал, че се съобразяваш с опита - от там идва и времето. После обикновено този който ти дава работата знае за какво става въпрос - ако нещо става за 5 мин. (а то се знае кое за колко става)никой няма да те чака да се туткаш 20 часа. Отделно се задават и срокове. Ти к'во си мислиш, че хората пасат трева. Това което ти ще чертаеш (пречертаваш) съм абсолютно сигурен че се знае за колко може да се начертае. И недей си въобразява, че кой знае каква умствена дейност ще вложиш та да удариш кьоравото.



Тема При социализма имаше регламентиранонови [re: koki]  
Автор ASSASSlN: (специалист)
Публикувано25.06.08 13:45



понятие "Плътност на чертежа" и специален човек оценяваше. Звереше се през някакви шаблони и броеше колко линийки има на квадратен сантиметър, смяташе нещо и накрая приравняваше чертежа към н броя формат А4.

Бля-бля, сега няма кой да търпи такъв човек на заплата.

Предлагам ти да питаш приятели-колеги, които са с подобна професия и на заплата, по колко взимат на час и да се ориентираш в обстановката. Аз мога да ти кажа по колко взимам, ама съм в малък гладен град и тарифите са силно занижени.



Обичам курвите, но не и техните номера!

Тема Re: При социализма имаше регламентиранонови [re: ASSASSlN:]  
Авторkoki (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 16:01



Имам представа за заплатите, но ми се струва на час доста малко да взимам за извънреден тръд. Аз лично работя такова нещо + още 100 други неща, които правя в работата си. И ако го смятам така не си струва труда и загубата на свободното ми време :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.