Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема семинар CAD/CAM TopSolid  
АвторKCИMETPO (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 15:36



ПОКАНА
На 28.05.2008г. от 10ч. в зала "София" на СТЦ "ИНТЕРПРЕД" ще се провде
безплатен семинар за CAD/CAM/CAE/PDM&ERP TopSolid 2008. Ще бъдат представени и др. продукти, разпространявани от КСИМЕТРО: за анализи и симулации по метода на крайните елементи от SAMTECH, за анализи и симулация на дълбоикото изтегляне от FTI, за анализи и симулция на коването, леенето, инжекционните процеси и др.
Подробна програма има на
http://www.ksimetro.com
Допълнителна информация можете да получите и на
тел./факс: (02) 979-14-78,
тел./факс: (02) 979-12-07
0888-43-59-27=0888-43-87-52



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Авторnx5 (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 23:12



жив та*ак е тоя софтуер, нещастници



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано14.05.08 08:47



Брей, "безплатен"?! Аз пък не съм чувал да има платена демонстрация. Тези на демонстрации и оплюване на конкуренцията са велики. Ама като трябва да направят нещо конкретно и увяхват безславно.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: lrn]  
АвторKCИMETPO (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 10:35



Колеги - конкуренти,
Каквото искате пишете срещу TopSolid, но така изобщо не помагате на българската индустрия.
А що се отнася до "безславното увяхване" - май- това се отнася до някои други,
чиито клиенти си купиха TopSolid, за да си решат проблемите....
Мисля да не продължавам, защото не е във Ваша полза, скъпи мои конкуренти.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Автор cyg (<>)
Публикувано14.05.08 18:36



"някои други,
чиито клиенти си купиха TopSolid, за да си решат проблемите.... "
Давай, давай, вече си започнал.

Редактирано от cyg на 14.05.08 20:47.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Авторmagesnik (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 09:37



приятел, много навътре го взимаш... това са потребители, а не конкуренти... в този форум просто не се толерират рекламите, поне така съм забелязал

вземи си седмица отпуска да си починеш малко, нещо си се изнервил



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: magesnik]  
АвторKCИMETPO (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 10:34



Здравейте,
За пръв път си позволих да Ви информирам за семинар. Предполагах, че ще Ви е полезно, тъй като често се чуват оплаквания за липса на информация и т.н.
Освен това видях, че повечето от дистрибуторите на други продукти също пишат - някои явно други под псевдоним. Също публикуват информация за семинарите си и за сайтовете си.
Може би не трябваше да Ви пиша. Ще се възползвам от съвета Ви повече няма да Ви безпокоя.
Поздрави



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Автор revit_fan ()
Публикувано15.05.08 13:48



Онзи го подпуках, сега ти си на ред





Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: revit_fan]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:00



e то ОНЯ се изцепи направо

а тук човека си е пуснал покана...елате вижте...преценете... според мен в това няма нищо лошо... не че ме пита някои...



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Авторfi-5O (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 08:59



И така колеги...
аз май спадам към конкуренцията-ползвам друг продукт, не предлаганите от КСИМЕТРО.
Та да Ви кажа - за последните години съм бил на този семинар два пъти... И двата пъти видях едно и също....НИЩО.
Но се оказва че много фирми в България оставят своите продукти и поемат по славният път на TopSolid...бе кой ще е луд да си остави Мастеркам-а, визи-то, продукт на делкам или про-ен, та да си вземе този Славен продукт??? То това означава да си ритнеш парите там, където не мажеш ги стигна(ако цитирам колегите си). А на тези семинари освен колеги, работещи на Аутокад (не че ги обиждам, ама за машиностроенето и програмиране не става според мен) немаше....
А като зададещ въпрос ти отговаря, уважаемият г-н Бръстников, че не си дорасъл да ползваш този толкова велик и всемогъщ продукт, и че всички други кад-кам системи ползват за основа ТорСолид и го крадат най-безпощадно....
(Извинявам се за това как написах именатана някои продукти.....)





Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: fi-5O]  
АвторKSlMETRO (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 12:47



Уважаеми господине,
Дълбоко се съмнявам, че сте били на семинар на КСИМЕТРО за TopSolid.
А ако не сте видели нищо ... толкова по-зле за Вас и за изгубеното Ви време.
А що се отнася до г-н Бръстинков и отношението му към колегите - инженери, никога не се е случвало да не получат точен и ясен отговор на поставените въпроси. Никога и никой от КСИМЕТРО не си е позволявал да се отнася към клиентите си по описания от Вас начин - като към недорасли и т.н. Също невярно е и твърдението Ви, "и че всички други кад-кам системи ползват за основа ТорСолид и го крадат най-безпощадно.... "
И тъй като освен Вас има и други колеги, то лесно може да се провери каква е истината.
От екипа на КСИМЕТРО


"



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: fi-5O]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано23.05.08 14:45



взе да ми писва

предлагам да вземем всички да отидем на семинара на колегите от Ксиметро че да се успокоят, в края на краищата пък може да покажат нешо интересно, какво толкова, хем ще се видим форумците, може и по кафе да черпят в паузата...



и един съвет към ксиметро-вецът, изпуснал си нервите: приятел, дай го по-полека, що се връзваш толкова на форумни писания? като не ти отърва да ти плюят софтуера - пък не го продавай, какво толкова, не си го писал ти...

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Авторfi-5O (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 08:22



E, колеги, някой отиде ли на семинара? Не за друго, а просто да сподели впечатленията си





Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: fi-5O]  
АвторKSlMETRO (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 10:26



Уважаеми колега,
На семинара имаше много посетители от различни сектори на индустрията.
Ако някой от тях чете този сайт и има малко свободно време, може би ще Ви пише.
Но ако наистина се интересувате от TopSolid като сериозен потребител, който търси най-доброто решение за дейността си, то моля заповядайте на някоя от следващите ни презентации или се обадете в нашия офис, за да поискате демо на територията на Вашата фирма.
Поздрави
КСИМЕТРО



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KSlMETRO]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано26.06.08 12:20



приятел,

сега да вземеш да им разгледаш регистрационните карти и да почнеш един по един да ги обикаляш...

щото като си седиш на задника в офиса и цъкаш по форумите няма да продадеш нищо

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: magesnik]  
Автор cyg (<>)
Публикувано27.06.08 10:00



Ех, magesnik, Танчето знае тези неща, не напразно я смятат за най-добрия продавач в бранша!



Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: cyg]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано27.06.08 10:02





Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: fi-5O]  
Автор atu (непознат )
Публикувано18.08.08 15:24



Работя с този продукт от 4 години и съм много доволен от него.Незнам защо са всички тези писания срещу него.Говорите да Solid Works, вярно хубав и наперен продукт е, бързичко се работи с него, но май до тук му спират хубавите неща.Какво става с моделите от него когато става въпрос за последващата , истинската част свързана с тяхното изработване на CAM. Изнервяне, усложняване, а понякога и невъзможност от продължаване на работата.Какъв е смисъла от прекрасни картинки на монитора след като не са приложими там където трябва.Познавам доста CAD/CAM/CAE продукти, но този найстина ми харесва. Нямам проблеми с него.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: atu]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано19.08.08 10:51



нищо му няма на топсолида, екстра си е

само дето за да поканиш някой на семинар, му пишеш писмо, пускаш му факс, имелче, туй онуй... вярно, писъмцата струват пари, особено като поканиш 500 човека, ама и софтуера не го подаряват...

мен кой ще ме пусне в командировка, че и в друг град като му покажа писаниците на нещастика в този форум... просто не се прави по този начин...затова всички скочихме

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: magesnik]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано20.08.08 09:51



Е не си прав тук магьосник. Някои получихме писма и отидохме.Съгласи се че не могат да знаят всички фирми и всички колеги които ги интересува за да пратят на всички.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: obul]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано20.08.08 10:14



Не съм съгласен, че не съм прав. Такива мероприятия обикновено се правят със знанието на фирмата производител (без значение дали е Solid Works, Autodesk или Missler). Нещо повече - в бизнес плана на всеки дистрибутор има поне един такъв семинар годишно, за което получава маркетингов бюджет за реклама, обяви, покани, кетъринг, подаръци и др.

