Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Цена на чертежнови [re: Koki]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано26.06.08 13:05



Коки, брат, нещата са много различни

при строителството например, камарата на архитектите и инженерите си извоюва правото работния проект да не струва по-малко от 4% от стойността на строежа. Което обаче изкривява малко нещата защото тогава проектантите нямат далавера да измислят нещо което е по-технологично, по-енергоспестяващо, по-... т.н., а имат далавера само да изфраскат могъщи РЗП-та и инвеститора да изскача с кинтите

като тук (4-те процента) говорим не само за чертежите, а за целия проект, т.е. тук имаш изчисления и т.н. Но да предположим че ако архитекта и техника са две различни лица, т.е. не архитекта да си прави чертежите, то може би надника им ще е 3:1 до 5:1

при машинкаджиите нещата стоят струва ми се малко по-различни, но така или иначе примера с планката и сградата е добър. Въпреки, че все повече фирми започнаха да отделят дизайнерите от драфтърите, особено тия които ползват висок клас системи (макар че аз познавам хора които проектират в UG, а чертежите ги правят в autocad защото така ги иска клиента)

според мен всичко е въпрос на пазарлък и лични предпочитания.
същото е и с часпромите, към които мисля отпраяш твоя въпрос



Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Тема Re: Цена на чертежнови [re: magesnik]  
Авторkoki (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 14:34



Мда за тях става въпрос. А и си е въпрос на пазарлък. Дали можеш да се продаваш добре и дали искат да ти платят толкова колкото искаш :). За жалос не можахме да стигнем до някакъв извод :(.



Тема Re: Цена на чертежнови [re: koki]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано26.06.08 15:01



извода е, тук ще перефразирм един женски лаф по отношение на мъжките достойнства:

Парите нямат значение, колкото повече, толкова по-нямат значение

...като се усукват за пари - обикновено им казвам да си наемат някой студент...

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: Цена на чертежнови [re: magesnik]  
Авторdp (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 20:28



Цената на чертежа според мен е колкото цената на копие от копирна машина или хайде два пъти повече, поради простата причина, че чертежа е отражение на нещо, което някой е измислил т.е. вложил умствен труд. Чертожника е копирната машина на дизайнера . Така че колкото прецени възложителя иначе ако не ти изнася търси друга работа.



Тема Re: Цена на чертежнови [re: magesnik]  
Авторdalgia (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 20:08



50 lv. na kvadraten metar. Tova beshe minalata godina.



Тема Re: Цена на чертежнови [re: dalgia]  
Авторsando (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 23:51



na kvadraten metur 4ertej li ? xaxa razsmq me, dobre prozvu4a :)



Тема Re: Цена на чертежнови [re: sando]  
Авторkoki (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 14:35



Е какво те е рзсмял ?
И на мен ми споменаха нещо подобно приятели. Но така излизат едни големи суми няма думи. И пак казвам явно е въпрос на пазарлък. До колко можеш да се продаваш и до колко искат да ти дадат исканата цена. Мисля, че за по- елементарни чертежчета, които отнемат време от порядъка 2 до 3 часа е нормална чената 30 до 50 лв.



Тема Re: Цена на чертежнови [re: koki]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 21:04



50 lv. na kvadraten metar.

И на мен ми споменаха нещо подобно приятели. Но така излизат едни големи суми няма думи.

Хахахахохохохихихи. Момчета, голям смях падна. Начи, аз като се занимавам с конструиране на фина механика, ще пукна от глад. Имайте милост, ейй!





Тема Re: Цена на чертежнови [re: gogo163]  
Авторkoki (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 15:08



Тогава направи едно преобразуване на единиците и го направи на квадратен мм :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.