Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема CPU AMD vs Intel и по-специално за CADнови  
Авторfrezman (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 14:58



Много се чудя дали да сменя от едноядрен на двуядрен и искам,ако е възможе да споделите опит и впечетелния от работата с едно и двуядреними машини с Cad програми.В момента съм с P4 2.93 GHz 1 Mb cashe FSB 533 Mhz.И се чудя дали да го заменя с нещо от сорта AMD Athon 64 X2 4000+ или Intel Dual core E 2160.



Тема А Рам паметта с какви показатели е ?нови [re: frezman]  
АвторMermaid (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 17:23



Трябва да се разглежда конфигурацията като цяло а не процесора сам за себе си ...
Клока на Рам-а е също много важен, щото едно е да си дигнеш малко честотата на процесора а Рам-а да остане както си е бил, друго е да клокиш и Рам-четата. Дали паметта работи в двуканален режим или в едноканален. Синхронно или асинхронно...
Освен това е важно с какво дъно си , до колко ти е стабилна системата след клок...

Като цяло трябва да се разглежда цялата конфигурация.
Не бива да се забравя и видеокартата...

Освен това е важна и САД системата която ще се ползва...

В интернет има публикувани тестове за различни конфигурации, за различни програми...



Тема Re: А Рам паметта с какви показатели е ?нови [re: Mermaid]  
Авторfrezman (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 17:49



Съгласен съм с теб ,но се питам доколко ще се отрази смяната на прецесора върху производителноста.Значи за кой cad програми става на въпрос -Solidworks и Pro/Engineer предимно ,но невярвам да е поразлично и при NX и Solidedge..Главно това са програмите ,който ме интересуват.По мой впечятления най-много оказва влияние върху производителнота процесора.По въпроса за видео картите съм с RADEON X 550 128 mb 128 bit.Просто специализираните видео карти не са ми по джоба и по нуждуте.Няма да правя някакви извънземни сборки или rendering.RAM 2 GB DDR 2 533 Mhz Dual chanel ,за съзаление не е нито corsair нито kingston ,но те са мн ... мн пари.Дъно Asrock 775 чипсет 925.HDD SATA 8 mb cashe .С няколко думи 2 ГБ рам ДДР 2 533 мхз ,128 Мб видео,8 МБ кеш на харда и смяна на CPU и МB.Новото дъно е от подебен клас.
Значи реално само замяна на едноядрен процесор с двуядрен.
Ако някой е правили подавна промяна или като цяло какви са ви впечятленията от 2-вуядрените процесори за работа с cad праграми.И по конкретно интересуват ме от средния клас 100-200 лв.Не че спирам да споделят и хора с 4-териядрени процесори.Мисля че темата е интересна и благодаря на всеки който сподели опита си

.



Тема Re: А Рам паметта с какви показатели е ?нови [re: frezman]  
АвторDjiN (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 19:10



Зависи какво имаш предвид под производителност!Ако е рендването на ФотоУъркс ще се усети фрапираща разлика!В момента Интел са поне с две идеи пред АМД каквото и да казват феновете.Ако се има предвид и клок Интел дърпат още.Взимай обаче хубаво дъно.Скоро куадите ще поевтинеят още предполагам след излизането на 45нм процесори 8ххх и ще можеш на разумна цена да ъпгрейднеш още.Реално мисля че Солида ползва само едно ядро с изключение на ФотоУъркс, но се порови из нета и виж.И не подценявай ролята на видеокартата!Все пак говорим за КАД, а не за КАМ!Аз съм с Е2140 без клок и се справя добре, но не правя кой знае какви сложнотий.Паметта на 800 в момента е на прекрасни цени и сега е момента да я смениш.Твоята скоро ще стане трудно продаваема!



Тема Re: А Рам паметта с какви показатели е ?нови [re: Mermaid]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 19:50



Не бива да се забравя и видеокартата...

Я по-добре започни с видеокартата и опънГЛ, че и да се напъваш с другите неща, липсата на правилната карта ще скопи машината



Тема Re: А Рам паметта с какви показатели е ?нови [re: gogo163]  
Авторfrezman (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 20:13



Картата си има opengl не е 2.0 ,но и някой ден и такава ще взема.Що се отна ся до рам харесъл съм corsair ,а тия а-дата в-дата дали e na 500 дали е на 800 според мен има 2-3 % разлика.Колкото до 4-ядрени и на мен ми се иска да паднат,но не ги виждам просто поне още година да са в цени примерно 200 лв.



Тема Re: CPU AMD vs Intel и по-специално за CAD [re: frezman]  
Авторfrezman (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 20:18



А и дoпълня , че пропуснах точно каква производителност търся.Не ми трябва за фотореалистични изображения ,а за Физически симулации FEA ,CFD когато прави такъв анaлиз съм забелязъл в process mаnager-a че мъчи мн яко процесора и пъти по-малко рама.Също така неща от сорта cosmos motion , pro/mechanism.



Тема Re: CPU AMD vs Intel и по-специално за CADнови [re: frezman]  
Автор obul (новак)
Публикувано23.01.08 08:26



За да усетиш голяма разлика в производителноста между едноядрен процесор и двуядрен процесор трябва програмата с която работиш да е направена така че да може да ползва повече от едно ядро.В противен случай пак в процес менажера ще забележиш как едното ядро се мъчи едното ядро а другото си седи ненатоварено.



Тема Re: CPU AMD vs Intel и по-специално за CADнови [re: frezman]  
Автор lrn (минаващ)
Публикувано23.01.08 09:18



Само да кажа, че този процесор на Интел, който си написал не е истински двуядрен процесор. Това е пак едноядрен с емулация на две ядра. Истински двуядрени са - Intel Core 2 DUO. Преди време време когато бяха актуални Пентиум 2,3 и 4 повечето кадове задължително си искаха Интел. Даже SolidWorks предлагаше някаква измислена кръпка за AMD, която доколкото си спомням не работеше и както трябва. Та от тогава си имам правило - за CAD-CAM само Интел. Може би сега нещата са се променили, но на мен не ми се рискува. Още повече и според мои наблюдения Интел в момента имат по-производителни процесори спрямо аналогичните на АМД.

П.С. По същата причина и видеокартата е само една: NVIDIA, ако може QUADRO серията. Доста хора имаха с проблеми с ширпотребите на RADEON. Нямам поглед обаче с професионалната им серия - FIRE GL.

Редактирано от lrn на 23.01.08 09:20.



Тема Re: CPU AMD vs Intel и по-специално за CADнови [re: lrn]  
АвторDjiN (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 10:42



Irn, не робувай на фенщина братко!Няма Radeon, няма Nvidia!Ако картата си я бива - бива си я!Даже при радеоните има значително повече модели от новите, които подлежат поне на софтуерен мод към графични(професионални), което не е същото като да е истинска, но е нещо все пак(до 4 пъти прираст на производителността в СолидУъркс)!A E2140....E2200 са си двуядрени както и да го погледнеш!Щом на човека му трябва процесорна мощ за мен избора е Интел.Друг е въпроса колко ядра ще ползва реално софтуера.Но дори да е само едно пак ще има голяма разлика.Пък и софтуера ще се оптимизира за работа с повече ядра все повече с всеки изминал ден.А що се отнася до паметта при положение, че разликата в цената на ДДР2 на 533 и на 800 е 2-5 лева за 1ГБ смятам също е ясно!Сега все още е продаваема тази на 533, но след няколко месеца ще е друго.А и за парите си А-датата изобщо не е лоша освен ако не гониш някакъв зверски клок.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.