Само, че другарите от Ксиметро вместо да дадат някой лев на дир.бг да им лепнат един банер да боде очите на всички две седмици са си направили тънката сметчица да отидат с тях на море ... шегувам се разбира се, не искам да ги обвинявам излишно

А за да намериш фирмите които те интересуват има достатъчно ресурси, и не само интернет, където да си намериш фирмите които искаш да поканиш. И точно това ти е работата като търговец на софтуер- да знаеш фирмите на пазара, да контактуваш с тях и да търсиш техните нужди, къде за софтуер къде за съпорт... иначе си един търговец на банички който чака някой гладен да мине покрай теб да си купи

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: magesnik]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано20.08.08 11:07



Айде и аз да кажа още нещо конкректно. Когато дойдоха в нашата фирма преди време да правят демонстрации изключително неприятно впечатление ми направи въпросния представител. Почти цитирам - " от демонстрации се научих да конструирам шприцформи и щанци, щото видите ли с Топ Солид всичко е лесно" и в тоя дух се оплюха наред Pro Engineer Catia Unigraphics, Solid Works - едните са били бъгави , другите нямали еди кво си, пък Топ Солид имал, и т.н. и т.н. Самата демонстрация може да впечатли само студент 1-ви курс-икономика - Детайл с единична непрекъсната делителна линия, разбира се за да хване окото линията не е в една равнина, но само толкова. Като го накрах да направи някой работи и изведнъж времето свърши. Та така. Продукта най-вероятно има някаква стойност, но наглите копелета от КСИМЕТРО с това поведение няма да очароват никой клиент.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: magesnik]  
Авторferi (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 12:31



Странна злоба срещу някаква си програма! Явно малко са работили сериозно с нея. Според моя опит това е най-доброто за една мебелна фабрика, която не бичи само ПДЧ и кубчета по калъп и ползва ЦПУ! Незаменима е при изчанчени проекти от масив - разгледайте Wood демонстрациите и този сайт - http://www.cadnouveau.com/5.html



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: feri]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано02.11.08 13:03



против програмата нямаме нищо брат...ама маркетинговите подходи дразнят

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KSlMETRO]  
Автор Vencislav Dimitrov (непознат )
Публикувано03.03.13 11:36



Уважаеми колеги , рядко си позволявам да чета и още по рядко да отговярям на писания в подобни форуми, но в случая ми се стори удачно. А и винаги според мен е правилно пишейки каквото и да е човек да не е анонимен, а да застане пред аудиторията с името си, с негативите и позитивите които то носи. Та казвам се Венцислав Димитров, обикновен човек, но с едно малко изключение аз съм може би единствения инженер в Бълагрия не само ползвател на CAD/CAM системи но и човек който пише литература за тях. ТА спора относно това кой софтуер е удачен и кой не ...... АМИ СПОРЕЩИТЕ
да вземата да поработят и да установят разликите ... АКО МОГЪТ,,,,, разбира се.
Пишейки настоящото съм в ролята си на познавач в детайли на софтуери - АutoCAD, Autodesk Inventor, Solid Works, CATIA и ТopSolid, преподавам ги на студенти (български и чуждестранни) и работя с тях.
В тази насока да се сравнява продукт от най-висок клас като TopSolid със Solid Works e повярвайте ми трагчино за съответния изразил мнение. Двата продукта са като сравенение на автомобил среден клас(Solid Works) с болид от формула 1 (TopSolid)... Единственият софтуер сравним с TopSolid ,но използван в други сфери предимно автомобилостроене е CATIA,но относно чисто машиностроене TopSolid е НАЙ-ДОБРИЯТ продукт на пазара със всички свои модули.
Та колеги извинявам се отново за това, което казвам, но за работиш с TopSolid или CATIA, преди всичко трябва да си ИНЖЕНЕР, не просто да имаш диплома, която такива като мен от немай къде подаряват........... , а да си наистина ЗНАЕЩ,МОЖЕЩ и преди всичко изключително амбициозен човек, с високи цели в живота.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: Vencislav Dimitrov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.03.13 16:53



Не знам как пишеш статии за каквото и да било, щом си написал думата "могЪт".
За да се пишат статии, освен да може да ги пише, човек трябва да има и някаква минимална писмена грамотност!






Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: Vencislav Dimitrov]  
Автор obul (член)
Публикувано08.03.13 14:09



Хайде и някои други да сме работили и да имаме идея за какви продукти става въпрос.Изказвания от вида : Еди кой си продукт е най великия на света не на нас.
Всеки който има някаква представа и е работил знае че такова животно най велик продукт няма.Всеки продукт има предимства и недостатъци.
Без лоши чувства но предпочитам мнения на колеги които реално работят с продуктите а не които пишат статии и водят лекции.Практиката е различна от теорията.Такива изказвания за най велик продукт ги оставете на търговците.



