Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема конвертиране??нови  
Автор gogo163 (непознат )
Публикувано16.05.08 14:27



Конструирам на Инвентор 11. Фирмата, която ми изработва работите също.
Въпросът е, че искам да се прехвърля на следваща версия Инвентор, а ония не мога да принудя(принуда е глупава дума, но не се сетих за друга). Та може ли да се конвертират файлове от "висши" версии Инвентор към по-ниски.
Благодаря предварително, защото знам, че ще получа правилен отговор!



Тема Re: конвертиране??нови [re: gogo163]  
Авторlnv (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 17:52



Във формат STP или SAT. Беше нещо от този род.



Тема Re: конвертиране??нови [re: gogo163]  
Авторlnv (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 17:54



Ако не е тайна какво конструираш на инвентор?



Тема Re: конвертиране??нови [re: lnv]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 18:32



Конструирам, кой каквото си поръча. Това в кръга на шегата. ПО принцип съм уредостроител, но и по-едричките неща не са ми чужди.

На въпроса - SAT,STEP и т.н. правят нещо но не е същото. Искам асемблитата и съответния пълнеж към тях, в нормалния формат и с нормалните имена



Тема Re: конвертиране??нови [re: gogo163]  
Автор cyg (<>)
Публикувано16.05.08 22:28



Akо искаш инвенторски файл, няма начин. DXF/DWG за чертежите и SAT за моделите, ако не ти върши работа, оставаш на старата версия.



Тема Re: конвертиране??нови [re: cyg]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 08:06




Akо искаш инвенторски файл, няма начин.

Честно казано, подозирах я тая работа, но понеже знам, че не знам повечето работи, затова питах.
Благодаря!
И отрицателния отговор е отговор и носи знание!





Тема Re: конвертиране??нови [re: gogo163]  
Авторlnv (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 08:31



Определено предизвика интересът ми с урудостроенето и др. по-едрички неща.
Но на въпроса.
Мисля, че имаш шанс работата да стане с тези два формата. Вярно не съм пробвал да пренасям сглобка, записана като stp. или sat. на друг компютър. Но от опит знам, че човек открива много неща с цъцкане, цъцкане, проба, грешка,........

Позволи ми да ти дам един съвет, продиктуван от добри помисли. Регистрирай се във форума на Кадпойнт - http://www.cadpointbg.com/forum/
Там има участници, всеки от които с уникалния си опит като инженер и работа с програмата. И определено ще имаш полза. Пък и общуването е приятно – взимат се мнения само по темата.
Успех!



Тема Re: конвертиране??нови [re: gogo163]  
Авторmagesnik (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 10:18



няма, брат... пичовете от аутодеск са решили че така им е по-лесно... в "save as..." няма опция за стари версии инвенторски файл.

потърси на официалния аутодесковски съпорт сайт с дискусии ето тук

, но поне което аз съм търсил - няма начин.

...преди време дирих софтуер за конверсия от един 3D MCAD към друг, имам предвид пълен feature транслатор, а не през STEP или IGES. Има тук таме фирми дето пишат, ама искат и пари... един транслатор може да започва от 200 USD...не знам до къде може да стъгне. Имаше едни, малко японско им беше името ама окино ли бяха или нещо подобно, не си спомням точно. Питай чичо гугъл, и в също може да има нещо

Успех... трудна задачка имаш



Тема Re: конвертиране??нови [re: magesnik]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 14:03



Нито една от програмите за 3Д-параметрично моделиране от среден и висок клас не поддържа регресивно конвертиране!!Просто ,новия фичър в новата версия няма как да бъде правилно интерпретиран в по старата версия!!
А минаването през други формати губи обикновенно дървото на конструирането!!!



Тема Re: конвертиране??нови [re: Дeдe ти]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 17:15



А минаването през други формати губи обикновенно дървото на конструирането!!!
ТОчно!
А както казах и преди, предполагах, че няма да стане, но все пак исках потвърждение от по-знаещи.
Благодаря за което!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.