Тема Съгласна съм с колегата Obulнови [re: obul]  
Автор mermaid@ (непознат )
Публикувано12.03.13 16:33



Напълно съм съгласна с колегата Obul.
Няма значение дали човек работи или пише за CAD/CAM системите, по-важното е кой продукт познава и може да използва.
Едно е обаче да слушам нещата от човек, който се занимава с обучение, а съвсем друго е да слушаш човек от производството.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: Vencislav Dimitrov]  
Автор stefanavramov@gmail.com (непознат )
Публикувано28.03.14 13:06



Здравейте,
Пишейки настоящото съм в ролята си на познавач в детайли на софтуери - АutoCAD, Autodesk Inventor, Solid Works, CATIA и ТopSolid, преподавам ги на студенти (български и чуждестранни) и работя с тях.

може ли ваш контакт e-mail или телефон. интересувам се от обучение по една от посочените от Вас програми.
благодаря



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: KCИMETPO]  
Автор HHH3 (непознат )
Публикувано21.05.15 19:45



Фирмата ни реши да купува TopSolid 7.9 но се видя от всички че продукта не става за нищо ако става въпрос за CAM модула . Множество проблеми с пресмятането на прословутата заготовка която се адаптирала към вече миналите операции ... дрън дрън . Времето за пресмятане при зададени ниски толеранси е невероятно дълго и то на доста стабилни компютри - IntelCore i7 4790 3.6 GHz Nvidia GTX 740M 4GB и 16GB RAM . А когато сметне състоянието на заготовката не е ясно какво всъщност виждаш защото фигурите които излизат на екрана са меко казано странни и нямат нищо общо с истината . Предполага се че операциите трябва на пазят детайла от подрязване но и там не е точно така . Има такива кур капани че свят да ти се завие . Когато отнесохме тези и още доста други проблеми възникнали по време на работа до французите от там започнаха да ни обясняват всевъзможни глупости как да заобиколим тези проблеми а не как те ще ги оправят . За поддръжката мога да кажа че е под всякаква критика . Визирам пост-процесорите както и представящия продукта господин Бръстников ли как беше там . Имах чувството че когато дойде за обучението се учеше наравно с нас в движение . Иначе доста добре е назубрил туториала но дадеш ли му друг по-сложен детайл и е до там . Мога да изброя поне 100 неща които са проблемни и могат да доведат до кофти ситуации в работния процес . Имаше и коментари от рода на ... '' вие това ще си го намерите как се прави '' и '' на вас това не ви трябва и няма да го ползвате '' и др. Тъй като обичам да съм честен ще кажа че CAD модула е много много добър . Управлението на данни е страхотно а моделирането в TopSolid е на много високо ниво и не отстъпва на другите продукти от същия клас като изключвам NX разбира се . Изключително лесно и приятно е да се чертае , моделира и да се създават асемблита и чертежи както и промени във вече съществуващи такива . Всичко е абсолютно асоциативно . Няма файлова система която да пълни харда с излишни файлове а всичко е на отделни проекти . Ако не бяха проблемите в CAM модула всичко щеше да е приказка . Това е мнението ми за продукта в общи линии .

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от HHH3 на 21.05.15 19:50.</EM></FONT></P>

Редактирано от HHH3 на 21.05.15 20:01.



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: HHH3]  
Автор P9912 (Титла)
Публикувано24.06.15 13:20



Та в крайна сметка не се разбра- набутахте ли се или не?



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: P9912]  
Автор HHH3 (непознат )
Публикувано12.12.15 13:22



Не в крайна сметка си купихме NX Unigraphics за да си решим проблемите .



Тема Re: семинар CAD/CAM TopSolidнови [re: Vencislav Dimitrov]  
Автор HHH3 (непознат )
Публикувано12.12.15 13:40



Виж ся господин ''ЕНДЖЕНЕР'' какво ще ти кажа ... такива като теб дето се правят че знаят и разбират всички CAD\CAM продукти на света сте ми ясни . Знаете ги криво ляво и всъщност в дълбочина не ви е ясен нито един от изброените . Знам че е нормално да се опитвате да защитите колегата ви от софийския технически университет но нека сме честни ... Бръстников е направил един хидро-мотор и ходи навсякада да се хвали с него . Дадеш ли му нещо друго да ти направи и умира прав .

ПП. - СТИГА СТЕ ПОДАРЯВАЛИ ДИПЛОМИ ОТ НЕМАЙ КЪДЕ ЧЕ ПОСЛЕ ТАКИВА КАТО
МЕН (без диплома) ТРЯБВА ДА ГИ УЧАТ КЕЛЕШИТЕ КАК ДА СИ ВАДЯТ ХЛЯБА
В МАШИНОСТРОЕНЕТО .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.